Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Ubezpieczenie turystyczne do Chorwacji

2020-01-27

Wybierasz się na wakacje do Chorwacji? Zadbaj o swoje bezpieczeństwo podczas podróży i wybierz mądrze ubezpieczenie turystyczne. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, na co zwracać uwagę podczas zakupu polisy.

Oprócz karty EKUZ warto zabrać w podróż ubezpieczenie turystyczne do Chorwacji. To szerszy zakres ochrony.

Czy EKUZ działa w Chorwacji?

Na terenie Chorwacji działa karta EKUZ, która upoważnia Cię do korzystania z państwowej służby zdrowia. Niestety, jej zakres jest mocno ograniczony. Pokrywa wyłącznie część kosztów i gwarantuje podstawową ochronę. W Chorwacji, pomimo posiadania karty EKUZ, będziesz musiał pokryć 20% kosztów za hospitalizację czy podstawową opiekę lekarską. Za usługę transportu do kraju czy prywatną wizytę u lekarza, będziesz musiał zapłacić w całości z własnej kieszeni. Właśnie dlatego, ubezpieczenie turystyczne jest niezbędne, jeśli wybierasz się w podróż do tego kraju.

Zakres ochrony - najważniejszy element polisy

Nie polecamy zakupu obojętnie jakiego ubezpieczenia, ponieważ może okazać się to tragiczne w skutkach. Źle dobrana polisa może być przyczyną ponoszenia dodatkowych kosztów, które w przypadku wyjazdów za granicę, oznaczają tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy złotych. Istotnym elementem polisy jest jej zakres ochrony. Dobre ubezpieczenie turystyczne powinno pokrywać koszty leczenia. Dzięki temu, w momencie złego samopoczucia, złamania ręki czy nagłych dolegliwości możesz wybrać się do placówki medycznej. Od towarzystwa ubezpieczeniowego masz gwarantowane wsparcie finansowe w momencie hospitalizacji, wizyt lekarskich, pobytów w szpitalu czy ewentualnych zabiegów i operacji. Przyda Ci się także ubezpieczenie NNW, które zapewni Ci zadośćuczynienie za trwały uszczerbek na zdrowiu, np. złamanie ręki.

Suma ubezpieczenia - jaką kwotę wybrać?

Drugim istotnym elementem polisy turystycznej jest suma ubezpieczenia. Stanowi maksymalną kwotę, którą możesz dostać od firmy. Jeśli wybierasz się do Chorwacji, musisz wziąć pod uwagę sumę minimum 20 000 euro. Taka suma pozwoli na podstawowe pokrycie kosztów związanych z leczeniem szpitalnym, wizytami u specjalistów czy zabiegami. Warto także wziąć pod uwagę zakup leków oraz środków opatrunkowych. Koniecznie sprawdź, czy towarzystwo ubezpieczeniowe ma to w swojej ofercie.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe w warunkach umowy uwzględnia pewne wyłączenia. Przykładowo, jeśli w Chorwacji zamierzasz aktywnie spędzać czas na żeglowaniu czy surfowaniu, niektóre firmy mogą uznawać to za sport podwyższonego ryzyka. Jeśli coś Ci się stanie w trakcie uprawiania tych dyscyplin, możesz mieć problem z otrzymaniem odszkodowania. Rozwiązaniem jest rozszerzenie ochrony np. o wyczynowe uprawianie sportu. Z takim zapisem w polisie ubezpieczyciel będzie odpowiadał za szkody w czasie Twojej aktywności sportowej. Sprawdź dokładnie warunki ochrony, które zawarte są w OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). Poza tym, warto ubezpieczyć także sprzęt sportowy od kradzieży, zniszczenia lub zgubienia.

Podróż samochodem a ubezpieczenie

Do Chorwacji możesz wybrać się także samochodem. Jeśli planujesz tak daleką podróż, warto pomyśleć o ochronie Twojego pojazdu w postaci assistance. Taką polisę kupisz w ramach oferty ubezpieczeń komunikacyjnych, a przyda Ci się nie tylko w podróży. Z tego ubezpieczenia możesz skorzystać np. jeśli nie będziesz mógł kontynuować jazdy z powodu nagłej awarii. Wystarczy, że zadzwonisz na infolinię, a następnie zjawi się pomoc. Drobne naprawy pojazdu odbywają się na miejscu, a w przypadku większych usterek, możesz liczyć na holowanie auta do pobliskiego warsztatu lub dalej. Wszystko zależy od zakresu kilometrowego, jaki wybierzesz. Towarzystwo ubezpieczeniowe zorganizuje Ci pomoc np. w postaci samochodu zastępczego lub tłumacza.

Wyjeżdżasz z rodziną? Przyda Ci się OC w życiu prywatnym

Planujesz wakacje z całą rodziną? Weź pod uwagę także OC w życiu prywatnym. Jeśli Twoje dziecko przez przypadek stłucze szybę w witrynie sklepowej lub uderzy piłką w rower, który w ten sposób się uszkodzi, nie musisz pokrywać kosztów z własnej kieszeni. Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci odszkodowanie, a Ty będziesz mógł cieszyć się z dalszego wypoczynku.

Kup ubezpieczenie turystyczne do Chorwacji

Porównamy dla Ciebie ceny ubezpieczenia turystycznego do Chorwacji - zadzwoń na infolinię lub przyjdź do jednej z ponad 300 placówek CUK Ubezpieczenia

Skontaktuj się z CUK Ubezpieczenia, aby poznać ceny polis dopasowane do Ciebie. Zadzwoń lub przyjdź do placówki.
keyboard_arrow_up