Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

2019-01-02

Jak wybrać ubezpieczenie na ferie zimowe

Sprawdź czym się kierować przy wyborze ubezpieczenia na ferie zimowe.

Wielu z nas podczas ferii decyduje się na zmianę scenerii na typowo zimową – wyjazdy w góry są coraz popularniejsze. Widok ośnieżonych szczytów nie tylko uspokaja i pozwala na chwilę wytchnienia, ale również zachęca do uprawiania sportów zimowych.

Pamiętać należy jednak, że są one nieraz powodem kontuzji, szczególnie u osób, które narty czy łyżwy zakładają tylko raz w roku. Między innymi z tego względu warto odpowiednio wcześniej pomyśleć o ubezpieczeniach na ferie zimowe dla rodziny.

Rozważ wykupienie dodatkowego ubezpieczenia dla dziecka przed wyjazdem na ferie zimowe

Ubezpieczenia górskie

Na rynku obecnie wiele towarzystw oferuje specjalne ubezpieczenia górskie, które stanowią ochronę w przypadku wielu rozmaitych sytuacji mogących mieć tam miejsce.

W okresie od grudnia do lutego to właśnie ubezpieczenia NNW na ferie zimowe cieszą się największym powodzeniem. Skłania to towarzystwa ubezpieczeniowe do sporządzania korzystnych ofert, które bardzo często można dopasować do własnych konkretnych potrzeb.

Należy jednak pamiętać, że zakup odpowiedniego ubezpieczenia na wyjazd w góry powinien być zaplanowany wcześniej, by mieć czas na spokojne przejrzenie ofert i wybór tej najkorzystniejszej dla siebie.

Kiedy ubezpieczenie ferii za granicą

Jeśli nasz odpoczynek planujemy poza Polską, to należy zakupić ubezpieczenie turystyczne na ferie za granicą. Co ważne, ubezpieczenia zimowych wyjazdów są niezastąpionym sposobem na zapewnienie sobie nie tylko odpowiedniego stopnia ochrony, ale również spokoju.

Nie musimy bowiem martwić się konsekwencjami (również finansowymi) w przypadku zaistnienia nieszczęśliwego wypadku. Ma to znaczenie szczególnie przy odpoczynku zagranicą, gdzie koszty ewentualnej pomocy medycznej są wysokie.

Gdzie kupić ubezpieczenie ferii

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich podróżnych!

W CUK możesz ubezpieczyć się przed różnymi wypadkami w czasie ferii. Dzięki takiej ochronie zyskasz pewność, że znajdując się w takiej sytuacji nie poniesiesz konsekwencji finansowych.

Doradca w najbliższej placówce CUK Ubezpieczenia lub na infolinii doradzi jak to zrobić. Nie czekaj! 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości ubezpieczenia od spóźnionego lotu, kosztów leczenia w podróżyi ferii zimowych.