2022-11-15

Ubezpieczenie GAP od DEFEND INSURANCE – czym jest i jak działa?

Dowiedz się więcej o ofercie przygotowanej przez DEFEND INSURANCE!

Ubezpieczenie GAP od DEFEND INSURANCE – czym jest i jak działa?

Jeśli potrzebujesz dobrego zabezpieczenia finansowego podczas leasingowania auta, rozważ skorzystanie z GAP – ubezpieczenia lub dodatku do polisy komunikacyjnej. Co to pojęcie znaczy w praktyce? Jaki wariant tej polisy przyda się w konkretnym przypadku? Na jaki okres może zostać wykupiona polisa? Na te i inne pytania dotyczące propozycji ubezpieczenia GAP od firmy DEFEND Insurance odpowiadamy w poniższym tekście.

Towarzystwo DEFEND Insurance – poznaj firmę

DEFEND Insurance Sp. z o.o., część DEFEND INSURANCE GROUP to wiodący dostawca uzupełniających produktów ubezpieczeniowych i usług dla sektora motoryzacyjnego, a także jeden z liderów branży w Europie Środkowej i Wschodniej. Firma DEFEND Insurance cieszy się pochlebnymi opiniami w branży, prowadząc swoją działalność nieustannie od 1994 roku. Jej oferta skupia się wokół istotnych dodatków do ubezpieczenia pojazdów.

DEFEND Insurance opiera swoją praktykę na przedłużonych gwarancjach iubezpieczeniach GAP oraz kompleksowych innowacjach. Oferta towarzystwa jest skierowana do klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i pracowników. Firma posiada wiele kompleksowych propozycji ubezpieczeń dla komunikacji, w tym:

 • ubezpieczenia GAP – (Guaranteed Asset Protection), czyli „gwarantowaną ochronę kapitału”,
 • Przedłużoną gwarancję DEFEND Car Protect,
 • Gwarancja Carlife,
 • Przedłużoną gwarancję DEFEND Truck Protect.

Teraz z bogatej oferty dodatków do ubezpieczeń od DEFEND Insurance (takich, jak np. polisa GAP) możesz skorzystać za pośrednictwem CUK! Więcej informacji o propozycjach towarzystwa znajdziesz tu: sprawdź, do kogo skierowana jest oferta Defend Insurance i zamów rozmowę z naszym doradcą w celu skorzystania z oferty!

Dzięki ubezpieczeniu Gap, w przypadku szkody całkowitej lub kradzieży pojazdu, otrzymasz dodatkowe odszkodowanie, które ułatwi odkupienie samochodu tej samej klasy i wartości.

Czym jest ubezpieczenie GAP?

Ubezpieczenie GAP to polisa lub dodatek do polisy skierowany głównie do osób kupujących samochód na kredyt oraz korzystających z leasingu. Co to właściwie oznacza dla klienta? Skorzystanie z tej opcji jest zapewnieniem ochrony przed utratą wartości pojazdu w czasie spłaty rat kredytu. Zwykle polisa pokrywa różnicę pomiędzy pozostałymi do spłaty ratami a kwotą odszkodowania wypłaconego z AC. (Sprawdź też: co wpływa na spadek wartości auta).

Ubezpieczenie GAP jest dobrowolne, ale zapewnia ochronę zarówno kredytobiorcy, jak i leasingobiorcy. Dlaczego? To dosłowne zabezpieczenie straty finansowej. GAP działa w razie kradzieży lub szkody całkowitej, którą stwierdza towarzystwo ubezpieczeniowe. Wtedy brana jest pod uwagę wartość auta z dnia zdarzenia. Więcej informacji na temat ubezpieczenia GAP znajdziesz w tej poradzie – sprawdź, co warto wiedzieć!

Czym jest polisa GAP w ofercie DEFEND INSURANCE?

GAP w ofercie DEFEND INSURANCE w ramach wykupionego ubezpieczenia zapewnia utrzymanie wartości początkowej pojazdu nawet przez okres 5 lat (60 miesięcy) – przy czym występująca w przypadku AC stała suma ubezpieczenia (STU, GSU) oferowana jest najczęściej na 12 miesięcy. Oto wyróżniki i zalety polisy:

 • zabezpieczenie pojazdu przed spadkiem jego wartości (rezydualnej) w przypadku wystąpienia każdej szkody całkowitej (w tym kradzieży),
 • wartość początkowa wskazana na polisie GAP jest stała, nie ulega obniżeniu przez cały okres trwania ubezpieczenia GAP,
 • możliwość uzyskania odszkodowania, które wraz z wypłatą z AC pozwala klientowi kupić nowy pojazd (GAP+AC = 100% wartości początkowej pojazdu),
 • GAP dla pojazdów nowych oraz używanych (do 3.5t oraz powyżej 3.5t), w tym motocykle, dostawcze, ciągniki siodłowe, przyczepy i naczepy, autokary,
 • GAP dla pojazdów elektrycznych, kamperów, przyczep kempingowych,
 • maksymalny wiek pojazdu na dzień przystąpienia do ubezpieczenia to 6 lat (GAP MAX i MAX AC) i 10 lat dla GAP Direct,
 • maksymalny okres ubezpieczenia to 5 lat (GAP MAX, MAX AC) i 3 lata GAP Direct,
 • możliwość sprzedaży GAP w okresie do 120 dni od daty wystawienia faktury (MAX), do 30 dni od polisy AC (MAX AC), lub proces awaryjny: w dowolnym momencie na podstawie wyceny pojazdu wskazanej przez DEFEND,
 • możliwość płatności w opcji jednorazowej, w ratach rocznych lub miesięcznych,
 • wypłata odszkodowania bezpośrednio na rachunek klienta (ubezpieczającego), nie zaś na rachunek banku czy firmy leasingowej, co jest dużą przewagą w stosunku do ofert leasingowych,
 • składki są składkami maksymalnymi, bez podatku VAT – oferty leasingowe przedstawiają najczęściej składkę netto, do której należy doliczyć 23% podatku VAT.

Ubezpieczenie GAP w ofercie DEFEND – co warto wiedzieć?

Czy polisę DEFEND Gap może wykupić osoba fizyczna? TAK. Nie ma znaczenia forma prawna ubezpieczonego / ubezpieczającego. Zgodnie z zapisami OWU, ubezpieczający to: osoba fizyczna, prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, której adres zameldowania lub siedziba znajduje się na terytorium Polski, która zawarła umowę ubezpieczenia z ubezpieczycielem i jest zobowiązana do zapłaty składki ubezpieczeniowej.

Czy należy załączać/robić zdjęcia pojazdu przy wystawianiu polisy DEFEND Gap? NIE. Do ubezpieczenia Gap nie ma potrzeby załączania zdjęć pojazdu. Na potrzebę zawarcia ubezpieczenia Gap MAX załączamy skan dowodu rejestracyjnego, faktury zakupu pojazdu oraz polisy AC.

Czy można wykupić polisę DEFEND Gap na okres dłuższy niż okres trwania umowy leasingu? TAK. Ubezpieczenie można wykupić od razu nawet na okres 5 lat. W przypadku wcześniejszego zakończenia umowy finansowania za pomocą odpowiedniego aneksu aktualizowane są informacje o zmianie właściciela pojazdu.

Czy polisę DEFEND Gap można wykupić dla pojazdu, który nie jest w leasingu? TAK. Nie ma znaczenia forma finansowania pojazdu (gotówka, kredyt, leasing, pożyczka).

Co w sytuacji, gdy klient będzie chciał sprzedać samochód w trakcie trwania ochrony DEFEND Gap? Ubezpieczenie Gap nie przechodzi na nowego właściciela pojazdu, ale ubezpieczony po sprzedaży pojazdu może zawnioskować do zakładu ubezpieczeń o zwrot składki za niewykorzystany okres ochrony. Zwrot będzie proporcjonalny do niewykorzystanego okresu.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie GAP? – skorzystaj z oferty DEFEND

Wiesz już, czym jest GAP i jaką ofertę tej formy polisy proponuje DEFEND Insurance. Czy warto zainwestować w taką ochronę? Może okazać się to niezwykle opłacalnym krokiem, ponieważ dzięki tej polisie wartość początkowa auta będzie zabezpieczona nawet przez kilka lat! Firma pokryje potencjalne straty finansowe, których moglibyśmy samodzielnie nie udźwignąć. Dzięki tej formie ochrony będziesz mógł spokojnie użytkować auto i cieszyć się stałą ochroną swoich finansów.

Ochrona GAP od DEFEND INSURANCE to ogromne ułatwienie w przypadku szkody całkowitej. Co ważne, zadziała zarówno w przypadku szkody spowodowanej przez właściciela pojazdu, jak i przez osoby trzecie. Przeczytaj też artykuł: Kto może najbardziej skorzystać na ubezpieczeniu GAP?

Jakie warianty ubezpieczenia GAP proponuje DEFEND?

Choć GAP jest zwykle formą rozszerzenia do polisy autocasco, firma DEFEND INSURANCE proponuje je jako odrębne ubezpieczenie. Ponadto polisę można wykupić od razu nawet na okres 5 lat!  Najpopularniejsze warianty GAP – ubezpieczenia dla kierowcóww ofercie towarzystwa to:

 • DEFEND Gap MAX (czyli fakturowy) – w tym przypadku możesz zdecydować się na okres ubezpieczenia od 12 do 60 miesięcy. Towarzystwo pokryje różnicę pomiędzy wartością zakupionego auta a wartością z dnia szkody całkowitej lub kradzieży. DEFEND Gap MAX przeznaczony jest dla pojazdów nowych oraz używanych, jednak nie starszych niż 6 lat w momencie podpisywania umowy. Można je wykupić np. dla samochodu ciężarowego.
 • DEFEND Gap MAX AC (casco) - ten wariant ma duży plus, który polega na przystąpieniu do ubezpieczenia w dowolnym momencie. Jeśli nie wykupisz tradycyjnego GAP w ciągu pierwszych 120 dni od zakupu auta, to jest dobra alternatywa. Maksymalny okres ochrony to 5 lat, ale auto nie może być starsze niż 6 lat w momencie podpisywania umowy i droższe niż 700 000 złotych.
 • DEFEND Gap DIRECT— uniwersalny wariant ubezpieczenia, przeznaczony dla samochodów nowych oraz używanych. Możesz wykupić je nawet dla pojazdu, który ma 10 lat, bez polisy AC.

Sprawdź propozycję GAP od DEFEND i wykup polisę przez CUK!

W CUK możesz już dziś skorzystać z oferty DEFEND INSURANCE, nabywając usługę GAP fakturowy, GAP TRUCK, AC lub Direct. Zapewniamy kompleksową obsługę umów ubezpieczenia, zawarcie oraz anulowanie umowy. Za pośrednictwem CUK nabędziesz istotne dodatki do ubezpieczenia auta ciężarowego oraz osobowego, takie jak m.in. ubezpieczenie straty finansowej.

Oszczędzaj czas i pieniądze, kupując odpowiednie ubezpieczenie w CUK. Pomogą Ci w tym nasi doradcy. Skorzystaj z kalkulatora online, odwiedź jedną z placówek stacjonarnych lub zadzwoń na infolinię. Zachęcamy do kontaktu!

Oceń artykuł

3.42
(12)

Wpisz datę końca polisy

 • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
 • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku