2023-02-20

Polisa PZU Wojażer — poznaj cenę i szczegóły oferty!

Sprawdź ofertę ubezpieczenia turystycznego od PZU i dowiedz się, co możesz zyskać!

Polisa PZU Wojażer — poznaj cenę i szczegóły oferty!

Wybierając optymalne ubezpieczenie turystyczne na wyjazd za granicę, warto rozważać jedynie najlepsze i najkorzystniejsze cenowo oferty od wiodących ubezpieczycieli. Tylko dokładna analiza zakresu polis gwarantuje kompleksowe wsparcie w razie nieszczęśliwego wypadku lub zachorowania podczas wyjazdu!

Planujesz wakacje, ferie lub urlop za granicą? Towarzystwo PZU przygotowało ofertę ubezpieczenia turystycznego Wojażer. Cena, zakres i optymalne rozszerzenia tej polisy zagwarantują Ci pełną ochronę w czasie Twojego wyjazdu! Jest to propozycja skierowana zwłaszcza do tych osób, którym zależy na elastycznym dopasowaniu ochrony do własnych potrzeb i preferencji. Chcesz wiedzieć, czym dokładnie jest polisa PZU Wojażer i co obejmuje? Przeczytaj ten artykuł!

PZU Wojażer — czym jest i co obejmuje polisa?

Wojażer od PZU to polisa turystyczna dedykowana każdej osobie planującej podróż, nie tylko zagraniczną, ale także po Polsce. Dzięki wykupionej ochronie ubezpieczony może liczyć na pomoc w podróży w razie zachorowania lub wypadku. Polisą PZU Wojażer w dobrej cenie może zostać objęta zarówno jedna osoba, jak i cała rodzina. Oferta skierowana jest zarówno do Polaków, jak i obcokrajowców podróżujący m.in. w celach turystycznych, naukowych, związanych z pracą lub uprawianiem sportów.

W razie nieoczekiwanego zdarzenia towarzystwo zorganizuje niezbędne wsparcie medyczne, opłacając Twoje leczenie, akcję poszukiwawczą i ratowniczą, a także, jeśli Twój stan zdrowia będzie tego wymagał, transport do domu. Otrzymasz też wsparcie w ramach zachorowania na COVID-19 lub jeśli chorujesz przewlekle, a stan Twojego zdrowia ulegnie pogorszeniu.

Jakie pakiety i rozszerzenia oferuje polisa PZU Wojażer?

Standardowa ochrona w ramach PZU Wojażer gwarantuje pokrycie kosztów leczenia oraz pakiet podstawowych usług assistance w podróży. Jeśli podczas swojego wyjazdu planujesz uprawiać sporty wysokiego ryzyka, cierpisz na chorobę przewlekłą lub zamierzasz podróżować w rejonach zagrożonych wojną bądź terroryzmem, koniecznie wspomnij o tym ubezpieczycielowi przy zakupie polisy – jedynie wybór odpowiednich dodatków zapewni Ci optymalną ochronę w wyjątkowej sytuacji!

Poniższa tabela przybliża szczegóły dwóch wariantów ubezpieczenia, które można elastycznie dopasować do swoich preferencji i potrzeb konkretnego wyjazdu.

Wariant ubezpieczeniaZakres usług

PZU Wojażer – podstawowy    

 • Wizyta u lekarza (również stomatologa), pobyt i leczenie w szpitalu, niezbędne badania oraz zabiegi i operacje.
 • Transport (także medyczny) z miejsca wypadku do lekarza lub szpitala oraz z zagranicy do domu klienta.
 • Akcja ratownicza lub poszukiwawcza w razie zaginięcia.
 • Pomoc lekarza, psychologa lub rehabilitanta po powrocie do domu w ramach organizowanego transportu oraz pomoc domowa, pomoc tłumacza.

PZU Wojażer – możliwe rozszerzenia pakietu

 • Pakiet Rodzina,
 • Pakiet Rozszerzony,
 • Pakiet Dziecko/ osoba niesamodzielna.

Za dodatkową opłatą: 

 • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW),
 • ubezpieczenie bagażu podróżnego,
 • OC w życiu prywatnym,
 • kontynuacja leczenia po podróży,
 • gwarancja zwrotu pieniędzy w przypadku skrócenia lub rezygnacji z wyjazdu.
   

Czego nie obejmuje PZU Wojażer?

PZU Wojażer nie obejmuje ochroną ubezpieczeniową osób, które wyjeżdżają za granicę zdiagnozować chorobę lub w celu podjęcia terapii, a także podróżują pomimo wyraźnych przeciwwskazań zdrowotnych. Obecnie towarzystwo nie może ubezpieczyć też osób wyjeżdżających do Ukrainy. W związku z działaniami wojennymi występują trudności w organizacji usług medycznych.

Wybierając ubezpieczenie Wojażer w PZU, należy zwrócić też uwagę na dodatkowe wyłączenia i ograniczenia ochrony już na etapie zakupu polisy. Ubezpieczenie nie zadziała, jeśli:

 • ubezpieczony znajdował się pod wpływem alkoholu i miało to bezpośredni wpływ na wystąpienie zdarzenia,
 • leczenie nie było związane z nagłym zachorowaniem lub dotyczyło choroby przewlekłej (ubezpieczony nie wykupił na taką okoliczność dodatkowej ochrony),
 • ubezpieczony uprawiał sporty wyczynowe lub wysokiego ryzyka (a posiadał tylko ubezpieczenie w wariancie podstawowym),
 • ubezpieczony brał udział w strajkach lub rozruchach,
 • osoba objęta ochroną nie stosowała się do zaleceń lekarza prowadzącego.

Polisa PZU Wojażer nie pokryje także następujących wydatków związanych z epidemią COVID-19:

 • kosztów profilaktycznych testów na COVID-19,
 • kosztów kwarantanny, izolacji czy transportu, jeśli u ubezpieczonego nie stwierdzono COVID-19,
 • kosztów kwarantanny ani izolacji, o ile nie zostały wskazane i zorganizowane przez służby medyczne lub sanitarne danego kraju,
 • kosztów kwarantanny, jeśli jej odbycie jest obowiązkowe po przyjeździe do danego kraju,
 • kosztów transportu do kraju w sytuacji, gdy pierwotnie planowany powrót jest niemożliwy z powodu zamknięcia granic lub zakazu lotów wydanych przez władze administracyjne lub państwowe.

Powyższe wyłączenia zostały wskazane na podstawie aktualnej oferty PZU Wojażer, dostępnej na stronie towarzystwa. Nim wykupisz to ubezpieczenie dokładnie przeczytaj OWU i poznaj warunki ochrony!

Kiedy warto wykupić polisę Wojażer od PZU?

Polisę PZU Wojażer warto wykupić jako pewne wsparcie w razie nieoczekiwanych problemów podczas wyjazdu na urlop, wakacje czy ferie. Ubezpieczenie turystyczne dołączone do wycieczki często nie daje pełnej ochrony, dlatego lepiej postawić np. na odpowiednio rozbudowany wariant polisy PZU Wojażer! Niezależnie od kierunku podróży, ubezpieczenie to ochroni nas od typowych ryzyk, na które napotykamy zarówno w trakcie dojazdu do miejsca docelowego, jak i podczas pobytu oraz powrotu do domu.

Wojażer od PZU to nie tylko doskonałe ubezpieczenie na narty i snowboard, gdy planujemy intensywną aktywność fizyczną na stoku, ale także na spokojny weekend we dwoje ze zwiedzaniem europejskich stolic. Niezależnie od tego, jak chcesz spędzać urlop, ta polisa umożliwi Ci dokładne dopasowanie zakresu, którego wymaga Twój wyjazd!

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Ile kosztuje polisa PZU Wojażer?

PZU Wojażer zapewnia możliwość wyboru ceny polisy w oparciu o nasze wyjazdowe potrzeby! Wykupienie ochrony na elastycznych warunkach kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu, a nawet kilkuset złotych dziennie w zależności od celu wyjazdu, czasu pobytu i wyboru rozszerzenia.

Na przykład: najwyższa suma ubezpieczenia w ofercie PZU Wojażer wynosi 200 000 złotych. Po dodaniu do pakietu podstawowego ubezpieczenia NNW (na sumę 50 000 zł) i ochrony bagażu (na 3000 zł) cena polisy wynosi 53,55 zł.

Sprawdź ofertę PZU Wojażer lub innej dopasowanej do swoich potrzeb polisy, wykorzystując kalkulator ubezpieczeń turystycznych online na stronie CUK!

Planujesz wyjazd? Wykup polisę PZU Wojażer w CUK!

Wiesz już, że zakup dobrej polisy turystycznej to gwarancja spokojnego urlopu! Zastanawiasz się, jakie ubezpieczenie na wakacje wybrać? Skorzystaj z nowoczesnej porównywarki polis CUK Ubezpieczenia! Dzięki niej zyskujesz dostęp do ofert ponad 30 znanych towarzystw i aktualnych promocji multiagencji.

Wykorzystaj nasz prosty w obsłudze kalkulator ubezpieczeń turystycznych online, by poznać najlepsze i najtańsze propozycje ochrony na wyjazd! Polisę podróżną wykupisz także za pośrednictwem infolinii: 22 27 00 337 lub osobiście u doradcy w najbliższej placówce stacjonarnej CUK Ubezpieczenia.

FAQ — najczęściej zadawane pytania:

 • 1
  Dlaczego warto kupować ubezpieczenie turystyczne?

Polisę turystyczną warto wykupić przede wszystkim dlatego, że zapewni wsparcie w ramach wypadku podczas wyjazdu – zarówno w kwestii kosztów leczenia, jak i pomocy assistance w kraju i za granicą. Indywidualne ubezpieczenie turystyczne możemy dopasować do potrzeb i specyfiki naszej podróży oraz planowanych aktywności, dzięki czemu zyskamy bezpieczeństwo w trakcie całego wyjazdu.

 • 2
  Na jaką kwotę wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Decyzja dotycząca sumy ubezpieczenia w polisie podróżnej powinna być podyktowana tym, do jakiego kraju jedziemy. Koszty leczenia w kraju i za granicą mogą się od siebie diametralnie różnić. Szczególnie zwróćmy uwagę na to, wybierając się do Stanów Zjednoczonych, gdzie koszty leczenia w ramach poważnych schorzeń i wypadków mogą osiągnąć milionowe sumy!

 • 3
  Czy warto ubezpieczać się na wyjazd zagraniczny?

Zdecydowanie tak! Przede wszystkim dlatego, że karta EKUZ zapewnia jedynie podstawowe świadczenia medyczne w publicznych placówkach. Jeśli liczymy na kompleksową pomoc specjalisty, która może okazać się zbawienna w razie poważnego wypadku czy zachorowania – wtedy najlepsze wsparcie zapewni prywatna polisa turystyczna. Dzięki temu zyskamy rozbudowane wsparcie zarówno w trakcie podróży, jak i podczas pobytu za granicą.

 • 4
  Jak wykupić polisę turystyczną na wyjazd?

Przede wszystkim warto porównywać oferty i wybrać tę, która najlepiej odpowiada potrzebom planowanej podróży. Możesz to zrobić, wykorzystując nowoczesny i prosty w obsłudze  kalkulator ubezpieczeń turystycznych online  na stronie CUK. Dzięki niemu już w dwie minuty zyskasz wycenę najlepszych i najtańszych ofert ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych, a polisę wykupisz zdalnie bez wychodzenia z domu!

Oceń artykuł

4.40
(5)

Wpisz datę końca polisy

 • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
 • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku