Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

2019-09-25

Sylwester za granicą? Pamiętaj o ubezpieczeniu podróżnym!

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w czasie wyjazdu?

Nowy Rok hucznie świętuje się we wszystkich częściach świata i to o różnych porach. Jeśli w tym roku nie będziesz oglądać fajerwerków na polskim niebie, sprawdź, jak dobrze wybrać polisę turystyczną, aby czuć się bezpiecznie, wstępując w nowe lata 20.!

Ubezpieczenie kosztów leczenia, Assistance, NNW czy ochrona bagażu? Wybierz polisę turystyczną na Sylwestra za granicą!

Jakie ubezpieczenie na sylwestra za granicą?

Na taką podróż przyda Ci się polisa turystyczna. W jej podstawowym kształcie zwykle znajdziesz ubezpieczenie kosztów leczenia i Assistance. NNW, OC w życiu prywatnym i ubezpieczenie bagażu dobierzesz indywidualnie. Polisa zwykle obejmuje teren Europy lub całego świata. Co ważne, ubezpieczenie zawierasz na taki okres, jaki Ci pasuje – wyjeżdżasz tylko na 2 dni? A może na cały tydzień? Zapłacisz tylko za czas, jaki spędzisz za granicą.

Jak chroni polisa turystyczna?

Koszty leczenia gwarantują wsparcie w razie korzystania z opieki zdrowotnej za granicą. Nie zapominaj, że karta EKUZ nie zapewnia w pełni darmowych świadczeń medycznych we wszystkich krajach UE. Dzięki polisie turystycznej otrzymasz zwrot środków za podjęte leczenie za granicą. Jeśli cierpisz na chorobę przewlekłą koniecznie wybierz odpowiednią opcję.

Ubezpieczenie NNW daje Ci pewność, że otrzymasz odszkodowanie w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem. Gdy złamiesz nogę czy skręcisz nadgarstek, będziesz miał prawo do wsparcia ze strony towarzystwa.

Assistance gwarantuje organizację pomocy w zdarzeniach objętych ochroną, co przydaje się zwłaszcza, jeśli jedziesz gdzieś pierwszy raz lub nie znasz języka obcego.

Ochronę osób trzecich zapewnia OC w życiu prywatnym. Gdy na pokazie fajerwerków przypadkowo na kogoś wpadniesz, a jego smartfon wyląduje na ziemi – ubezpieczyciel zapłaci za naprawę sprzętu, który uszkodziłeś, a który nie należy do Ciebie.

Jak wybrać ubezpieczenie na Sylwestra?

Przede wszystkim zwróć uwagę, co dokładnie jest w pakiecie i czy ubezpieczenie obejmuje wszystkie zdarzenia, które mogą Cię spotkać na miejscu. Warto oczywiście przeczytać OWU i skonsultować się z doradcą ubezpieczeniowym.

Niezmiernie ważne w polisie dla podróżujących jest suma ubezpieczenia. To limit odpowiedzialności ubezpieczyciela za szkody, które Cię spotkają. Zawsze zwracaj uwagę, czy suma ubezpieczenia nie jest zbyt niska – jeśli kwota nie pokryje w pełni likwidacji szkody, będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni!

Pamiętaj, aby na wycieczkę za granicę zawsze kupić polisę obejmującą transport medyczny do kraju. Transport medyczny to bardzo kosztowna usługa, a NFZ nie ma w zwyczaju pokrywania jej kosztów nawet w poważnych przypadkach.

Ubezpieczenie na Sylwestra z klauzulą alkoholową

Świętujesz lampką szampana o północy? Przyda Ci się zapis o szkodach powstałych po spożyciu alkoholu. Jeśli jej nie wykupisz i przykładowo, trafisz do szpitala ze zwichniętą kostką (i z promilami we krwi), możesz mieć problem z otrzymaniem odszkodowania. Co prawda, niektóre towarzystwa w cenie polisy proponują klauzulę alkoholową w ramach kosztów leczenia, jednak u większości ubezpieczycieli będziesz musiał wybrać taki zapis dodatkowo.

Sylwester aktywnie – jakie ubezpieczenie?

Wyjeżdżasz na sylwestra w górach i to doskonała okazja, żeby pojeździć na nartach? W takim przypadku niezbędna będzie klauzula o wyczynowym uprawianiu sportu. Będziesz miał prawo do odszkodowania, także gdy zdarzenie objęte ochroną spotka Cię na stoku.

Jak kupić ubezpieczenie na Sylwestra?

Polisę turystyczną kupisz na naszej infolinii i w każdej placówce CUK Ubezpieczenia. Szampańskiej zabawy!

Oceń artykuł

0
(0)