Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

2019-01-21

Ubezpieczenie nieruchomości od ognia

Pożary domów i mieszkań zdarzają się często. Jak się przed nimi uchronić? Jak ubezpieczyć dom lub mieszkanie od ognia i pożaru?

Pożary domów i mieszkań zdarzają się nadzwyczaj często. Jak się przed tym uchronić? Jak ubezpieczyć dom lub mieszkanie od ognia i pożaru? Gdzie wybrać najdogodniejszą ofertę? 

Ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych jest obowiązkowe przy kredycie hipotecznym

Ubezpieczenie domu od pożaru – dlaczego warto je mieć?

Ubezpieczenie mieszkania od pożaru to jedno z ryzyk, które obejmuje każda podstawowa polisa mieszkaniowa. Statystyki Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej nie pozostawiają złudzeń – tysiące osób traci każdego roku dach nad głową. Tylko w 2017 roku odnotowano w Polsce 125 871 przypadków pożarów gospodarstw domowych.

Ubezpieczenie mienia od ognia jest niezwykle ważne, ponieważ pozwala na pokrycie wszelkich szkód po katastrofie, a te w przypadku pożaru często są ogromne. Wielu ludzi traci w ten sposób cały swój dobytek.
 

Cena ubezpieczenia od pożaru. Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania od ognia?

Cena ubezpieczenia mienia od pożaru nie jest wygórowana. Polisę może wykupić każdy właściciel domu lub mieszkania. Trudno jednoznacznie  określić wysokość składki, ponieważ zawsze jest to indywidualna kwestia.

Warto jednak wiedzieć, co wpływa na końcową cenę. W dużej mierze jest to:

  • położenie nieruchomości
  • liczba mieszkańców
  • rodzaj budulca (drewno jest bardziej narażone na pożary niż cegły itp.)
  • rodzaj pokrycia dachowego
  • liczba palaczy w mieszkaniu
  • rok budowy
  • wartość nieruchomości
  • przynależne pomieszczenia dodatkowe

Wszystko to ma wpływ na wysokość raty ubezpieczenia.

Pożar domu a ubezpieczenie – o czym należy pamiętać przy podpisywaniu umowy?

Ubezpieczenie domu od ognia wchodzi w zakres podstawowej polisy mieszkaniowej lub ubezpieczenia od kataklizmów. Podpisując umowę ubezpieczeniową, warto zwrócić uwagę na to, aby suma ubezpieczenia była odpowiednio wysoka i odpowiadała wartości domu. 

Dodatkowo kwota ubezpieczenia wypłacana jest często na podstawie utraconego mienia. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na to, czy wartość będzie ustalana na podstawie średnich cen rynkowych za nowe materiały, czy cen rzeczywistych, które uwzględniają ich zużycie.

Jak wykupić ubezpieczenie przed pożarem mienia?

Istnieje kilka sposobów na to, aby kupić ubezpieczenie nieruchomości. Najprostszym sposobem będzie skorzystanie z naszego kalkulatora ubezpieczeń nieruchomości, który znajduje się tutaj. 

Istnieje też możliwość porównania polis w naszych 320 placówkach CUK lub dzwoniąc na infolinię CUK: 22 27 00 337.

Niezależnie od drogi, którą wybierzemy, zawsze dostaniemy pomoc w zakresie wyboru najlepszego pakietu ubezpieczeniowego, który będzie najbardziej dopasowany do naszych potrzeb.
 

Oceń artykuł

0
(0)