Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

2019-12-31

Kalkulator ubezpieczenia mieszkania - na jakie pytania trzeba odpowiedzieć?

Zobacz, co wpisać do porównywarki ubezpieczeń mieszkania.

Nasz kalkulator ubezpieczeń online pozwoli Ci na porównanie ofert wielu towarzystw i dopasowanie ich do Twoich potrzeb. Co więcej, przez Internet możesz załatwić wszelkie formalności związane z zakupem polisy. Jakie informacje musisz umieścić w panelu?

Aby porównać ceny w kalkulatorze ubezpieczeń mieszkania musisz uzupełnić formularz podstawowymi informacjami o nieruchomości.

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora?

Przede wszystkim, porównanie ofert od towarzystw ubezpieczeniowych jest przejrzyste i intuicyjne. W łatwy sposób ocenisz atrakcyjność ceny za polisę oraz zakres jej ochrony. Propozycje, które Ci się wyświetlą, dotyczą wyłącznie tych ubezpieczeń, które wcześniej podałeś w formularzu. Taka funkcjonalność oszczędzi Twój czas. Nasz kalkulator działa online, dlatego możesz ubezpieczyć swoje mieszkanie nawet w drodze do pracy czy wieczorem, siedząc na kanapie. Działa doskonale zarówno na laptopie, jak i na małym ekranie smartfonu. To niesamowicie komfortowe rozwiązanie, ponieważ wszystkie formalności związane z zabezpieczeniem Twojej nieruchomości, załatwisz, nie wychodząc z domu. Zakup polisy może zająć Ci tylko kilkanaście minut.

Zakup polisy online - dane Twojej nieruchomości

Przejdźmy zatem do samego formularza w kalkulatorze ubezpieczeń online. Pierwszym krokiem jest podanie danych nieruchomości, które są niezbędne do wyliczenia prawidłowej ceny składki za polisę. Warto zaznaczyć, że kwoty będą się różnić w towarzystwach ubezpieczeniowych, choć dotyczą na pozór tej samej nieruchomości. Każda firma bierze pod uwagę indywidualne czynniki. Poza tym, cena składki za mieszkanie na parterze w lokalizacji narażonej na powódź może być wyższa niż w przypadku podobnej nieruchomości, ale w zupełnie innej okolicy. Mimo wszystko, koszt, który wyświetli Ci się w kalkulatorze online, jest rzeczywisty. Dokładnie tyle wyniesie Cię polisa na cały rok, bez ukrytych dodatkowych opłat.

Jakie informacje na temat Twojej nieruchomości musisz podać?

Aby prawidłowo wyliczyć składkę za ubezpieczenie mieszkania, musisz przede wszystkim określić rodzaj nieruchomości, rok jej budowy oraz powierzchnię w metrach kwadratowych. Kolejne dane dotyczą materiałów wykończeniowych. Dlaczego ta kwestia jest istotna? Jeśli ściany zewnętrzne czy dach są wykonane z materiałów drewnopochodnych lub łatwopalnych, cena składki będzie wyższa. Kolejne informacje w formularzu dotyczą lokalizacji. Ważne jest także podanie informacji o powodziach w Twoim mieszkaniu. Jeśli miały one miejsce w ostatnich 10 latach, koniecznie zaznacz to w swoim formularzu.

Krok drugi - zakres i suma ubezpieczenia

Na cenę składki ma wpływ nie tylko sama nieruchomość, ale także zakres ubezpieczenia. Do wyboru masz zabezpieczenie samych murów, co stanowi podstawową ochronę nieruchomości, a także elementów stałych i Twojego cennego wyposażenia. W formularzu online musisz zatem podać, które opcje Cię interesują. Przy każdej z nich, określisz też sumę ubezpieczenia. To maksymalna kwota, którą dostaniesz w momencie szkody. Warto zaznaczyć, że musi mieć odzwierciedlenie w faktycznym stanie Twojego mieszkania lub domu. Jeśli zawyżysz wartość nieruchomości, składka za ubezpieczenie będzie zbyt wysoka. Jednocześnie, podczas zdarzenia losowego i tak koszt wyrządzonych szkód będzie sprawdzany przez towarzystwo. Podanie zbyt niskiej sumy ubezpieczenia grozi małą kwotą odszkodowania, która może nie wystarczyć np. na remont czy zakup nowego wyposażenia.

Informacje dodatkowe na temat zabezpieczeń

W formularzu online uwzględnione zostały także podstawowe i dodatkowe zabezpieczenia Twojej nieruchomości. Musisz zatem zaznaczyć czy w Twoim mieszkaniu znajdują się zamki, drzwi antywłamaniowe, wzmocnione szyby czy kraty w oknach. Te informacje są niezbędne do wyliczenia prawidłowej ceny za składkę. Im więcej zabezpieczeń, tym płatność za polisę mieszkaniową będzie niższa.

Dodatek do ubezpieczenia nieruchomości

Dodatkowo, możesz wykupić OC w życiu prywatnym, które zapewnia ochronę w razie wyrządzenia szkody osobie trzeciej. Przykładowo, jeśli Twoje dziecko wybije szybę sąsiadowi lub przez przypadek zarysujesz auto stojące na parkingu, będziesz mógł liczyć na odszkodowanie, które pomoże Ci pokryć koszty.

Wybierz ofertę i gotowe!

Po prawidłowym wypełnieniu formularza, pojawi Ci się lista ofert od wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Wystarczy, że wybierzesz taką, która dla Ciebie jest najkorzystniejsza, a następnie klikniesz przycisk "kup online". Dzięki temu, możesz od razu dokonać płatności, a wszelkie dokumenty dostaniesz na swoją skrzynkę mailową. Ochrona Twojego mieszkania działa od razu!

Wypróbuj kalkulator ubezpieczenia mieszkania już teraz!

Ubezpieczenie nieruchomości kupisz od ręki w kalkulatorze ubezpieczenia mieszkania online oraz na infolinii CUK. Zapraszamy także do naszych placówek w całej Polsce!

Oceń artykuł

0
(0)