Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

2020-02-27

Ubezpieczenie motocykla online

Zabezpiecz swój motocykl bez wychodzenia z domu!

Chcesz kupić motocykl? A może szukasz bardziej opłacalnego ubezpieczenia dla swojego pojazdu? Teraz bez problemu wykupisz polisę online. Nie musisz wychodzić z domu ani tracić czasu na formalności.

Kup polisę dla motocykla nie wychodząc z domu!
Kup polisę dla motocykla nie wychodząc z domu!

Czy ubezpieczenie motocykla jest obowiązkowe?

Jeśli chodzi o podstawowe ubezpieczenie OC, zasady są takie same jak w przypadku zabezpieczenia samochodu. Każdy kierowca, niezależnie od tego czy pojazd ma cztery czy dwa kółka, musi posiadać ważną polisę. Nawet jeśli z motocykla najczęściej korzystasz wiosną i latem, umowę musisz podpisać na 12 miesięcy. Nie masz możliwości czasowego wyrejestrowania pojazdu lub korzystania z niego bez OC wyłącznie do celów rekreacyjnych, raz na jakiś czas. 

Brak OC - co Ci grozi?

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nakłada kary za brak polisy OC kierowcom motocykli. Zastanawiasz się kto i jak jest w stanie to sprawdzić? To bardzo proste. Podczas kontroli na drodze, funkcjonariusze korzystają ze specjalnej bazy i sprawdzają ważność OC od ręki. Raz na jakiś czas Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przeprowadza także kontrolę. Jeśli podczas niej okaże się, że kierowca nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia, trzeba za to zapłacić... i to niemało. Ceny kar w 2020 roku wynoszą:

  • 170 złotych za brak OC do 3 dni,
  • 430 złotych za brak OC od 4 do 14 dni,
  • 870 złotych za brak OC powyżej 14 dni.

To jednak nie jedyna konsekwencja, która Cię czeka. W momencie spowodowania kolizji czy wypadku motocyklem, który nie jest ubezpieczony, będziesz musiał ponieść koszty szkód z własnej kieszeni.

Zakres ochrony OC - czy zwracać na niego uwagę?

OC motocykla jest obowiązkowe, dlatego wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe proponują ten sam zakres ochrony. Często jednak jego cena jest niższa niż w przypadku samochodu, ze względu na mniejszą moc silnika. Zwróć jednak uwagę na rozszerzenia do polisy, np. usługi holowania czy pojazdu zastępczego w ramach assistance. 

Jak ubezpieczyć motocykl?

Aby ubezpieczyć swój motocykl, rozejrzyj się za ofertami ubezpieczeniowymi. W skrócie, wybierz tę, która jest najbardziej opłacalna. Skorzystaj z naszego kalkulatora online, który pozwoli Ci obliczyć wysokość składki bez wychodzenia z domu. Bez problemu opłacisz też zakupioną polisę i dopełnisz wszelkie formalności.

Informacje, których potrzebujesz do ubezpieczenia motocykla

Aby wykupić polisę online, musisz wypełnić nasz formularz. Wystarczy, że podasz dane dotyczące motocykla, takie jak model oraz marka pojazdu, a także jego rok produkcji. Ważną informacją do obliczenia składki jest także pojemność i moc silnika oraz aktualny przebieg. Przydadzą się także dane dotyczące liczby miejsc w motocyklu, numer rejestracyjny oraz cel wykorzystywania pojazdu. W formularzu musisz też podać informacje na temat właściciela, m.in. czy jest on jednocześnie użytkownikiem pojazdu. Kiedy wybierzesz najlepszą i najbardziej opłacalną ofertę, dokonasz płatności online oraz podasz dane do polisy. Ubezpieczenie motocykla będzie działać od zaraz!

Od czego zależy cena ubezpieczenia motocykla?

Na cenę obowiązkowego ubezpieczenia motocykla wpływa zarówno rodzaj pojazdu, jak i profil właściciela. Oczywiste jest, że kierowca, który nie ma uprawnień do zniżek z tytułu bezszkodowej jazdy, będzie płacił wyższą kwotę. Na cenę ubezpieczenia OC motocykla wpływa także:

  • rodzaj, marka i model pojazdu,
  • rok produkcji motocykla,
  • bezszkodowa jazda kierowcy,
  • wiek i doświadczenie kierowcy,
  • dotychczasowa historia ubezpieczeniowa,
  • miejsce zamieszkania właściciela pojazdu.

AC dla motocykla - przydatne, jednak trudne do zdobycia

Jeśli chcesz wykupić dodatkowe AC, musisz koniecznie sprawdzić warunki podpisywanej umowy. Często towarzystwa ubezpieczeniowe wyłączają z zakresu ochrony kradzież. Możesz jednak zapytać o dodatkowe wykupienie takiej ochrony, co wiąże się oczywiście z wyższą składką. AC dla motocykla niestety występuje dosyć rzadko i nie jest popularnym produktem ubezpieczycieli ze względu na duże ryzyko uszkodzenia i kradzieży pojazdu. Porównaj zatem oferty w naszym kalkulatorze online i sprawdź, jakie rozszerzenia masz do dyspozycji.

Wybierz superofertę AC i OC

Nie trać czasu i wybierz najlepszą ofertę OC i AC dla motocykla. Skorzystaj z kalkulatora online, odwiedź naszą placówkę lub zadzwoń na infolinię.

keyboard_arrow_up