2022-12-14

Ubezpieczenie motocykla online — jak kupić polisę przez internet?

Sprawdź, czy to opłacalna opcja.

Ubezpieczenie motocykla online — jak kupić polisę przez internet?

Obowiązek zakupu polisy komunikacyjnej dotyczy nie tylko samochodów, ale także motocykli i motorowerów. Jeśli nabyłeś właśnie wymarzony jednoślad lub wymieniłeś dotychczasowy pojazd na nowszy model i szukasz odpowiedniej polisy wiedz, że ubezpieczenie OC na motocykl wykupisz zdalnie! Korzystanie z porównywarki online pomoże Ci znaleźć najlepsze oferty na rynku i nabyć polisę bez wychodzenia z domu.

Nie korzystałeś wcześniej z takich narzędzi? Nie szkodzi! W poniższym tekście za pomocą dokładnej instrukcji wyjaśnimy Ci, na czym polega kupno ubezpieczenia motocykla przez internet i jakie są zalety tego rozwiązania. Przeprowadzimy Cię też krok po kroku przez formalności. Przeczytaj tekst i sprawdź, jakie to proste!

Czy OC na motocykl jest obowiązkowe?

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że OC motocykla jest obowiązkowe, zupełnie tak jak w przypadku samochodu. Niezależnie od tego, jak często korzystasz ze swojego jednośladu, musisz posiadać ważną polisę. Umowa ubezpieczenia motocykla zawierana jest na okres 12 miesięcy, więc jeżeli zimowa aura będzie sprzyjać jeździe motocyklem, to Twoje OC zapewni Ci ochronę także o tej porze roku.

W 2022 r. kary za brak OC motocykla wynoszą: 200 zł (brak OC do 3 dni), 500 zł (brak OC od 4 do 14 dni) i 1000 zł (brak OC powyżej 14 dni). Właśnie dlatego, jeśli już zakupiłeś swój wymarzony jednoślad, ważne jest dopełnienie tych formalności na czas. W obliczeniu składki za ubezpieczenie OC i AC motocykla pomoże Ci nasz prosty w obsłudze kalkulator online.

Na co zwrócić uwagę, kupując ubezpieczenie motocykla online?

Podczas wykonywania kalkulacji w celu zakupu polisy na motocykl, oprócz standardowej, obowiązkowej polisy OC, możesz także zdecydować się na AC dla motocykla oraz dodatkową ochronę assistance. Oferty nie są aż tak powszechne i popularne jak w przypadku aut, jednak w kalkulatorze CUK otrzymasz takie rozwiązania, a także dopasujesz je idealnie do swoich potrzeb.

Pamiętaj, by podczas wykonywania kalkulacji wprowadzać dane zgodne z rzeczywistością, ponieważ kalkulator jest precyzyjnym narzędziem, a zmiana nawet drobnych danych może znacząco wpłynąć na końcową wycenę składek za ubezpieczenie. Podanie realnych informacji dotyczących kierowcy i pojazdu jest też istotne z punktu widzenia późniejszej potencjalnej wypłaty odszkodowania.

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe rezygnują z propozycji OC+AC oraz samego AC ze względu na to, że kolizje czy wypadki na drodze z udziałem motocykli są bardzo kosztowne. Zdecydowanie większe jest też ich ryzyko niż w przypadku samochodu. Warto jednak przyjrzeć się AC oraz assistance, aby zwiększyć swój komfort, a także ochronić domowy budżet. Niespodziewane naprawy motocykla uszkodzonego w wyniku wypadku mogą okazać się bowiem dość kosztowne, dlatego koniecznie porównaj oferty w kalkulatorze online.

Jednym z zagrożeń, z jakim musi się liczyć kierowca motocykla, jest również kradzież jednośladu. Drogie modele motocykli to okazja dla złodzieja, a przywłaszczenie tego typu pojazdu jest realnym zagrożeniem. Właśnie dlatego, kupując polisę dla swojego motocykla, zwróć też uwagę na to, czy ochrona na wypadek kradzieży jest uwzględniona w warunkach umowy. Być może będziesz musiał wykupić dodatkowe rozszerzenie, aby mieć wsparcie finansowe u ubezpieczyciela w razie utraty pojazdu. Warto zaznaczyć, że nie wszystkie towarzystwa uwzględniają tego typu ochronę w AC.

Dlaczego warto szukać polisy na motocykl online?

Kupno ubezpieczenia motocykla online jest procesem niebywale szybkim i skutecznym. Umożliwia natychmiastowe rozeznanie się w realiach cenowych aktualnych polis i nie tylko. Często bowiem towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różnego rodzaju dodatki do ubezpieczenia motocykla, które mogą wzmocnić ochronę posiadanego pojazdu. Sam decydujesz, które rozszerzenia będą dla Ciebie najlepsze.

Kolejną zaletą poszukiwania i zakupu polisy online jest możliwość natychmiastowego sprawdzenia cen obowiązujących w przypadku danej oferty. Śledząc propozycje towarzystw online, możemy natychmiast skorzystać z obowiązujących w danym momencie promocji. Oszczędzamy dzięki temu pieniądze, a także możemy wykupić polisę w wygodny sposób bez wychodzenia z domu. Ponadto dodatkowa zdalna metoda zakupu ubezpieczenia to doskonała alternatywa dla osób, które lubią w stu procentach samodzielnie analizować oferty. Do skorzystania z tej metody zakupu wystarczy jedynie smartfon lub inne urządzenie z dostępem do internetu.

Internetowa porównywarka ubezpieczeń CUK – sposób działania i zalety

Porównywarka ubezpieczeń online multiagencji CUK zapewnia Ci stały dostęp do najlepszych ofert polis od ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych i zawarcia umów na preferencyjnych warunkach. Dzięki niej szybko otrzymasz wycenę składki za ubezpieczenie i w prosty sposób kupisz polisę bez wychodzenia z domu. Jej największe zalety to: bezpłatność, szybkość,  łatwa obsługa oraz precyzyjność.

Korzystając z porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych CUK Ubezpieczenia, zyskujesz zawsze najnowsze i najkorzystniejsze oferty przodujących na rynku ubezpieczycieli w jednym miejscu, możliwość porównania ich i bezpiecznego zakupu polisy. Dzięki innowacyjnym narzędziom na stronie szczegóły oferty będą ściśle dostosowane do Twoich realnych potrzeb. Dodatkowo możesz też otrzymać atrakcyjne promocje i rabaty, a także skorzystać ze wsparcia doświadczonego doradcy, który chętnie odpowie na wszelkie Twoje pytania związane z nabywaną polisą.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Porównanie OC motocykli – zobacz, jakie to proste!

Wiesz już, jakie ubezpieczenia motocykla online możesz kupić oraz na co szczególnie zwrócić uwagę w tym procesie. Czas przybliżyć nieco cały proces zakupu polisy. Internetowy kalkulator działa sprawnie i szybko, dlatego wszelkie formalności przebiegną bezproblemowo. Zrobisz to nawet w kilka minut, nie wychodząc z domu. W tym celu postaw na internetowe ubezpieczenie motocykla – kalkulator online będzie najlepszą opcją, by otrzymać przejrzyste porównanie ofert. Dzięki temu zyskasz rozwiązanie, które pasuje do Twoich potrzeb, a także jest najbardziej opłacalne finansowo.

Po wypełnieniu podstawowych danych na temat kierowcy i pojazdu na stronie cuk.pl otrzymasz propozycje od wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Kiedy zdecydujesz się na konkretną ofertę, zapłacisz za polisę online i będziesz mógł cieszyć się z wybranej ochrony.

Porównanie OC motocykli w CUK to aktualne zestawienie najlepszych ofert od ponad 30 ubezpieczycieli na rynku – sprawdź, jakie to proste! Chcesz wykupić polisę, wykorzystując do tego nasz nowoczesny kalkulator ubezpieczenia motocykla online? Z nami nie musisz martwić się o formalności oraz specjalnie przygotowywać całej sterty dokumentów. Wystarczy wprowadzić do formularza poniższe dane:

 • model, marka i numer rejestracyjny pojazdu,
 • rok produkcji i data pierwszej rejestracji pojazdu,
 • rok nabycia pojazdu,
 • data pierwszego wydania prawa jazdy,
 • pojemność silnika,
 • moc silnika,
 • przebieg,
 • liczba miejsc w motocyklu.

Jak korzystać z kalkulatora online? – instrukcja krok po kroku

Dzięki nowoczesnym narzędziom, takim jak kalkulator ubezpieczenia motocykla online możesz w prosty sposób nabyć interesującą Cię polisę dostosowaną do Twoich potrzeb i preferencji. Wprowadzenie danych do formularza zajmuje tylko chwilę! Dzięki tej prostej czynności zyskujesz dostęp do najlepszych ofert na rynku. Wystarczy, że odwiedzisz stronę CUK.pl i przejdziesz do zakładki wybranej kalkulacji. Poniżej przedstawiamy instrukcję korzystania z kalkulatora OC i AC motocykla.

 • 1
  W pierwszej kolejności uzupełnij dane dotyczące Twojego motocykla. Nie zapomnij o podaniu wszystkich wymaganych w formularzu informacji o pojeździe – dzięki temu będziemy mogli szczegółowo przedstawić Ci wszystkie najlepsze oferty ubezpieczenia motocykla. Zyskasz dostęp do propozycji wiodących towarzystw ubezpieczeniowych współpracujących z naszą multiagencją, a także bieżących promocji. Przygotuj dowód rejestracyjny pojazdu i prawo jazdy.
 • 2
  Po uzupełnieniu danych dotyczących posiadanego pojazdu przejdziesz do kolejnej zakładki – „zakres ubezpieczenia”. Na tym etapie poprosimy Cię o zaznaczenie preferencji związanych z pożądanym zakresem polisy. Sam zdecyduj, czy chcesz kupić samo ubezpieczenie OC motocykla online, czy wolisz rozszerzyć polisę o inne przydatne dodatki. Możesz wybrać następujące elementy:
 • OC motocykla – jest obowiązkowym ubezpieczeniem posiadacza pojazdu za szkody spowodowane jego motocyklem;
 • AC dla motocykla – gwarantuje wypłatę odszkodowania po wypadku, kolizji oraz w przypadku kradzieży;
 • NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków) – zapewnia wypłatę świadczenia wszystkim osobom podróżującym pojazdem;
 • Assistance – zapewnia pomoc drogową, holowanie pojazdu lub zorganizowanie pojazdu zastępczego.

Oprócz wyboru preferowanego zakresu ubezpieczenia motocykla formularz będzie wymagał od Ciebie także ustalenia, od kiedy polisa ma wystartować. W tym celu określ dokładną datę. Pozostałe dane do uzupełnienia dotyczą natomiast użytkowania pojazdu (rok nabycia, przebieg itp.). Na tym etapie nasz kalkulator wyliczy także sumę ubezpieczenia AC zgodną z wartością Twojego pojazdu w dniu wykonania kalkulacji.

 • 1
  Do obliczenia całkowitej kwoty za składkę, potrzebne są także dane na temat Ciebie jako kierowcy. Wystarczy, że podasz informacje o tym, ktoś jeszcze będzie użytkował pojazd, od kiedy go posiadasz oraz czy dotychczas miałeś jakieś ubezpieczenie. Historia kierowcy, wiek oraz doświadczenie także mają wpływ na wysokość składki. Kiedy wypełnisz formularz, błyskawicznie otrzymasz oferty do wyboru. Kolejnym krokiem jest zakup polisy, płatność oraz wypełnienie danych kontaktowych. Prawda, że to proste?

To ważne!

Pamiętaj, że na każdym etapie wykonywania kalkulacji online masz możliwość powrotu do poprzedniej zakładki w celu korekty wprowadzanych danych. Takiej możliwości nie będziesz miał po przeliczeniu składek. Zawsze możesz jednak wykonać kalkulację od początku w celu sprawdzenia, jak zmienią się kwoty składek wybranych towarzystw po zmianie określonych danych.

Dlaczego do wykonania kalkulacji pytamy o Twoje dane?

Podczas wykonywania kalkulacji online będziesz miał możliwość pozostawienia nam swojego numeru telefonu. Zadzwonimy wyłącznie, aby przedstawić Ci ofertę ubezpieczeniową wskazanego pojazdu. Podanie numeru PESEL jest niezbędne do weryfikacji w bazie UFG zniżek przysługujących za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia. Jeśli podasz nam swój adres e-mail, będziemy mogli dodatkowo wysłać link z wypełnionymi przez Ciebie danymi, a Ty unikniesz ponownego wypełniania formularza. Pod formularzem znajdziesz natomiast informacje i klauzule dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych.

Jak kupić ubezpieczenie motocykla przez aplikację CUK?

Chcąc kupić u nas polisę na swój motocykl przez internet, masz też możliwość wykonania kalkulacji za pośrednictwem aplikacji CUK Ubezpieczenia. Możesz pobrać ją ze sklepu Play lub App Store i korzystać swobodnie na swoich urządzeniach mobilnych. Nasza aplikacja umożliwi Ci szybki dostęp do wszystkich Twoich ubezpieczeń w jednym miejscu. Wystarczy kilka kliknięć, aby sprawdzić datę zakończenia umowy lub zakres posiadanych polis. Już dziś możesz w prosty sposób pobrać aplikację i zarejestrować się w niej zupełnie za darmo!

Jak kupić ubezpieczenie motocykla przez internet? – wejdź na stronę CUK!

Tak jak wspomnieliśmy, to Ty decydujesz, która z metod zakupu ubezpieczenia motocykla będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Jeśli przekonaliśmy Cię do skorzystania z metody online, kalkulator internetowy strony cuk.pl będzie najskuteczniejszym narzędziem do porównania różnych propozycji dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Otrzymasz w ten sposób przejrzysty wgląd w aktualne oferty wielu ubezpieczycieli.

Intuicyjny system na stronie umożliwi Ci łatwy zakup wybranej polisy krok po kroku. Skorzystaj z naszego kalkulatora online już dziś! Jeśli jednak chcesz zapytać o ubezpieczenie motocykla osobiście, zadzwoń na infolinię: 22 27 00 337 lub odwiedź jedną z placówek CUK Ubezpieczenia, aby porozmawiać z naszym doradcą. Zachęcamy do kontaktu!

Oceń artykuł

5
(3)