Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

2019-02-20

Assistance w podróży - co to jest?

Wybierasz się w podróż i chciałbyś się ubezpieczyć? Poznaj najlepszy sposób na bezpieczny wyjazd: Assistance.

Wybierasz się w podróż i chciałbyś wykupić ubezpieczenie? Porównujesz różne warianty, ale nie jest dla Ciebie jasne czym jest Assistance w podróży? Poznaj jego zalety i dowiedz się, w jakich sytuacjach Assistance w podróży może okazać się przydatne. 

 assistance w podróży w kraju i za granicą

Czym jest Assistance w podróży?

Assistance to rodzaj dodatkowego i dobrowolnego ubezpieczenia, które ma na celu zapewnienie osobie z niego korzystającej fachowej pomocy w przypadku wystąpienia zdarzeń ubezpieczeniowych w wielu obszarach. Assistance w podróży ma za zadanie zapewnić bezpieczeństwo zarówno w trakcie krótkich, jak i długodystansowych wyjazdów samochodem lub środkami transportu publicznego.

Istotą jest udzielenie pomocy osobie ubezpieczonej po wystąpieniu szkody na osobie ubezpieczonej lub jej mieniu. W ramach Assistance w podróży ubezpieczony otrzymuje wsparcie medyczne czy informacyjne. 

Zakres ubezpieczeń Assistance w podróży

Ten rodzaj ubezpieczenia Assistance oferuje wiele usług podczas wystąpienia zdarzeń losowych w trakcie wyjazdów w kraju i za granicą.

Wśród nich można wyróżnić m.in.:

 • wsparcie telefoniczne poprzez udzielenie niezbędnych informacji siedem dni w tygodniu dwadzieścia cztery godziny na dobę (np. informacji o miejscu, w którym można uzyskać pomoc lekarską),
 • udzielanie pomocy w przypadku utraty bagażu oraz dokumentów w wyniku kradzieży bądź zgubienia,
 • pokrycie kosztów poszukiwań oraz ratownictwa w górach i na morzu,
 • organizowanie powrotu do kraju w razie konieczności natychmiastowego stawiennictwa na ojczyźnie,
 • transport zwłok ubezpieczonego,
 • wsparcie medyczne poprzez udzielenie informacji dotyczących lokalizacji najbliższych szpitali i specjalistycznych placówek,
 • udzielenie pomocy finansowej w razie utraty środków czy konieczności poniesienia dodatkowych kosztów związanych z wykupieniem wyżywienia i zakwaterowania po opóźnieniu lotu, wymagającego przedłużenia wyjazdu ubezpieczonego,
 • pomoc tłumacza,
 • pomoc w kontaktach z bliskimi osobami ubezpieczonego,
 • udzielanie wsparcia podczas wypadku samochodowego bądź awarii - transport pomiędzy placówkami medycznymi, transport do miejsca zakwaterowania,
 • pomoc prawna.

Co zapewnia Assistance w podróży?

Ubezpieczenie Assistance w podróży zapewnia wsparcie w wielu obszarach związanych z podróżami w kraju i za granicą. Będzie obowiązywać bez względu na wybrany przez Ciebie środek lokomocji. Wykupienie tego rodzaju ubezpieczenia zwiększy Twoje poczucie bezpieczeństwa podczas podróży. W ten sposób będziesz mógł w pełni skupić się na urlopie i podróży – bez zmartwień i obaw, że stanie się coś złego.

Wyobraź sobie wczasy na Malediwach – słońce, plaża, wakacje w pełni, ale dopada Cię choroba. Co zrobić w takiej sytuacji? Bez Assistance w podróży byłby poważny kłopot, a posiadając ubezpieczenie otrzymasz szybką, profesjonalną i bezpłatną pomoc. 

Chciałbyś poznać naszą ofertę ubezpieczeń podróżnych?

Odwiedź jedną z naszych placówek, zamów rozmowę z doradcą lub zadzwoń do nas (22 27 00 337). 

Oceń artykuł

0
(0)