Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

2020-03-03

Ubezpieczenie motocykla - czy warto korzystać z kalkulatora online?

Sprawdź czy to opłacalna opcja.

Jeśli spełniły się Twoje marzenia co do posiadania motocykla albo właśnie wymieniłeś swój pojazd na nowszy model i szukasz odpowiedniego ubezpieczenia, możesz zrobić to online. Nie przekonują Cię nowoczesne technologie? Sprawdź, jakie są zalety takiego rozwiązania. Przeprowadzimy Cię też krok po kroku przez formalności.

Czy zakup ubezpieczenia motocykla przez Internet to dobry pomysł?

Jakie ubezpieczenie motocykla możesz kupić online?

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że OCdla motocykla jest obowiązkowe, zupełnie tak jak w przypadku samochodu. Niezależnie od tego, jak często korzystasz ze swojego jednośladu, musisz posiadać ważną polisę. Niestety, sezon na bezpieczną jazdę motocyklem nie trwa zbyt długo, ale umowę z ubezpieczycielem podpisujesz na 12 miesięcy. Nie ma możliwości wyrejestrowania pojazdu na zimę ani korzystania z niego wyłącznie sporadycznie po ścieżkach leśnych bez OC. Właśnie dlatego, jeśli zakupiłeś motocykl, ważne jest dopełnienie tych formalności.

Na co zwrócić uwagę oprócz obowiązkowego OC?

Oprócz standardowej, obowiązkowej polisy OC, możesz także zdecydować się na AC oraz assistance. Oferty nie są aż tak powszechne i popularne jak w przypadku aut, jednak w kalkulatorze CUK otrzymasz takie rozwiązania. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe rezygnują z propozycji OC+AC oraz samego AC ze względu na to, że kolizje czy wypadki na drodze z udziałem motocykli są bardzo kosztowne. Zdecydowanie większe jest też ich ryzyko niż w przypadku samochodu. Warto jednak przyjrzeć się AC oraz assistance, aby zwiększyć swój komfort, a także ochronić domowy budżet. Niespodziewane naprawy motocykla mogą okazać się dość kosztowne w skutkach, dlatego koniecznie porównaj oferty w kalkulatorze online.

Ubezpieczenie motocykla od kradzieży

Jednym z zagrożeń, z jakim musi się liczyć kierowca motocykla to kradzież pojazdu. Właśnie dlatego, zwróć uwagę na to czy jest ona uwzględniona w warunkach ochrony. Być może będziesz musiał wykupić dodatkowe rozszerzenie, aby mieć wsparcie finansowe u ubezpieczyciela w razie utraty pojazdu. Warto zaznaczyć, że nie wszystkie towarzystwa uwzględniają tego typu ochronę w AC.

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora online?

Wiesz już, jakie ubezpieczenia motocyklaonline możesz kupić oraz na co szczególnie zwrócić uwagę. Czas przybliżyć nieco cały proces zakupu polisy. Internetowy kalkulator działa sprawnie i szybko, dlatego wszelkie formalności przebiegną bezproblemowo. Zrobisz to nawet w kilkanaście minut, nie wychodząc z domu. Jeśli skorzystasz z naszego kalkulatora online, możesz liczyć na przejrzyste porównanie ofert. Dzięki temu, wybierzesz takie rozwiązanie, które pasuje do Twoich potrzeb, a także jest najbardziej opłacalne. Po wypełnieniu podstawowych danych na temat kierowcy i pojazdu, otrzymasz propozycje od wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Kiedy zdecydujesz się na konkretną ofertę, zapłacisz za polisę online i będziesz mógł cieszyć się z ochrony.

Jakie dane potrzebujesz do ubezpieczenia motocykla online?

Chcesz wykupić polisę online, korzystając z naszego kalkulatora online? Nie musisz martwić się o formalności oraz specjalnie przygotowywać całej sterty dokumentów. Wystarczą podstawowe dane na temat motocykla, takie jak:

  • model i marka pojazdu,
  • rok produkcji pojazdu,
  • pojemność silnika,
  • moc silnika,
  • przebieg,
  • liczba miejsc w motocyklu.

Do obliczenia całkowitej kwoty za składkę, potrzebne są także dane na Twój temat, czyli kierowcy. Wystarczy, że podasz informacje na temat tego czy ktoś jeszcze będzie użytkował pojazd, od kiedy go posiadasz oraz czy dotychczas miałeś jakieś ubezpieczenie. Historia kierowcy, wiek oraz doświadczenie także mają wpływ na wysokość składki. Kiedy wypełnisz formularz, błyskawicznie otrzymasz oferty do wyboru. Kolejnym krokiem jest zakup polisy, płatność oraz wypełnienie danych kontaktowych. Prawda, że to proste?

Skorzystaj z superoferty

Skorzystaj z naszego kalkulatora online! Zadzwoń na naszą infolinię lub odwiedź jedną z placówek CUK Ubezpieczenia, aby dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczenia motocyklu.