2021-08-24

Czy warto ubezpieczyć zwierzęta domowe?

Sprawdź, jak ubezpieczyć psa i kota.

Czy warto ubezpieczyć zwierzęta domowe?

Wiesz, że możesz ubezpieczyć swojego pupila? W momencie jego leczenia, wypadku czy śmierci, będziesz mógł otrzymać odszkodowanie. Jednak nie wszystkie zwierzęta domowe są uwzględniane w polisie. Sprawdź, jakie warunki musisz spełnić i dla kogo taka polisa jest idealnym rozwiązaniem.

Czym jest ubezpieczenie zwierząt domowych?

W Polsce ubezpieczenie zwierząt domowych dopiero zyskuje popularność. O ile gospodarstwa rolne powinny zadbać o hodowlę, tak właściciele psów czy kotów często pomijają ten aspekt, zabezpieczając swój majątek i rodzinę. Co ciekawe, możesz ubezpieczyć swoje zwierzęta domowe na wiele sposobów, w zależności od tego, na czym najbardziej Ci zależy. Przykładowo, polisa dla psów czy kotów może okazać się naprawdę przydatna, ponieważ pokryje koszty leczenia, transportu do lecznicy czy ewentualnego uśpienia. Często jest to dodatek do polisy mieszkaniowej. 

Co obejmuje polisa dla zwierzęcia domowego?

Warto wiedzieć, że polisa chroni naszego pupila w przypadku nieszczęśliwego wypadku. Mamy możliwość wykupienia dla naszego pupila ubezpieczenia kosztów leczenia wskutek nieszczęśliwego wypadku. Gdy nasz pupil zachoruje, np. na nowotwór lub z powodu źle dobranej diety, towarzystwo ubezpieczeniowe może nie wypłacić roszczenia. 

Jak możesz ubezpieczyć swoje zwierzęta?

Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują ubezpieczenia zwierząt domowych, aby pomóc Ci w trudnych sytuacjach. Chodzi tu o wsparcie finansowe w momencie wypadku, zranienia czy poważnej choroby. O swoim pupilu warto pamiętać podczas szukania polisy mieszkaniowej. Jeśli uwzględnisz go w swoich ruchomościach domowych (do nich zaliczają się zwierzęta domowe), będziesz mógł liczyć na wsparcie ze strony ubezpieczyciela w momencie kradzieży, zgonu lub wypadku spowodowanego zdarzeniem losowym. 

Warto także przyjrzeć się rozszerzeniu, takiemu jak Assistance. To rozwiązanie, które gwarantuje komfort i bezpieczeństwo. Podczas choroby zwierzęcia, możesz liczyć na pomoc w transporcie. W ramach Assistance, towarzystwo ubezpieczeniowe organizuje i pokrywa koszty opieki nad zwierzęciem, kiedy np. zachorujesz i trafisz do szpitala. Jest to opłacalne i dość wygodne rozwiązanie. Wszystkie okoliczności, w których możesz liczyć na pomoc znajdują się w OWU.

Zwierzęta w polisie mieszkaniowej – jakie?

W swojej polisie mieszkaniowej możesz uwzględnić psa i kota, ale nie tylko. Lista zwierząt domowych różni się, w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. Można do nich zaliczyć np.:

  • chomiki,
  • świnki morskie,
  • papugi i ptaki,
  • rybki akwariowe,
  • szynszyle,
  • myszy,
  • żółwie,
  • króliki.

Niektóre firmy uwzględniają w umowie ubezpieczeniowej pewne wyłączenia. Dotyczy to np. zwierząt egzotycznych, które są niebezpieczne dla otoczenia. To forma zabezpieczenia towarzystwa ubezpieczeniowego, aby nie wypłacało świadczenia za nieodpowiedzialne zachowanie właściciela zwierzęcia. Możesz także mieć problem z ubezpieczeniem agresywnych psów i dzikich zwierząt. Jeśli chcesz zabezpieczyć swoje pszczoły, zapytaj doradcę o ich dopuszczalną liczbę.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Ubezpieczenie dla psa

Klienci często pytają nas, czy można ubezpieczyć psa. Masz czworonoga? Zatem wiesz, że oprócz stworzenia idealnego domu dla psa, trzeba też odpowiednio zadbać o jego dobrą kondycję, samopoczucie i zdrowie. To często wiąże się ze sporymi wydatkami. Dobrze wiemy, że leczenie naszego podopiecznego, zabiegi, opieka nad psem po operacji lub pochowanie psa mogą wiązać się z bardzo dużymi kosztami. Każdy, kto kiedykolwiek musiał mierzyć się z chorobą swojego pupila, wie ile kosztuje uśpienie psa. Ubezpieczenie psa to nie fanaberia, ale rozsądnie wydane pieniądze.

Ubezpieczenie zdrowotne dla psa oferowane jest dziś przez wiele towarzystw, może obejmować koszty leczenia czworonoga, łącznie z podawanymi lekarstwami i preparatami, a także badaniami, zdjęciami RTG, środkami opatrunkowymi oraz zabiegami, takimi jak np. szycie ran, operacje czy leczenie złamań i rehabilitacja, może też obejmować pokrycie kosztów pobytu w klinice dla zwierząt. Jak wiadomo, państwowa opieka nad zwierzętami domowymi nie istnieje. Właściciel psa wszystkie koszty związane z leczeniem swojego czworonoga musi pokrywać z własnej kieszeni. Ubezpieczenie zdrowotne psa jest więc w pełni uzasadnione. Każdy właściciel chce przecież, by jego pies żył jak najdłużej w dobrym zdrowiu.  

Ubezpieczenie zwierząt domowych – na co może liczyć właściciel czworonoga oprócz pokrycia kosztów leczenia?

W coraz większej liczbie towarzystw ubezpieczeniowych możemy pytać o szerokie i starannie opracowane ubezpieczenie psa. Warta przygotowała dla swoich klientów specjalną polisę dla właścicieli tych sympatycznych czworonogów, jednak ochroną u tego ubezpieczyciela objąć można również koty, ptaki i rybki. Ubezpieczenie zwierząt gwarantuje m.in. wypłatę odszkodowania w przypadku kradzieży w czasie włamania czy poparzenia podczas pożaru. Dokupując OC w życiu prywatnym, można liczyć na pokrycie roszczeń osoby pogryzionej przez naszego pupila.

Wśród zdarzeń, które może objąć ubezpieczenie zwierząt domowych można wymienić też wypadek komunikacyjny (również w sytuacji, gdy zwierzę samo wyjdzie poza posesję), pogryzienie przez inne zwierzę, otrucie, na przykład w związku z kradzieżą czy włamaniem. Pod uwagę brane są też wszelkiego rodzaju wypadki – np. wypadnięcie przez okno lub balkon, aczkolwiek niektóre towarzystwa wymagają od ubezpieczającego zainstalowania w oknach specjalnej siatki. Warto pamiętać, że nieco inne zasady ubezpieczenia będą nas dotyczyć, gdy decydujemy się na wynajem mieszkania ze zwierzętami lub gdy np. wynajmujemy dom z osobnym mieszkaniem. Koniecznie należy wówczas skonsultować się z ubezpieczycielem i zapoznać z OWU.

Kot i pies w domu – połączenie idealne

Powiedzonko „żyć jak kot z psem” straciło aktualność. Nikogo już nie zdziwi wielbiciel zwierząt, który mówi: mój pies i kot żyją ze sobą w zgodzie i przyjaźni. O tym, jak dogadają się pies i kot w domu decyduje w dużej mierze właściciel zwierząt. Wiele zależy od jego podejścia i od stworzenia odpowiednich warunków obydwu zwierzakom. Pies z kotem mogą się doskonale dogadywać i żyć w harmonii. Jakie zwierzę do mieszkania wybrać? Być może nie musimy dokonywać trudnych wyborów. Jeśli chcemy mieć i kota i psa, nic nie stoi na przeszkodzie, by zrealizować to marzenie. Najlepiej wziąć obydwa zwierzęta jednocześnie, gdy są jeszcze małe. Ryzyko konfliktu jest wówczas niewielkie, nasze czworonogi szybko się zaprzyjaźnią. Większe problemy mogą wiązać się z połączeniem starszych zwierząt. Wówczas trzeba przede wszystkim kierować się wskazówkami behawiorystów, aby łączenie przebiegło pomyślnie. Nie należy się spieszyć i trzeba dać zwierzętom czas, aby się poznały i odpowiednio “ustawiły” relacje między sobą. Im więcej zwierząt w domu, tym większe koszty ich utrzymania, i tym większy sens ubezpieczania naszych pupili

Ubezpieczenie domu w trosce o spokojną i bezpieczną przyszłość

  • Wypełnij krótki formularz,
  • Porównaj oferty w wielu towarzystwach,
  • Wybierz ubezpieczenie domu i zyskaj spokój.

Korzyści z ubezpieczenia pupila

Ubezpieczenie dla zwierząt, które mieszkają z nami pod jednym dachem coraz częściej postrzegane jest jako jeden z podstawowych obowiązków do spełnienia wobec naszych podopiecznych. Wiąże się to z możliwością zapewnienia im bezpieczeństwa i opieki, przykładowo odpowiedniego leczenia w razie np. wypadku komunikacyjnego. Gdy w grę wchodzi potrącenie kota przez samochód trzeba liczyć się z bardzo dużymi wydatkami. Zwierzę często udaje się uratować, jednak leczenie nie jest łatwe i niejednokrotnie wymaga umieszczenia czworonoga na pewien czas w lecznicy weterynaryjnej. Ubezpieczyciel może w takim wypadku pokryć koszty związane z przewozem kota do ambulatorium weterynaryjnego i profesjonalnym leczeniem. Potrącenie kota przez samochód może się zdarzyć szczególnie wtedy, gdy mamy tzw. kota wychodzącego, a więc gdy nasz zwierzak może opuszczać nasze domostwo. Zdrowie naszego kota po wypadku nie zawsze udaje się ocalić. Polisa pozwoli nam pokryć również koszty uśpienia kota. 

W domu jednorodzinnym z ogrodem, w bloku… Jaki kot do mieszkania?

Zanim przygarniemy kota czy psa stajemy przed kilkoma dylematami… Pies czy suka? Kot czy kotka do mieszkania? Zwierzę starsze, czy młode, rasowe, a może dachowiec lub kundelek? Czworonóg z hodowli czy adoptowany? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto chce stać się właścicielem kota albo psa. Kiedy psa lub kota już mamy, pojawiają się kolejne pytania i dylematy. Jak wychować zwierzę? Jak się nim zajmować? Jak je pielęgnować? Czym i jak często powinien być karmiony kot w domu? Jak często i o jakich porach powinniśmy wyprowadzać psa? Wszystkie porady i odpowiedzi na wszystkie pytania można z łatwością znaleźć na wielu portalach internetowych poświęconych kotom i psom. Dzięki radom licznych behawiorystów, którzy zajmują się zarówno psami, jak i kotami, możemy cieszyć się z towarzystwa naszego pupila i poradzić sobie ze wszystkimi problemami. Porady można również zasięgnąć w gabinecie behawiorysty, albo korzystając z poradników dostępnych na rynku. Sporo cennych rad można znaleźć w internecie.

Rasa a ubezpieczenie

O ile płeć czy wiek zwierzęcia mają mniejsze znaczenie, jeżeli chodzi o różnice w zachowaniu, o tyle w przypadku zarówno kotów, jak i psów dość duże znaczenie dla ich osobowości ma rasa. Niektóre rasy psów i kotów gorzej czują się na niewielkim metrażu w mieszkaniach w blokach. Jeśli nie dysponujemy dużą przestrzenią, warto zdecydować się na czworonoga o spokojnym usposobieniu i łagodnym temperamencie, który woli raczej wylegiwać się niż biegać i skakać. Specjaliści od kotów polecają rasy munchkin, ragdoll, devon rex, maine coon, brytyjskiego kota krótkowłosego i szkockiego kota zwisłouchego. Rasy psów nadające się do hodowania w bloku to shih tzu, yorksire, maltańczyk, chihuahua i pinczer miniaturowy. Wybierając psa czy kota pamiętajmy, że niektóre towarzystwa uzależniają zakres ochrony od rasy, wykluczając na przykład możliwość ubezpieczenia dla ras tzw. agresywnych. 

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Co obejmuje ubezpieczenie zwierząt domowych?

Ubezpieczenie, które jest przeznaczone stricte dla zwierząt domowych najczęściej obejmuje zwrot kosztów wizyt w lecznicy, pobytu w klinice, a także wszystkich badań oraz leków. Wsparcie od towarzystwa otrzymasz także w momencie uśpienia lub kremacji zwierzęcia. Wszystkie te zdarzenia są kosztowne dla właścicieli psów i kotów. Dłuższa choroba wiąże się często z wieloma zabiegami oraz wizytami u weterynarza, które na dłuższą metę są kosztowne. Polisę możesz dopasować do swoich potrzeb, ale ważnym elementem jest suma ubezpieczenia. To maksymalna kwota, którą dostaniesz w momencie zdarzenia. Szczegóły znajdziesz w OWU (Ogólnych Warunkach Uczestnictwa). 

OC w życiu prywatnym a zwierzęta

Ciekawym rozwiązaniem jest także zakup OC w życiu prywatnym. Zastanawiasz się, jaki ma to wpływ na Twoje zwierzęta? Tego typu rozszerzenie do ubezpieczenia gwarantuje Ci wypłatę za szkody, które wyrządzi Twój pupil. Wyobraź sobie, że energiczny pies uszkodzi przez przypadek samochód sąsiada lub pogryzie jego drzwi wejściowe. W takiej sytuacji, nie będziesz musiał ponosić kosztów napraw z własnej kieszeni. 

Wybierz superofertę ubezpieczenia mieszkania

Porozmawiaj z naszym doradcą, korzystając z infolinii lub wybierz się do jednej z naszych placówek.

Oceń artykuł

5.00
(1)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku