2021-08-06

Ubezpieczenie turystyczne do USA

Wyjeżdżasz do Stanów Zjednoczonych? Pamiętaj o ubezpieczeniu kosztów leczenia!

Ubezpieczenie turystyczne do USA

Bez wątpienia możemy stwierdzić, że wyjazd do USA to marzenie wielu Polaków. Nic dziwnego, nie każdy ma możliwość tak dalekiej podróży za ocean. Jeśli jesteś w trakcie jej planowania, powinieneś odpowiednio się przygotować. Z tego artykułu dowiesz się, jak wybrać ubezpieczenie turystyczne i ile może ono kosztować.

Kup korzystne ubezpieczenie turystyczne do USA

Ubezpieczenie turystyczne do USA to jedna z podstawowych kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę, zanim zdecydujesz się na wyjazd do Stanów. Zapewne zakładasz, że podróż do USA okaże się bezpieczna i bezproblemowa – przecież mówimy o supermocarstwie, gdzie wskaźnik występowania groźnych dla zdrowia i życia zjawisk powinien być niewielki. Niestety rzeczywistość może spłatać figla, dlatego warto zadbać o siebie i bliskich, zanim wsiądziecie na pokład samolotu lecącego do Nowego Jorku czy ukochanego przez Polaków Chicago.

Ubezpieczenie podróżne USA powinno być kompleksowe, czyli rekompensować nie tylko koszty leczenia dolegliwości fizycznych, ale i chronić przed zniszczeniem mienie Twoje i osób trzecich. Przed wyprawą zastanawiasz się, co zabrać do USA? Oprócz niezbędnych rzeczy pakujesz elektronikę umożliwiającą uwiecznienie pięknych chwil w tym różnorodnym kraju. Ubezpieczenie na wyjazd do USA musi uwzględniać także możliwość pokrycia strat tego rodzaju akcesoriów, które, jak powszechnie wiadomo, do tanich nie należą.

Ile kosztuje wycieczka do USA?

Pomysł na urlop w USA jest przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, ale rodzi wiele pytań. Do najczęściej zadawanych należą:

 • 1
  Ile kosztuje wycieczka do USA?
 • 2
  Ile kosztuje wiza turystyczna do USA?
 • 3
  Ile kosztuje bilet do USA?
 • 4
  Jaki jest ostateczny koszt wyjazdu do USA?

Odpowiedzmy na pierwsze pytanie: ile kosztuje wycieczka do USA? Minimum, jakie należy zapłacić za podstawową propozycję praktycznie każdego biura podróży, to około 5 tys. złotych. W tej kwocie zawarty jest kilkudniowy pobyt w hotelu (zazwyczaj do tygodnia) oraz przelot. Oferty nie uwzględniają wyżywienia.

Ile kosztuje wiza turystyczna do USA? Cena około 160 dolarów to przy średnim kursie koszt nieco ponad 600 złotych. Na szczęście opłata jest jednorazowa, więc nie musimy sobie zaprzątać głowy dodatkowymi należnościami, które trzeba uiścić za uzyskanie prawa wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych.

Kolejna kwestia: ile kosztuje bilet do USA? To z kolei wydatek minimum 2000 złotych. Wszystko zależy od tego, gdzie dokładnie lecimy, z jakiego usług przewoźnika mamy zamiar skorzystać i jaką klasę wybierzemy. Niekiedy wartość biletów osiąga nawet 3000 złotych – w obydwie strony.

Koszt wyjazdu do USA uwzględniający wcześniej wspomniane zagadnienia to 7-8 tys. złotych. Jednak mówimy tu o absolutnym minimum. Doliczmy koszty wyżywienia (max. 1000 złotych) oraz inne przyjemności. Podróż po USA samochodem? Kolejne kilka tysięcy. Jeżeli samochodem, to oczywiście nie może zabraknąć kultowej trasy, znanej na całym świecie, czyli nieodzowna jest podróż Route 66. Koszty zawierające atrakcje po drodze z pewnością zamkną się w granicach 1000–2000 złotych.

Skoro już będziesz w Ameryce, może chciałbyś poznać ten ogromny kraj bliżej? Dowiedzieć się, ile jest stanów i odwiedzić je wszystkie oraz odkryć, co jest symbolem wolności Stanów Zjednoczonych? Koszt takiej podróży znacząco wzrośnie, ale z pewnością będzie ona ekscytująca.

Kiedy już wstępnie wszystko przekalkulowałeś, dodaj jeszcze jedno: ubezpieczenie turystyczne. USA jest niewątpliwie nowoczesnym krajem, ale nigdy nie wiadomo, co spotka Cię na gorącej pustyni lub w zatłoczonym centrum potężnej aglomeracji. W zależności od tego, jakie ubezpieczenie do USA wybierzesz, kwota do zapłaty może być różna. Koszty leczenia w USA do tanich nie należą – pamiętaj o tym, na wszelki wypadek.

Czas na podsumowanie. Wiesz już, ile kosztuje lot do USA. Informację, ile wynosi stawka za kompleksowe ubezpieczenie zdrowotne w USA, udostępni Ci nasz doradca. Zwiedzanie, przejazdy i ile kosztuje życie w USA, też jesteś w stanie określić. Wnioski? 10 tys. złotych z pewnością nie wystarczy, a i 15 tys. może być mało, jeżeli nie zamierzasz sobie odmawiać przyjemności i chcesz odwiedzić najciekawsze miejsca z przewodników.

Kilka słów o leczeniu w USA

W odróżnieniu od kosztów leczenia w krajach europejskich, w Stanach Zjednoczone są one naprawdę wysokie. Niestety, nie możesz liczyć na pomoc w ramach NFZ-tu, ponieważ karta EKUZ działa wyłącznie na terenie krajów Unii Europejskiej. Oznacza to, że jeśli nagle zacznie boleć Cię brzuch i wybierzesz się do lekarza lub zadzwonisz po karetkę, otrzymasz rachunek, na którym znajdziesz sporą kwotę do zapłaty. Zakup jednej tabletki przeciwbólowej to wydatek rzędu 100 złotych, nie wspominając już o kilkudniowych pobytach w szpitalu. Właśnie dlatego trzeba wziąć pod uwagę zakup ubezpieczenia turystycznego, na którym nie warto oszczędzać. Do wyboru masz wiele firm, które proponują tego rodzaju zabezpieczenie.

Przykładowe opłaty za pomoc medyczną

Chcesz wiedzieć więcej na temat opłat w konkretnych przypadkach? Każda, nawet najkrótsza wizyta u lekarza wiąże się z opłatą w wysokości kilkuset złotych. Jeśli nagle dostaniesz gorączki i będziesz potrzebować hospitalizacji oraz przepisania odpowiednich leków, poniesiesz koszt około 6 000 złotych. W bardziej poważnych urazach takich jak złamanie nogi czy ręki, będziesz potrzebować gipsu, a nawet transportu do Polski. Tego typu przedsięwzięcie kosztuje nawet 150 tys. złotych. Warto uświadomić to sobie jeszcze przed wyjazdem, aby w najmniej oczekiwanym momencie nie zostać niemile zaskoczonym.

Każda podróż niesie za sobą zarówno niecodzienne i piękne przeżycia, jak i spore ryzyko. Uszkodzony bagaż? Opóźniony lot? Kradzież dokumentów? W CUK Ubezpieczenia zabezpieczysz się na każdą ewentualność. 

Ubezpieczenie w USA – czy to się opłaca?

Wiesz już, że koszty leczenia w Stanach są dość drogie. Najrozsądniejszą opcją jest kupienie polisy w Polsce, gdyż daje gwarancję to zakupu rzetelnego i sprawdzonego pakietu z szerokim zakresem ochrony, czyli optymalnym ubezpieczeniem zdrowotnym. USA jest częstym kierunkiem podróży, więc ubezpieczyciel doskonale wie, jaką ofertę przygotować, by nabywca był chroniony jak najlepiej przez cały czas pobytu za oceanem.

Alternatywą jest ubezpieczenie w USA. Trzeba jednak dobrze zastanowić się, czy takie rozwiązanie ma sens. Nie tylko zakres ochrony jest tu istotny. Dość dużą rolę odgrywa także ekonomia. Stawki w naszym kraju są korzystniejsze dla klienta niż te, które znajdziemy w USA. Ubezpieczenie zdrowotne proponowane w Stanach będzie finansowo dostosowane do rodzimego odbiorcy, a jak powszechnie wiadomo, tamtejsze pensje są znacznie wyższe niż nasze.

Amerykańskie a polskie formalności dotyczące ubezpieczenia do USA

Chociaż język angielski jest językiem używanym prawie na całym świecie, to niestety istnieją zwroty, które bywają problematyczne nawet dla osób posługujących się angielskim w stopniu komunikatywnym. Prawnicze zwroty są trudne nie tylko w Polsce – w Stanach również. Dlatego mimo wszystko lepiej w ojczyźnie kupić ubezpieczenie. USA niekoniecznie oferuje w tym aspekcie dobre warunki, a skomplikowana umowa napisana w obcym języku nie ułatwi zrozumienia najważniejszych zagadnień.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Koszt wycieczki do USA jest spory - by zobaczyć największe atrakcje, należy zainwestować odpowiednią kwotę. Ubezpieczenie do USA okaże się nieodzowne, jeśli będziemy chcieli nieco zaszaleć. Skoki na bungee, wyprawy na pustynię czy nauka surfingu stwarzają ryzyko poważniejszej kontuzji, więc mądrze jest się zabezpieczyć przed ewentualną szpitalną rekonwalescencją. W przypadku takich planów automatycznie rosną wydatki przewidziane na wyjazd do USA. Koszt, w zależności od planów może być wyższy. Zatem odpowiedź na pytanie: ile kosztuje podróż do USA?, może się różnić od pierwotnie zakładanej.

Suma ubezpieczenia – istotny element polisy turystycznej

Ze względu na to, że koszty leczenia w Stanach Zjednoczonych są bardzo wysokie, musisz zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia. Im wyższa, tym lepiej dla Ciebie. To maksymalna kwota, która zostanie pokryta przez firmę w momencie leczenia, zabiegów czy transportu do kraju. Zbyt niska wartość pokryje tylko część kosztów, a resztę będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni. Jeśli wybierasz się do USA w ramach wykupionej wycieczki z biura turystycznego, sprawdź w warunkach ochrony jaka jest określona suma ubezpieczenia. Porównaj ją z innymi ofertami, aby dopasować rozwiązanie do swoich potrzeb.

Rozliczenie bezgotówkowe

Przed zakupem polisy turystycznej sprawdź, czy dane towarzystwo ubezpieczeniowe proponuje rozliczenie bezgotówkowe. Oznacza to, że nie będziesz musiał pokrywać kosztów leczenia z własnej kieszeni, a następnie czekać na ich zwrot. Nie oszukujmy się, kwota w postaci kilkudziesięciu tysięcy złotych na wakacjach jest często niemożliwa do zdobycia. Aby mieć pewność, że Twój ubezpieczyciel samodzielnie rozliczy się z placówką medyczną, możesz zadzwonić do niego jeszcze przed wybraniem się do lekarza czy szpitala. Powinien wskazać miejsce, gdzie najlepiej się udać.

Jakie wybrać dodatki do ubezpieczenia?

Planujesz wyjazd do Stanów Zjednoczonych z dużym wyprzedzeniem? Kupiłeś gotową wycieczkę? W ubezpieczeniu turystycznym uwzględnij koszty rezygnacji z wyjazdu. Do momentu podróży wszystko może się wydarzyć - niespodziewana choroba czy nagłe obowiązki służbowe. Wśród dodatków do polisy, na które warto zwrócić uwagę jest OC w życiu prywatnym. Gwarantuje Ci pomoc, kiedy przez przypadek wyrządzisz szkodę osobie trzeciej i np. stłuczesz szybę czy zarysujesz auto. Dobrym rozwiązaniem jest także ochrona w ramach NNW, dzięki której dostaniesz zadośćuczynienie za złamaną rękę czy śmierć.

Ubezpiecz się na wyjazd do USA

Podliczyłeś, ile kosztuje wyjazd do USA. Znasz zasady określające ubezpieczenie zdrowotne USA - NFZ. Oferta ubezpieczeniowa CUK pomoże Ci cieszyć się urlopem w kraju proponującym wiele form wypoczynku: od leniwego, po najbardziej aktywny. Piękne i nowoczesne miasta, zachwycająca przyroda i przyjaźnie nastawieni ludzie to jedne z aspektów sprawiających, że świetnym pomysłem jest wycieczka do USA. Koszt eskapady możesz ściśle dopasować do określonego wcześniej harmonogramu, a ubezpieczenie podróży pozwoli Ci odpoczywać bez obaw, że w kryzysowej sytuacji zostaniesz pozostawiony sam sobie.

Planujesz podróż do Stanów Zjednoczonych? Znajdź ubezpieczenie turystyczne, jakiego potrzebujesz! Przyjdź do jednej z ponad 300 placówek CUK Ubezpieczenia lub zadzwoń na naszą infolinię.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

 • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
 • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku