Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

OC w życiu prywatnym

Czyli polisa, która chroni osoby trzecie. Zobacz, kiedy może przydać Ci się takie ubezpieczenie.

Twoje dziecko przez przypadek wybije komuś szybę piłką do gry? Popsuje Ci się pralka i zalejesz sąsiada piętro niżej? Takie sytuacje losowe mogą zdarzyć się i Tobie! Wtedy właśnie przyda Ci się OC w życiu prywatnym, które pokryje koszty wyrządzonych szkód. Sprawdź, w jakich jeszcze momentach, możesz liczyć na wsparcie od ubezpieczyciela.

Kompleksowa polisa OC w życiu prywatnym gwarantuje wypłatę odszkodowania w razie szkody wyrządzonej osobie trzeciej.
Kompleksowa polisa OC w życiu prywatnym gwarantuje wypłatę odszkodowania w razie szkody wyrządzonej osobie trzeciej.

Czym jest OC w życiu prywatnym?

OC w życiu prywatnym to dodatek, który możesz wybrać np. do ubezpieczenia turystycznego lub mieszkaniowego. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują je także jako osobną polisę. Tego typu ubezpieczenie chroni Cię przed szkodami, które wyrządzisz osobom trzecim wskutek losowych zdarzeń, na które właściwie nie miałeś wpływu. Podczas wyboru odpowiedniej oferty, zwróć uwagę na sumę oraz zakres ubezpieczenia. Weź pod uwagę, czy OC w życiu prywatnym chroni Ciebie czy wszystkich lokatorów w domu. To niezwykle istotny aspekt. Sprawdź także, gdzie ono obowiązuje - na terenie kraju czy może całej Europy? Taka informacja przyda Ci się podczas podróży. OC w życiu prywatnym ma szerokie zastosowanie, dlatego warto je mieć na wszelki wypadek.

Korzyści na co dzień

Zastanawiasz się na jaki zakres ochrony możesz liczyć posiadając OC w życiu prywatnym? Nie wiesz czy dokupić tego typu rozszerzenie do ubezpieczenia nieruchomości? Na co dzień to zabezpieczenie przed szkodami, które Ty, Twój małżonek lub Twoje dziecko może wyrządzić osobie trzeciej. Przykładowo, jeśli zalejesz mieszkanie sąsiada i okaże się, że to skutek pękniętej rury, pokryte zostaną koszty remontu. Wystarczy, że udokumentujesz szkody oraz opiszesz dokładnie całe zdarzenie.

OC w życiu prywatnym zapewnia Ci także zwrot kosztów za takie szkody jak:

  • przypadkowe wybicie szyby czy reflektorów w samochodzie sąsiada
  • uszkodzenie ekspozycji w centrum handlowym przez Twoje dziecko
  • podrapanie przez Twoje zwierzę drogocennych przedmiotów gości czy przechodniów
  • złamana noga czy ręka przechodnia, który pośliznął się na nieodśnieżonym terenie przynależącym do Twojej posesji
  • potrącenie przechodnia rowerem

Co ciekawe, takie ubezpieczenie może obejmować nie tylko domowników, ale także osoby, które pomagają Ci na co dzień. Jeśli korzystasz z usług ogrodnika czy sprzątaczki i ta osoba wyrządzi szkodę Twoim gościom, poszkodowani dostaną odszkodowanie z tytułu posiadanego przez Ciebie ubezpieczenia OC w życiu prywatnym.

OC w życiu prywatnym za granicą

Niezwykle przydatne jest OC w życiu prywatnym jako dodatek do ubezpieczenia turystycznego. Przede wszystkim, możesz liczyć na pomoc finansową, jeśli wyrządzisz szkody podczas podróży czy na stoku narciarskim. Wyobraź sobie, że podczas wyjazdu za granicę, uszkodzisz drogocenny sprzęt w górach przypadkowej osoby. Może okazać się, że kwota zadośćuczynienia jest bardzo wysoka - tym bardziej, że liczona będzie np. w euro. Do tego wystarczy dorzucić jeszcze opłaty sądowe, które mogą być naprawdę przerażające. W takiej sytuacji nieocenione będzie OC w życiu prywatnym, które pokryje takie koszty. Właśnie dlatego, przed wyjazdem za granicę, zajrzyj do ofert towarzystw ubezpieczeniowych. Wybierz najbardziej atrakcyjną opcję, która będzie dopasowana do Twoich potrzeb.

Ubezpiecz się od szkód!

Polisę OC w życiu prywatnym kupisz w placówkach CUK Ubezpieczenia w całej Polsce oraz u naszych doradców na infolinii.