Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Kiedy wygasa OC na moje auto

23.04.2018

Jeśli masz samochód musisz kupić obowiązkowe ubezpieczenie OC. Umowa zawierana jest na rok.

Co do reguły OC przedłuża się automatycznie, chyba że kierowca wcześniej wypowie umowę. Wówczas wygaśnie wraz z upływem okresu, na który polisa została zawarta.

W pewnych wypadkach jednak umowa ubezpieczenia rozwiązuje się i wówczas nie będziesz posiadać ochrony. Pamiętaj jednak, że za brak OC grozi kara!

Kiedy OC wygasa?

  • Ubezpieczenie OC wygaśnie w momencie wyrejestrowania auta lub gdy udokumentujesz jego trwałą lub zupełną utratę na skutek kradzieży lub kasacji.
  • Auto nie będzie również chronione polisą OC, gdy nowy nabywca wypowie umowę u ubezpieczyciela.
  • Od umowy ubezpieczenia może odstąpić również sam ubezpieczyciel, jeśli umowa ta została zawarta na pojazd niezarejestrowany – wówczas również OC wygasa.
  • Twoje OC wygaśnie też, gdy będziesz zalegać z ratą składki za mijający okres ubezpieczenia. Wówczas polisa nie przedłuży się automatycznie.
  • Jeśli dojdzie do sytuacji, że Twoja polisa przedłuży się automatycznie, a Ty kupisz drugą u innego ubezpieczyciela, nie wypowiedziawszy wcześniej poprzedniej – możesz tę automatycznie zawartą umowę rozwiązać.
Ile możesz zaoszczędzić na polisie ubezpieczeniowej dla Twojego auta? Sprawdź aktualne ceny polisy w naszej porównywarce.

Skontaktuj się z nami:

Zamów rozmowę lub zadzwoń: 22 33 00 300
Znajdź placówkę
Zapytaj o ubezpieczenie Odpowiemy najszybciej, jak to możliwe
Sprawdź OC/AC na autobez wychodzenia z domu.
keyboard_arrow_up