Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

2020-02-07

Czy warto ubezpieczyć zwierzęta domowe?

Sprawdź, jak ubezpieczyć psa i kota.

Wiesz, że możesz ubezpieczyć swojego pupila? W momencie leczenia, wypadku czy śmierci, będziesz mógł otrzymać odszkodowanie. Jednak nie wszystkie zwierzęta domowe są uwzględniane w polisie. Sprawdź, jakie warunki musisz spełnić, a także dla kogo jest to idealne rozwiązanie.

Czy warto ubezpieczyć zwierzęta domowe?

Czym jest ubezpieczenie zwierząt domowych?

W Polsce ubezpieczenie zwierząt domowych dopiero zyskuje swoją popularność. O ile gospodarstwa rolne powinny zadbać o hodowlę, tak właściciele psów czy kotów często pomijają ten aspekt zabezpieczając swój majątek oraz rodzinę. Co ciekawe, możesz ubezpieczyć swoje zwierzęta domowe na wiele sposobów, w zależności od tego, na czym najbardziej Ci zależy. Przykładowo, polisa dedykowana psom czy kotom może okazać się naprawdę przydatna, ponieważ pokryje koszty leczenia, transportu do lecznicy czy ewentualnego uśpienia. Często jest to dodatek do polisy mieszkaniowej. 

Jak możesz ubezpieczyć swoje zwierzęta?

Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują ubezpieczenia zwierząt domowych, aby pomóc Ci w trudnych sytuacjach. Chodzi tu oczywiście o wsparcie finansowe w momencie wypadku, zranienia czy poważnej choroby. O swoim pupilu warto pamiętać w momencie szukania polisy mieszkaniowej. Jeśli uwzględnisz go w swoich ruchomościach domowych (właśnie do nich zaliczają się zwierzęta domowe), będziesz mógł liczyć na wsparcie ze strony ubezpieczyciela w momencie kradzieży, zgonu lub wypadku spowodowanego zdarzeniem losowym. Warto także przyjrzeć się rozszerzeniu, takim jak assistance. To ciekawe rozwiązanie, które gwarantuje przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo. W momencie choroby zwierzęcia, możesz liczyć na pomoc w transporcie. W ramach assistance, towarzystwo ubezpieczeniowe organizuje i pokrywa koszty opieki nad zwierzęciem, kiedy np. zachorujesz i trafisz do szpitala. Jest to opłacalne i dość wygodne rozwiązanie. Wszystkie okoliczności, w których możesz liczyć na pomoc oraz wsparcie, znajdują się w OWU.

Zwierzęta w polisie mieszkaniowej - jakie?

W swojej polisie mieszkaniowej możesz uwzględnić psa i kota, ale nie tylko. Lista zwierząt domowych różni się, w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. Można do nich zaliczyć np.:

  • chomiki,
  • świnki morskie,
  • papugi i ptaki,
  • rybki akwariowe,
  • szynszyle,
  • mysze,
  • żółwie,
  • króliki.

Niektóre firmy uwzględniają w warunkach umowy pewne wyłączenia. Dotyczy to np. zwierząt egzotycznych, które są niebezpieczne dla otoczenia. To forma zabezpieczenia towarzystwa ubezpieczeniowego, aby nie wypłacało świadczenia za nieodpowiedzialne zachowanie właściciela zwierzęcia. Możesz także mieć problem z ubezpieczeniempsów agresywnych oraz zwierząt dzikich. Jeśli chcesz zabezpieczyć swoje pszczoły, zapytaj doradcę o ich dopuszczalną ilość.

Co obejmuje ubezpieczenie zwierząt domowych?

Ubezpieczenie, które jest dedykowane stricte zwierzętom domowym najczęściej obejmuje zwrot kosztów wizyt w lecznicy, pobytu w klinice, a także wszelkich badań oraz leków. Wsparcie od towarzystwa otrzymasz także w momencie uśpienia lub kremacji. Wszystkie te zdarzenia są dość kosztowne dla właścicieli psów i kotów. Rozległa choroba wiąże się często z licznymi zabiegami oraz wizytami u weterynarza, które na dłuższą metę, są dość kosztowne. Polisę możesz dopasować do swoich potrzeb, ale ważnym elementem jest suma ubezpieczenia. To maksymalna kwota, którą dostaniesz w momencie zdarzenia. Szczegóły znajdziesz w OWU (Ogólnych Warunkach Umowy). 

OC w życiu prywatnym a zwierzęta

Ciekawym rozwiązaniem jest także zakup OC w życiu prywatnym. Zastanawiasz się, jaki ma to wpływ na Twoje zwierzęta? Tego typu rozszerzenie do ubezpieczenia gwarantuje Ci wypłatę za szkody, które wyrządzi Twój pupil. Wyobraź sobie, że energiczny pies uszkodzi przez przypadek samochód sąsiada lub pogryzie jego drzwi wejściowe. W takiej sytuacji, nie będziesz musiał ponosić kosztów z własnej kieszeni. 

Wybierz superofertę ubezpieczenia mieszkania

Porozmawiaj z naszym doradcą, korzystając z infolinii lub wybierz się do jednej z naszych placówek.