2023-02-10

Ubezpieczenie turystyczne do USA — gdzie kupić? Ile kosztuje?

Zabezpiecz się przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych.

Ubezpieczenie turystyczne do USA — gdzie kupić? Ile kosztuje?

Przygotowanie do wyjazdu do Stanów Zjednoczonych nie jest łatwe. Bilety, noclegi, wyżywienie, plan wycieczki — to wszystko, o co musisz zadbać. Dodatkowo dochodzi jeszcze  niepewność, czy w USA jest bezpiecznie? Dlatego warto wziąć pod uwagę ubezpieczenie turystyczne, które zabezpieczy Cię w kryzysowych sytuacjach. Tym bardziej że w takim momencie może nam pomóc finansowo, ale i pozbawić niepotrzebnego stresu. Ubezpieczenie podróży do USA to nie tylko odszkodowanie w razie wypadku podczas wycieczki, ale i np. pomoc tłumacza w ramach assistance w podróży. Co obejmuje dobre ubezpieczenie do Stanów Zjednoczonych? Odpowiedzi szukaj w poniższym artykule.

Czy warto kupować ubezpieczenie do USA?

Czy przy wjeździe do USA należy mieć ubezpieczenie turystyczne? Nie, to ubezpieczenie dobrowolne, jednak stanowczo rekomendujemy wykupienie takiej polisy! Będąc w obcym kraju może zaskoczyć nas dosłownie wszystko. Okazuje się, że nawet zwykła wizyta u lekarza może kosztować w Stanach Zjednoczonych fortunę. Jeśli wydarzy się coś niespodziewanego, np. zatrujesz się, złamiesz nogę, dostaniesz urazu głowy czy przetniesz sobie rękę, z ubezpieczeniem turystycznym masz możliwość leczenia w placówce bez konieczności pokrywania jego kosztów z własnej kieszeni. Warto na etapie wyboru polisy zadbać o odpowiednią sumę gwarancyjną, aby ubezpieczenie pokryło drogie usługi medyczne w tym kraju.

Ile kosztuje leczenie w Stanach?

O opiece medycznej w Stanach Zjednoczonych można powiedzieć jedno — jest ona droga, jednak na wysokim poziomie. Standardowa wizyta u lekarza może kosztować nawet 150 dolarów, czyli ponad 600 złotych. A czy wiesz, ile kosztuje wezwanie karetki w USA? Taka wątpliwa „przyjemność” może nas kosztować aż… 20 tys. dolarów.  Do tego trzeba doliczyć wysoki koszt leków. Niezbędne zabiegi chirurgiczne czy pobyt w szpitalu to spory wydatek od kilku nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Właśnie dlatego na ubezpieczeniu turystycznym do Stanów Zjednoczonych nie warto oszczędzać. Pozwoli Ci ono korzystać z opieki medycznej bez obaw, że zostawisz w tym kraju wszystkie swoje oszczędności.

Czy EKUZ działa w USA?

Ważną informacją dla Ciebie jako podróżującego jest to, że w Stanach Zjednoczonych nie chroni karta EKUZ. To podstawowa ochrona, która pozwala korzystać z publicznej służby zdrowia bez dodatkowych opłat na terenie państw europejskich. Oznacza to, że w USA nie otrzymasz nawet podstawowej pomocy w przypadku problemów zdrowotnych. Za każdą konsultację z lekarzem, wizytę w szpitalu czy drobny zabieg, będziesz musiał zapłacić. Chyba, że wykupisz wcześniej polisę podróżną... 

Co powinno zawierać dobre ubezpieczenie do Stanów Zjednoczonych?

Wiesz już, że w ubezpieczeniu turystycznym powinny znaleźć się koszty leczenia za granicą. Jednak to nie jest jedyny ważny element polisy. Weź pod uwagę także transport do Polski. Dlaczego jest on taki ważny? Jeśli niefortunnie upadniesz czy będziesz mieć wypadek i niemożliwe będzie dotarcie do Polski na własną rękę, trzeba będzie zorganizować dla Ciebie specjalne warunki w transporcie. Koszt takiego przedsięwzięcia może liczyć nawet 150 tysięcy złotych.

Dobre ubezpieczenie turystyczne do Stanów Zjednoczonych to takie, które ma wysoką sumę ubezpieczenia. Koszty leczenia i hospitalizacji są tak wysokie, że im wyższą kwotę będzie proponować Ci towarzystwo, tym lepiej. Będziesz też pewien, że po założeniu gipsu czy udzieleniu Ci pierwszej pomocy, nie będziesz musiał dopłacać.

NNW a ubezpieczenie podróży do USA

To klasyczne ubezpieczenie znane nam na przykład z polis komunikacyjnych. Gwarantuje Ci wypłatę odszkodowania po wypadku. Złamana noga czy ręka to z pewnością sytuacje, które potrafią zepsuć każdą wycieczkę. Odszkodowanie w ramach ubezpieczenia NNW chociaż w minimalnym stopniu zrekompensuje nieprzyjemne zdarzenia. Świadczenie za doznany uszczerbek na zdrowiu otrzymasz np. gdy na wycieczce w USA złamiesz rękę, nogę czy doznasz innego przykrego w skutkach wypadku.

OC w życiu prywatnym — tak czy nie?

W skład polisy podróżnej powinny wchodzić nie tylko koszty leczenia i transport medyczny czy NNW. Warto zwrócić uwagę na taki element jak OC w życiu prywatnym. Jest przydatne w momencie, kiedy wyrządzisz szkodę osobie trzeciej. Myślisz, że raczej Ci się to nie zdarzy? Możesz np. wpaść na kogoś na ulicy, a w związku z tym uszkodzić mu profesjonalny aparat fotograficzny. Kiedy przez przypadek stłuczesz szybę w centrum handlowym, także będziesz mógł liczyć na wsparcie finansowe ze strony towarzystwa. A musisz wiedzieć, że tamtejszy wymiar sprawiedliwości zasądza srogie odszkodowania…

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Czym jest assistance w podróży do USA?

To jedno z ciekawszych i najbardziej rozbudowanych ubezpieczeń dobrowolnych. Co zapewnia nam tzw. assistance w podróży? To dodatkowa pomoc medyczna, prawna, serwisowa. Medyczne assistance pozwoli pokryć koszty transportu medycznego do kraju. Inna bardzo przydatna usługa to pomoc doradcy medycznego, który wskazuje placówkę medyczną w najbliższym otoczeniu. Pakiet assistance to znaczne odciążenie w organizacji pomocy w nagłej sytuacji.

Kolejnym wartym uwagi udogodnieniem jest pomoc tłumacza czy prawnika. W ramach rozszerzonego pakietu assistance możemy również zapewnić sobie gwarancję kontynuacji podróży na koszt ubezpieczyciela.

Jakie wybrać dodatki do polisy podróżnej do USA?

Wiemy już, że dobra polisa do USA obejmuje koniecznie ubezpieczenie kosztów leczenia, NNW czy OC w życiu prywatnym. Na co jednak warto postawić dodatkowo, kupując polisę? Wyjazd do Stanów Zjednoczonych jest dość kosztowny, a przygotowania są czasochłonne. Takich okoliczności jak np. kradzież bagażu nie przewidzisz. W polisie podróżnej możesz zapewnić sobie odszkodowanie w momencie, kiedy ktoś ukradnie Twój zabrany dobytek lub go zniszczy. A o takie sytuacje np. na lotnisku wbrew pozorom nietrudno. Mając ubezpieczenie bagażu, dostaniesz również odszkodowanie, gdy linie lotnicze zgubią Twój bagaż. Warto jednak przeczytać w ogólnych warunkach ubezpieczenia, jaki dokładnie zakres ochrony ma ten dodatek do polisy, ponieważ każde towarzystwo podchodzi do tej kwestii inaczej.

Warto zadbać też o to, aby polisa turystyczna do USA zapewniała  ubezpieczenie od rezygnacji z podróży. Sprawdź jednak, czy obowiązuje ono, gdy na terenie kraju, do którego podróżujesz zostanie ogłoszony stan epidemii.

COVID-19 a ubezpieczenie turystyczne do USA

Do tej pory towarzystwa traktowały stan epidemii na terenie danego kraju jako wyłączenie ich odpowiedzialności. Oznacza to, że gdy ubezpieczony zachoruje podczas podróży, ubezpieczenie turystyczne nie pokryje kosztów leczenia. Mowa tu oczywiście o zarażeniu się w związku z epidemią. W dobie koronawirusa wiele towarzystw zmieniło jednak podejście, wprowadzając tzw. klauzulę COVID-19. Z takim zabezpieczeniem możesz skorzystać z pokrycia kosztów leczenia w związku z zarażeniem się koronawirusem. Niektóre towarzystwa zapewniają także pokrycie kosztów zakwaterowania czy wyżywienia podczas kwarantanny. Dokładny opis, jak funkcjonuje taka klauzula, znajdziemy w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Gdy podróżujemy z dzieckiem, sprawdźmy, czy klauzula „covidowa” zapewnia pomoc dla rodziców w przypadku, gdy dziecko zachoruje na Covid-19. Jest to bardzo przydatna opcjja, gdyż w jej ramach rodzice mają opłacony nocleg i wyżywienie, aby móc opiekować się swoim dzieckiem, gdy przebywa ono w szpitalu.

Klauzula Covid-19 może pokrywać koszt wykonania testu na koronawirusa, koszty leczenia i hospitalizacji, a także przedłużonego pobytu w Stanach Zjednoczonych w związku z zakażeniem się wirusem czy kwarantanną spowodowaną kontaktem z osobą chorą. W ramach ubezpieczenia zostanie także zorganizowany transport do kraju. Jest to jednak zależne od oferty danego towarzystwa.

Chorujesz przewlekle? Koniecznie podczas zakupu ubezpieczenia turystycznego do USA trzeba to zaznaczyć! Koszt ubezpieczenia „covidowego” będzie niestety wyższy, jednak to standardowe postępowanie towarzystw w takim przypadku, dzięki któremu zyskujesz pewność, że pomoc na pewno zostanie Ci udzielona w ramach wykupionej polisy.

Ubezpieczenie turystyczne USA — jaki zakres?

Podsumowując, nasze ubezpieczenie na wyjazd do USA powinno składać się z:

  • ubezpieczenia zdrowotnego do USA ze względu na jedne z najwyższych na świecie kosztów leczenia;
  • ubezpieczenia NNW, które zapewni odszkodowanie w razie wypadku;
  • ubezpieczenia OC w życiu prywatnym na wypadek wyrządzenia szkody osobie trzeciej;
  • ubezpieczenia bagażu, które jest mile widziane m.in. ze względu na lot samolotem, a więc pobyt na lotnisku;
  • assistance w podróży, które obejmuje usługi serwisowe, medyczne czy prawne;
  • dodatkowe klauzule np. Covid-19.

Warto też w tym miejscu zaznaczyć, że ubezpieczenie turystyczne na podróż do USA można dowolnie personalizować. Dostępne są rozszerzenia ubezpieczenia np. dla osób chorujących przewlekle czy dla osób aktywnych. Jeśli planujemy odwiedzać bary w USA, warto zastanowić się nad rozszerzeniem od zdarzeń pod wpływem alkoholu (tzw. klauzula alkoholowa), ponieważ podstawowe ubezpieczenia w większości nie obejmują takich sytuacji. Jeśli wyrządzisz krzywdę osobie trzeciej, będąc pod wpływem alkoholu, klasyczne OC w życiu prywatnym może Cię w tej sytuacji nie zabezpieczyć, ponieważ z reguły wypadki, które wydarzą się po spożyciu napojów procentowych są wyłączone z odpowiedzialności ubezpieczyciela.

Jaką wybrać sumę ubezpieczenia turystycznego do Stanów?

Wiemy już, co powinno zawierać dobre ubezpieczenie turystyczne do USA. Teraz przeanalizujmy sumy gwarancyjne takiej polisy.

Najważniejsze jest dobre zabezpieczenie się na wypadek konieczności leczenia w USA. Suma gwarancyjna ubezpieczenia zdrowotnego do USA powinna wynosić przynajmniej 500 000 złotych.

Co z ubezpieczeniem NNW? Tak jak w każdym przypadku — im wyższa suma gwarancyjna, tym lepiej. Często jednak kwestią zaporową, jeśli chodzi o wybór wysokich sum gwarancyjnych, jest cena takiej polisy. Jednak dobrze, gdy ta kwota wynosi w przypadku NNW minimum 15 000 zł.

Jeśli decydujemy się na wybór OC w życiu prywatnym, to warto, by suma gwarancyjna wynosiła minimum 700 000 zł. Jak już wspominaliśmy odszkodowania w tym kraju są bardzo wysokie, więc jeśli wyrządzimy szkodę innemu turyście czy rodowitemu Amerykaninowi, mając takie ubezpieczenie, nasz budżet nie zostanie mocno nadszarpnięty.

Jeśli chodzi o ubezpieczenie bagażu, wszystko zależy od tego, co ze sobą w podróż zabieramy. Drogi laptop czy aparat fotograficzny będą wymagały większych sum gwarancyjnych niż zwykły bagaż.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do USA?

Na polisie podróżnej nie warto oszczędzać, szczególnie wtedy, jeśli wybierasz się do Stanów Zjednoczonych. Nagłego zachorowania czy wypadku nie jesteś w stanie przewidzieć. Za 10 dni, w których będzie działać ubezpieczenie, możesz zapłacić ok. 200 złotych za jedną osobę. Cena ubezpieczenia turystycznego zależy od zakresu ochrony i sumy ubezpieczenia. Pod uwagę bierze się także długość pobytu oraz miejsce podróży.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Stanów Zjednoczonych?

Warto porównać wiele ofert polis podróżnych. Dzięki temu będziesz mógł wybrać taką, która oferuje najwyższą sumę ubezpieczenia oraz szeroki zakres ochrony. Przykładowo, dużym plusem polisy turystycznej jest rozliczenie bezgotówkowe. Wiąże się to z pokryciem kosztów przez towarzystwo, które będzie kontaktować się bezpośrednio z konkretną placówką medyczną. Nie będziesz musiał wykładać pieniędzy i liczyć później na zwrot.

Jeśli chcesz poznać ceny ubezpieczeń turystycznych do USA, zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki polis na CUK.pl. Możesz tu spersonalizować ubezpieczenie, wybierając ważne dla Ciebie składowe polisy, a także odpowiednio wysoką sumę gwarancyjną. Co ważne, polisę kupisz w wygodny dla Ciebie sposób — online, przez telefon czy w placówce.

Ubezpieczenie turystyczne Stany Zjednoczone — przykład

Sprawdźmy na przykładzie, ile kosztuje ubezpieczenie na wyjazd do USA. Weźmiemy pod uwagę parę, która podróżuje do USA — Kasię i Tomka. Kasia i Tomek mają 30 lat, a ich wycieczka będzie trwała 10 dni (wyliczenia dokonywaliśmy na początek lutego 2023 r.). Podczas wyjazdu będą głównie wypoczywać i zwiedzać, ale plan ich wycieczki obejmuje także wizytę na stoku. Wpisując te dane do kalkulatora ubezpieczeń turystycznych online, otrzymujemy 8 ofert, których cena waha się od 450 do 650 zł. System podpowiada nam, że optymalną dla nas polisą będzie ta zawarta w towarzystwie Allianz, a jej koszt wynosi 618 zł za dwie osoby. Oprócz ubezpieczenia kosztów leczenia, NNW, OC w życiu prywatnym czy ubezpieczenia bagażu zawiera ona też dodatek w postaci zabezpieczenia w razie wypadków podczas uprawiania sportu, a także klauzulę alkoholową oraz w związku z zachorowaniem na COVID-19. Spójrzmy na inne oferty.

PROAMA oszczędnyGENERALI oszczędnyGENERALI optymalnyPROAMA elastycznyGENERALI elastycznyPROAMA optymalnyALLIANZ sport zimowy wysokiego ryzykaALLIANZ premium

Koszty leczenia 
i Assistance

SU:
300 000 zł        

SU:
300 000 zł        

SU:
500 000 zł        

SU:
800 000 zł        

SU:
800 000 zł        

SU:
500 000 zł        

SU:
240 000 zł        

SU:
1 000 000 zł        

NNW    

SU:
15 000 zł    

SU:
15 000 zł    

SU:
30 000 zł    

SU:
30 000 zł    

SU:
40 000 zł    

SU:
20 000 zł    

SU:
40 000 zł    

SU:
60 000 zł    

OC w życiu prywatnym

NIE            

NIE            

SU:
100 000 zł    

SU:
80 000 zł    

SU:
100 000 zł    

SU:
50 000 zł

SU:
200 000 zł    

SU:
800 000 zł

bagaż            

NIE            

NIE

SU:
500 zł

SU:
500 zł

SU:
500 zł

SU:
500 zł

SU:
1 000 zł 

SU: 4 000 zł

sprzęt sportowy    

NIE

NIE

NIE

NIE

NIE

NIE

NIE

NIE

sporty zimowe    

TAK            

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

sport wysokiego ryzyka

TAK

klauzula COVID-19

TAK            

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

klauzula alkoholowa

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

cena            

468 zł    

468 zł    

575 zł    

644 zł   

652 zł    

563 zł    

450 zł    

618 zł

System podpowiada nam tę ofertę, która zapewnia najwyższą sumę gwarancyjną w przypadku ubezpieczenia kosztów leczenia — aż 1 mln zł. Wiemy, że ta kwestia jest najważniejsza w przypadku ubezpieczenia podróży do USA.

Czy w USA jest bezpiecznie?

To pytanie zadaje sobie chyba każdy, kto planuje wycieczkę do Stanów Zjednoczonych — czy podróżowanie po tym kraju jest bezpieczne? Tak jak na każdej zagranicznej wycieczce trzeba zachować ostrożność szczególnie w dużych miastach. Trzeba sobie zdać sprawę, że przestępczość w dużych amerykańskich miejscowościach jest naprawdę duża. W tym kraju występuje także wysokie zagrożenie terroryzmem. Warto więc unikać jazdy metrem poza godzinami szczytu, nie wdawać się w rozmowy z podejrzanymi nieznajomymi, unikać dzielnic cieszących się złą sławą, pieniądze chować w bezpiecznych, dobrze chronionych przed dostępem kieszonkowców miejscach, a zamiast oryginałów dokumentów zabierać ze sobą ich kserokopię. Każdy punkt na mapie podróży warto najpierw wcześniej sprawdzić, aby wiedzieć, czego się spodziewać. Zachowując podstawowe środki ostrożności i mając w zanadrzu ochronę w postaci ubezpieczenia turystycznego można bez obaw cieszyć się wycieczką do USA!

Mówiąc o bezpieczeństwie w USA, warto również wspomnieć o zagrożeniu ze strony dzikich zwierząt. Jeśli na mapie naszej wycieczki znajdują się nie tylko tętniące życiem miasta, ale i bardziej odludne miejsca, uważajmy na krokodyle, węże czy skorpiony.

W razie alarmowych sytuacji należy dzwonić na numer ratunkowy (w USA to 911). Również konsulaty czy ambasady to miejsca, do których można udać się po pomoc. Mając ubezpieczenie turystyczne do USA, kontaktuj się bezpośrednio z ubezpieczycielem.

Superochrona z CUK

Wybierz polisę turystyczną, korzystając ze sprawdzonych ofert. Zadzwoń na infolinię lub odwiedź jedną z naszych placówek lub kup ubezpieczenie turystyczne online.

Oceń artykuł

4.67
(3)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku