Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Ubezpieczenie turystyczne do USA - gdzie załatwić? Ile kosztuje?

Zabezpiecz się przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych.

Przygotowanie do wyjazdu do Stanów Zjednoczonych nie są łatwe. Bilety, noclegi, wyżywienie, plan wycieczki - to wszystko, o co musisz zadbać. Poza tym, warto wziąć pod uwagę także ubezpieczenie turystyczne, które zabezpieczy Cię w kryzysowych sytuacjach.

Jaka polisa podróżna do Stanów Zjednoczonych jest idealna?

Dlaczego ubezpieczenie turystyczne do USA jest takie istotne?

Przede wszystkim, warto zaznaczyć, że ubezpieczenie turystyczne powinno zabezpieczać Cię w momencie leczenia. Opieka zdrowotna w Stanach Zjednoczonych jest bardzo droga, a bez odpowiedniej polisy, będziesz musiał za nią zapłacić z własnej kieszeni. Oznacza to, że jeśli wydarzy się coś niespodziewanego, np. zatrujesz się, złamiesz nogę, dostaniesz urazu głowy czy przetniesz sobie rękę, z ubezpieczeniem turystycznym masz możliwość leczenia w placówce medycznej.

Opieka medyczna w Stanach Zjednoczonych

O opiece medycznej w Stanach Zjednoczonych można powiedzieć jedno - jest ona droga, jednak na wysokim poziomie. Standardowa wizyta u lekarza może kosztować nawet 150 dolarów, czyli ponad 600 złotych. Do tego trzeba doliczyć wysoki koszt leków. Hospitalizacja, niezbędne zabiegi chirurgiczne czy pobyt w szpitalu to spory wydatek od kilku nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Właśnie dlatego na ubezpieczeniu turystycznym do Stanów Zjednoczonych nie warto oszczędzać. Pozwoli Ci ono korzystać z opieki medycznej bez obaw, że zostawisz tam wszystkie swoje oszczędności.

Ubezpieczenie turystyczne a karta EKUZ

Ważną informacją dla Ciebie jako podróżującego jest to, że w Stanach Zjednoczonychnie chroni karta EKUZ. To podstawowa ochrona, która pozwala korzystać z publicznej służby zdrowia bez dodatkowych opłat na terenie państw europejskich. Oznacza to, że w USA nie otrzymasz nawet podstawowej pomocy w przypadku problemów zdrowotnych. Za każdą konsultację z lekarzem, wizytę w szpitalu czy drobny zabieg, będziesz musiał zapłacić. Chyba, że wykupisz wcześniej polisę podróżną... 

Co powinno zawierać dobre ubezpieczenie turystyczne?

Wiesz już, że w ubezpieczeniuturystycznym powinny znaleźć się koszty leczenia. Jednak to nie jest jedyny ważny element polisy. Weź pod uwagę także transport do Polski. Dlaczego jest on taki ważny? Jeśli niefortunnie upadniesz czy będziesz mieć wypadek i niemożliwe będzie dotarcie do Polski na własną rękę, trzeba będzie zorganizować dla Ciebie specjalne warunki w transporcie. Koszt takiego przedsięwzięcia może liczyć nawet 150 tysięcy złotych.

Dobre ubezpieczenie turystyczne do Stanów Zjednoczonych to takie, które ma wysoką sumę ubezpieczenia. Koszty leczenia i hospitalizacji są tak wysokie, że im wyższą kwotę będzie proponować Ci towarzystwo, tym lepiej. Będziesz też pewien, że po założeniu gipsu czy udzieleniu Ci pierwszej pomocy, nie będziesz musiał dopłacać. 

OC w życiu prywatnym i NNW - tak czy nie?

W skład polisy podróżnej powinny wchodzić nie tylko koszty leczenia i transport medyczny. Warto zwrócić uwagę na dwa kolejne elementy, czyli NNW oraz OC w życiu prywatnym. Pierwsze z nich to ubezpieczenie, które gwarantuje Ci wypłatę odszkodowania po wypadku. Drugie jest przydatne w momencie, kiedy wyrządzisz szkodę osobie trzeciej. Myślisz, że raczej Ci się to nie zdarzy? Możesz np. wpaść na kogoś na ulicy, a w związku z tym uszkodzić mu profesjonalny aparat fotograficzny. Kiedy przez przypadek stłuczesz szybę w centrum handlowym, także będziesz mógł liczyć na wsparcie finansowe ze strony towarzystwa.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Stanów Zjednoczonych?

Warto porównać wiele ofert polis podróżnych. Dzięki temu, będziesz mógł wybrać taką, która oferuje najwyższą sumę ubezpieczenia oraz szeroki zakres ochrony. Przykładowo, dużym plusem polisy turystycznej jest rozliczenie bezgotówkowe. Wiąże się to z pokryciem kosztów przez towarzystwo, które będzie kontaktować się bezpośrednio z konkretną placówką medyczną. Nie będziesz musiał wykładać pieniędzy i liczyć później na zwrot. 

Dodatki do ubezpieczenia turystycznego

Wyjazd do Stanów Zjednoczonych jest dość kosztowny, a przygotowania są czasochłonne. Takich okoliczności jak np. kradzież bagażu, nie przewidzisz. W polisie podróżnej możesz zapewnić sobie odszkodowanie w momencie, kiedy ktoś ukradnie Twój zabrany dobytek lub go zniszczy. 

Koszt ubezpieczenia do USA

Na polisie podróżnej nie warto oszczędzać, szczególnie wtedy, jeśli wybierasz się do Stanów Zjednoczonych. Nagłego zachorowania czy wypadku nie jesteś w stanie przewidzieć. Za tydzień, w którym będzie działać ubezpieczenie, możesz zapłacić od 50 do 200 złotych za jedną osobę. Cena ubezpieczenia turystycznego zależy od zakresu ochrony i sumy ubezpieczenia. Pod uwagę bierze się także długość pobytu oraz miejsce podróży.

Superochrona z CUK

Wybierz polisę turystyczną, korzystając ze sprawdzonych ofert. Zadzwoń na infolinię lub odwiedź jedną z naszych placówek.

Oceń artykuł

0
(0)