Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

2020-01-09

Ubezpieczenie turystyczne do USA

Wyjeżdżasz do Stanów Zjednoczonych? Pamiętaj o ubezpieczeniu kosztów leczenia!

Bez wątpienia możemy stwierdzić, że wyjazd do USA to marzenie wielu Polaków. Nic dziwnego, nie każdy ma możliwość tak dalekiej podróży za ocean. Jeśli jesteś w trakcie jej planowania, powinieneś odpowiednio się przygotować. Z tego artykułu dowiesz się, jak wybrać ubezpieczenie turystyczne.

Wyjazd do USA bez ubezpieczenia turystycznego to ryzyko bardzo wysokich kosztów za ewentualne leczenie.

Kilka słów o leczeniu w USA

W odróżnieniu od kosztów leczenia w krajach europejskich, w Stanach Zjednoczone są one naprawdę wysokie. Niestety, nie możesz liczyć na pomoc w ramach NFZ, ponieważ karta EKUZ działa wyłącznie na terenie krajów Unii Europejskiej. Oznacza to, że jeśli nagle zacznie boleć Cię brzuch i wybierzesz się do lekarza lub zadzwonisz po karetkę, otrzymasz rachunek, na którym znajdziesz sporą kwotę do zapłaty. Zakup jednej tabletki przeciwbólowej to wydatek rzędu 100 złotych, nie wspominając już o kilkudniowych pobytach w szpitalu. Właśnie dlatego trzeba wziąć pod uwagę zakup ubezpieczenia turystycznego, na którym nie warto oszczędzać. Do wyboru masz wiele firm, które proponują tego rodzaju zabezpieczenie.

Przykładowe opłaty za pomoc medyczną

Chcesz wiedzieć więcej na temat opłat w konkretnych przypadkach? Każda, nawet najkrótsza wizyta u lekarza wiąże się z opłatą w wysokości kilkuset złotych. Jeśli nagle dostaniesz gorączki i będziesz potrzebować hospitalizacji oraz przepisania odpowiednich leków, poniesiesz koszt około 6 000 złotych. W bardziej poważnych urazach takich jak złamanie nogi czy ręki, będziesz potrzebować gipsu, a nawet transportu do Polski. Tego typu przedsięwzięcie kosztuje nawet 150 000 złotych. Warto uświadomić to sobie jeszcze przed wyjazdem, aby w najmniej oczekiwanym momencie nie spotkać się z niemiłym zaskoczeniem.

Suma ubezpieczenia - istotny element polisy turystycznej

Ze względu na to, że koszty leczenia w Stanach Zjednoczonych są bardzo wysokie, musisz zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia. Im wyższa, tym lepiej dla Ciebie. To maksymalna kwota, która zostanie pokryta przez firmę w momencie leczenia, zabiegów czy transportu do kraju. Zbyt niska wartość pokryje tylko część kosztów, a resztę będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni. Jeśli wybierasz się do USA w ramach wykupionej wycieczki z biura turystycznego, sprawdź w warunkach ochrony jaka jest określona suma ubezpieczenia. Porównaj ją z innymi ofertami, aby dopasować rozwiązanie do swoich potrzeb.

Rozliczenie bezgotówkowe

Przed zakupem polisy turystycznej sprawdź, czy dane towarzystwo ubezpieczeniowe proponuje rozliczenie bezgotówkowe. Oznacza to, że nie będziesz musiał pokrywać kosztów leczenia z własnej kieszeni, a następnie czekać na ich zwrot. Nie oszukujmy się, kwota w postaci kilkudziesięciu tysięcy złotych na wakacjach jest często niemożliwa do zdobycia. Aby mieć pewność, że Twój ubezpieczyciel samodzielnie rozliczy się z placówką medyczną, możesz zadzwonić do niego jeszcze przed wybraniem się do lekarza czy szpitala. Powinien wskazać miejsce, gdzie najlepiej się udać.

Jakie wybrać dodatki do ubezpieczenia?

Planujesz wyjazd do Stanów Zjednoczonych z dużym wyprzedzeniem? Kupiłeś gotową wycieczkę? W ubezpieczeniu turystycznym uwzględnij koszty rezygnacji z wyjazdu. Do momentu podróży wszystko może się wydarzyć - niespodziewana choroba czy nagłe obowiązki służbowe. Wśród dodatków do polisy, na które warto zwrócić uwagę jest OC w życiu prywatnym. Gwarantuje Ci pomoc, kiedy przez przypadek wyrządzisz szkodę osobie trzeciej i np. stłuczesz szybę czy zarysujesz auto. Dobrym rozwiązaniem jest także ochrona w ramach NNW, dzięki której dostaniesz zadośćuczynienie za złamaną rękę czy śmierć.

Ubezpiecz się na wyjazd do USA

Planujesz podróż do Stanów Zjednoczonych? Znajdź ubezpieczenie turystyczne, jakiego potrzebujesz! Przyjdź do jednej z ponad 300 placówek CUK Ubezpieczenia lub zadzwoń na naszą infolinię.