Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

2020-01-17

Czy można ubezpieczyć zwierzęta domowe?

Sprawdź, czy Twój czworonóg może być pod ochroną ubezpieczeniową!

Najczęściej możemy spotkać się z ubezpieczeniem zwierząt gospodarskich, takich jak bydło lub hodowlanych, m.in. świnie, owce lub drób. Polisa dla zwierząt domowych wciąż jest mało popularnym rozwiązaniem. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby umowa ubezpieczenia obejmowała również naszych pupili. W końcu ubezpieczamy wszystko to, co dla nas ważne, dlatego nie należy zapominać o swoim zwierzaku. Najczęściej możemy tego dokonać przy okazji ubezpieczenia nieruchomości.

Zakres ochrony ubezpieczenia zwierząt domowych to przede wszystkim koszty leczenia czworonoga u weterynarza.

Co wchodzi w skład ubezpieczenia zwierzęcia?

Oferta towarzystw ubezpieczeniowych skierowana jest głównie dla posiadaczy psów i kotów. Zakres ochronny jest zróżnicowany i zależy od wybranego pakietu. Przeważnie obejmuje zwrot kosztów leczenia, badań, zabiegów ambulatoryjnych, zabiegów operacyjnych, leków, środków opatrunkowych czy wizytę w lecznicy.

Ponadto powinniśmy pamiętać o szkodach, które zostały wyrządzone przez zwierzaka m.in. w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia mienia osoby trzeciej lub w momencie pogryzienia. Najczęściej jednak, takie okoliczności uwzględnia polisa OC w życiu prywatnym. Ubezpieczyciele oferują również zwrot kosztów opieki nad zwierzęciem na wypadek hospitalizacji właściciela, otrucia podopiecznego, a także pochówku i kremacji zwierzęcia. Należy pamiętać, że zwierzęta domowe mogą być traktowane przez niektóre towarzystwa jako mienie ruchome i dodatek do polisy mieszkaniowej. Może brzmieć to nieco bezdusznie, jednak jeżeli nasz przyjaciel ucierpi podczas pożaru, zalania domu czy włamania, będziemy mogli starać się o odszkodowanie i pokrycie kosztów często drogiego leczenia.

Jakie czynniki wpływają na koszty ubezpieczenia dla zwierząt domowych?

Ubezpieczając psa lub kota musimy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników, które wpływają na cenę usługi. Przede wszystkim jest to rasa, ponieważ każda może być bardziej podatna na określone urazy. Koszt określa również miejsce zamieszkania, płeć zwierzęcia, która ma związek z kosztami leczenia – może być inny u psa i suki oraz wiek - starsze zwierzęta posiadają oczywiście zwiększone ryzyko zachorowania.

Należy pamiętać, że podejmując decyzję o ubezpieczeniu swojego zwierzaka warto zrobić to tak szybko, jak to możliwe, ponieważ podczas nieszczęśliwego wypadku posiadanie ubezpieczenia znacząco skraca czas oczekiwania na pomoc. Warto zastanowić się czego tak naprawdę oczekujemy od ubezpieczyciela i sprawdzić czy kwota ubezpieczenia będzie wystarczająca na pokrycie ewentualnych kosztów leczenia, jeżeli zwierzę wymaga hospitalizacji. Nie każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje takie same warunki, dlatego należy porównać dużo ofert, na przykład korzystając z multiagencji, takiej jak CUK, dzięki której możemy zapoznać się z ofertą wiodących ubezpieczycieli.

Ubezpiecz dom, psa i kota

Wybierz ubezpieczenie zwierząt domowych w ramach ubezpieczenia mieszkania lub domu. Porównaj ceny w kalkulatorze ubezpieczeń nieruchomości, zadzwoń na infolinię lub zajrzyj do jednej z ponad 300 placówek CUK Ubezpieczenia.