2023-12-07

Narty i snowboard 2023/2024 – dokąd się wybrać?

Sprawdź nasze propozycje!

Narty i snowboard 2023/2024 – dokąd się wybrać?

Gdzie wyjechać na narty i snowboard w sezonie 2023/2024? Dokąd się wybrać, by wyjazd na narty w 2024 roku nie pociągnął nas mocno po kieszeni? Sprawdziliśmy dla Ciebie najlepsze cele wycieczek na stoki w Polsce i za granicą.

Gdzie i kiedy wyjechać na narty 2024 w Polsce?

Jako cel swojego zimowego urlopu wybrałeś polskie góry, ale zastanawiasz się, jaki czas będzie najlepszy na wyjazd? Sezon w Polsce rozpoczyna się już z początkiem grudnia, a ośrodki, które mają najlepszą w tym czasie ofertę oraz warunki na stokach to m.in. Wisła, Zakopane, Bukowina Tatrzańska czy Szczyrk. Musisz jednak liczyć się z tym, że to najbardziej oblegane miejsca na narty i snowboard w Polsce. Jeśli w górach chcesz spędzić Święta Bożego Narodzenia 2023 czy Sylwester 2023/2024, warto rezerwować wyjazd wcześniej.

Wypad z dziećmi

Korzystne warunki w polskich górach spotkają także narciarze i snowboardziści w okresie, gdy dzieci mają ferie zimowe, czyli w styczniu i lutym. Gdzie jechać na narty z dziećmi w Polsce? Oczywiście wymienione wyżej ośrodki, takie jak Zakopane czy Bukowina Tatrzańska zapewnią najmłodszym atrakcje na stoku, są także dla nich dostosowane. Jednak to nie koniec listy ośrodków narciarskich z ofertą dla dzieci. Jeden z największych ośrodków narciarskich, w Szczyrku, ma dobrze rozwiniętą bazę treningową dla najmłodszych, a także specjalne strefy dla dzieci, na których można zdobywać czy szlifować umiejętności narciarskie. Z kolei niebanalnym celem podróży z pewnością będą ośrodki, takie jak Zagroń w Istebnej (Beskid Śląski), Zieleniec w Dusznikach-Zdroju czy Jaworzyna Krynicka w Krynicy-Zdroju. Szukając ofert na narty w Polsce z dziećmi, znajdziemy nawet takie pensjonaty, w których dzieci mają zagwarantowane darmowe zakwaterowanie oraz karnet narciarski. Dlatego, jeśli szukasz miejsca na narty tanio, warto rozważyć takie opcje.

Wiosenny wyjazd na narty

Czy warto wybrać się na narty w Polsce pod koniec sezonu? Wyjazd w góry w marcu to propozycja dla tych miłośników sportów zimowych, którzy nie lubią tłumów na stokach. Warto rozważyć takie miejsca jak: Kasprowy Wierch lub Zieleniec Ski Arena w Kotlinie Kłodzkiej. A może interesuje Cię wyjazd na narty w Polsce np. w kwietniu? Tak, jest taka możliwość. W Polsce działają stoki narciarskie, które wykorzystują sztuczną nawierzchnię i są dzięki temu otwarte cały rok. Takie miejsca znajdziemy w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu czy Bytomiu. Wyjazd w takie miejsce może być także niezłym treningiem przed właściwym wyjazdem na narty w sezonie 2023/2024.

Stok i SPA – połączenie idealne!

Szukasz ofert na narty 2023/2024 z bogatą strefą wellness&SPA? W Polsce znajdziesz świetne miejsca, w których odpoczniesz po wizycie na stoku czy to w basenach termalnych, saunach czy relaksując się w SPA. Najbardziej polecanymi miejscami tego typu są Termy Bania w Białce Tatrzańskiej, Gorący Potok w Szaflarach, Termy Chochołowskie, a także Aquapark Zakopane, z którego z pewnością najbardziej zadowolone będą dzieci.

Dokąd się wybrać na narty 2024 za granicę?

Jeśli chodzi o oferty wyjazdów na narty w 2024 za granicę, to na popularnych portalach znajdziemy wycieczki do takich miejsc jak:

 • Czechy, Karkonosze, gdzie głównym kierunkiem wycieczek jest Szpindlerowy Młyn czy Harrachov lub Góry Izerskie, np. ośrodek narciarski Liberec,
 • Słowacja, Tatry Niskie np. ośrodek Liptowski Mikulasz lub Tatry Wysokie m.in. ośrodek Poprad,
 • Włochy, Alpy, np. w regionie Lombardia, Trentino czy w Tyrolu Południowym,
 • Austria, Alpy, np. w regionie kraj Salzburski,
 • Francja, Alpy Francuskie, np. miejscowość Grenoble czy Vaujany,
 • Szwajcaria, kanton Valais czy region Oberland Berneński.

To, dokąd wyjechać na narty za granicę będzie zależeć m.in. od środka transportu. Czy wolisz jechać samochodem, czy wybierasz lot samolotem? Jazda własnym autem to dobra propozycja na wyjazd do Austrii, Czech czy Słowacji. Jeśli z kolei preferujemy lot samolotem, możemy wybrać się na narty nawet do Andory, Hiszpanii czy mniej banalnego celu podróży – Turcji.

Jeśli natomiast interesuje Cię wyjazd na narty w Austrii to polecamy Tyrol, gdzie działa aż ośrodków narciarskich z bardzo rozbudowaną infrastrukturą, która przewiduje także atrakcje dla dzieci. Oprócz przedszkoli i szkółek narciarskich znajdziemy tu również śnieżne place zabaw, tory saneczkowe czy snowparki. W niektórych miejscach dzieci mogą liczyć nawet na bezpłatne lub promocyjne przejazdy.

Wahasz się, czy lepiej wyjechać na narty do Włoch, Austrii, Francji czy nieco bliżej? Sprawdź nasz artykuł: Narty w Polsce czy za granicą.

Zagraniczne stoki dostosowane do potrzeb dzieci

Zastanawiasz się, gdzie wyjechać z dziećmi na narty w sezonie 2023/2024? Jeśli interesuje Cię wyjazd blisko polskiej granicy, to proponujemy Poprad w Słowacji, gdzie można szusować na takich stokach jak: Tatrzańska Łomnica, Stary Smokowiec i Štrbskim Pleso. Wszędzie znajdziemy trasy te bardziej zaawansowane, jak i przeznaczone dla najmłodszych. W ramach odpoczynku od zjeżdżania na nartach czy snowboardzie można zdecydować się na pobyt w aquaparku AquaCity, na torach saneczkowych, lodowisku czy krytym placu zabaw dla dzieci.

Ile kosztuje wyjazd na narty w sezonie 2023/2024?

Wszystko zależy oczywiście od celu podróży, długości trwania wycieczki, miejsca i standardu zakwaterowania czy dodatkowych ofert. By poznać koszt wyjazdu na narty 2023/2024 weszliśmy na portal Tui.pl.

Najtańszą zagraniczną ofertę na 7 dni znaleźliśmy pod koniec marca w Czechach, w Szpindlerowym Młynie. Wyjazd kosztuje niecałe 500 zł, a w cenie jest zakwaterowanie wraz ze śniadaniem. Z kolei oferta wycieczki na początku grudnia do Włoch, do regionu Trentino,  bez wyżywienia wiąże się z kosztem 900 zł. Szukając wycieczki w polskie góry, znaleźliśmy ofertę wyjazdu do Zakopanego pod koniec listopada, bez wyżywienia, za 960 zł za osobę.

Pamiętaj o polisie!

Nawet jeśli wybierasz się na narty w Polsce, gdzie w razie potrzeby pomoc medyczną otrzymasz bezpłatnie, warto wykupić ubezpieczenie na narty i snowboard. Dlaczego? Ubezpieczenie podróżne na wyjazd na narty obejmuje nie tylko koszty leczenia czy ratownictwa medycznego, tak ważne podczas wyjazdu zagranicznego (np. we Włoszech trzeba mieć obligatoryjnie polisę narciarską), ale także NNW czy inne dodatki. Możesz rozszerzyć polisę np. o OC w życiu prywatnym, a wtedy gdy nieumyślnie uszkodzisz komuś sprzęt na stoku, nie będziesz musiał ponosić kosztów zadośćuczynienia z własnej kieszeni. Oprócz tego ochroną objąć możesz własne narty czy snowboard lub szerzej – cały bagaż.

Chcesz wiedzieć, ile będzie kosztować polisa na Twój wyjazd? Sprawdź w naszym kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych różne oferty, porównaj je i wybierz polisę, która najbardziej odpowiadać będzie Twoim oczekiwaniom.

CUK Assistance zapewni wsparcie w Polsce i Europie

Polisa turystyczna to nie jedyny rodzaj ubezpieczenia, o który powinieneś się zatroszczyć. Jeśli wybierasz się na narty za granicę własnym samochodem, przyda się m.in. ubezpieczenie assistance. W razie konieczności holowania ubezpieczenie pokryje koszt usługi, która nawet w Polsce potrafi mocno obciążyć nasz portfel, a co dopiero podczas wyjazdu zagranicznego. W czasie wycieczki do krajów Europy przyda się ubezpieczenie CUK Assistance, które w ramach najwyższego pakietu oferuje holowanie nawet do 2000 km. To oczywiście nie wszystko, co gwarantuje polisa. Sprawdź jej zakres i cenę w kalkulatorze assistance.

FAQ – najczęściej zadawane pytania:

 • 1
  Kiedy Free Ski we Włoszech 2023 i 2024 roku?

  Zazwyczaj ośrodki narciarskie organizują Free Ski na początku i na końcu sezonu. Jeśli więc podczas urlopu w 2023 r. chcesz skorzystać z darmowych skipassów na włoskich stokach, warto wybrać się tu w grudniu. Z kolei chcąc skorzystać z Free Ski w 2024 r. warto wybrać się do włoskiego ośrodka narciarskiego na przełomie marca i kwietnia.

 • 2
  Kiedy są darmowe skipassy w Austrii?

  To kiedy możemy skorzystać z darmowego karnetu na stoku w Austrii, zależy od konkretnego miejsca. Z reguły jednak ośrodki oferują darmowe skipassy na początku i na końcu sezonu – od grudnia do wczesnej wiosny.

 • 3
  Gdzie jechać na narty tanio?

  Najtańsze wycieczki na narty znajdziemy w czeskich Karkonoszach, np. w ośrodku Szpindlerowy Młyn czy na Słowacji w Tatrach Niskich.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

 • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
 • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku