2021-11-15

Kalkulator OC bez podawania danych — co musisz wiedzieć?

Dlaczego warto zdecydować się na skorzystanie z naszego kalkulatora OC/AC?

Kalkulator OC bez podawania danych — co musisz wiedzieć?

Porównanie ofert od wielu towarzystw ubezpieczeniowych to klucz do oszczędzania czasu i pieniędzy. W kilka minut otrzymujesz listę z cenami i zakresami ochrony. Czy istnieje jednak kalkulator OC bez podawania danych? W jaki sposób jest wyliczana składka? Sprawdzamy.

Czy istnieje kalkulator OC bez podawania danych?

Użytkownicy internetu mają coraz większą świadomość tego, gdzie i w jaki sposób przetwarzane są ich dane. To dotyczy również porównywarek ubezpieczeń. Czy istnieje kalkulator OC bez podawania najważniejszych danych na temat samochodu, właściciela, a także poprzedniej polisy? Niestety nie. Właściwe wypełnienie formularza jest konieczne do tego, aby ujawnić realne ceny za ubezpieczenie OC, a także podpisać umowę z towarzystwem zgodnie z prawem. Jeśli tylko jakiekolwiek dane nie będą zgadzać się ze stanem faktycznym, możliwe jest, że po jakimś czasie trzeba będzie zapłacić wyższą kwotę, niż wcześniej ustalono. To jedna z konsekwencji.

Kalkulator OC bez podawania danych rzeczywistych jest dalece ryzykowny. Jeśli jednak podane przez Ciebie informacje będą zgadzały się tylko w pewnej części, to propozycje ubezpieczycieli będą podane jedynie w przybliżeniu. Warto zaznaczyć, że przetwarzanie danych osobowych powinno odbywać się zgodnie z prawem i za Twoją zgodą. O tym, na co dokładnie zwracać uwagę, piszemy w dalszej części tego artykułu.

Kalkulator AC bez podawania danych — czy taki istnieje?

Analogicznie do sytuacji z  polisami OC, nie istnieje skuteczny kalkulator AC bez podawania danych. Do wyliczenia dokładnych składek na dowolne ubezpieczenie, konieczne jest podanie rzeczywistych danych, które pozwolą TU obliczyć koszty polisy dla Ciebie. Niektóre towarzystwa dokładnie zaznaczają, że nie wyliczą składki np. bez podania numeru PESEL. Wyjaśnimy Ci teraz krok po kroku, dlaczego kalkulator OC bez podawania danych osobowych i samochodu nie ma sensu oraz jak z niego bezpiecznie korzystać.

Od czego zależy cena OC?

Składka za OC i AC jest wyliczana na podstawie podania pewnych danych osobowych oraz tych związanych bezpośrednio z samochodem. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma swoje określone taryfy i indywidualnie wylicza cenę po zapoznaniu się ze szczegółami. Dlaczego tak się dzieje? Składka za OC i AC zależy od ryzyka ubezpieczeniowego. Towarzystwo bierze pod uwagę różne czynniki, które wpływają na realny koszt OC i AC oraz odzwierciedlają prawdopodobieństwo spowodowania szkody przez konkretnego kierowcę. To z kolei oznacza, że jeśli jest większe ryzyko stłuczki, kolizji czy wypadku, wtedy cena za OC będzie wyższa.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Ogromnie ważne jest podanie w porównywarce danych osobowych. W ten sposób towarzystwo weryfikuje klienta w UFG, gdzie raportowane są wszelkie szkody. Dowiaduje się też ile lat ma kierowca oraz jakim doświadczeniem może się pochwalić. Co roku statystyki policji są w tej kwestii niepodważalne. Młodzi kierowcy znacznie częściej powodują kolizje i szkody na drodze, dlatego ceny OC dla nich są znacznie wyższe. Oczywiście istnieją sposoby na to, aby koszt ten nieco obniżyć, jednak korzystając z kalkulatora bez podawania danych, nie byłoby opcji wyliczenia realnego ryzyka ubezpieczeniowego przez towarzystwo. Wiek kierowcy ustala się po podaniu PESEL-u. Z kolei doświadczenie za kierownicą określa się po podaniu daty wydania prawa jazdy. To kolejna ważna informacja, którą trzeba podać podczas korzystania z kalkulatora. Większe ryzyko spowodowania stłuczki na drodze mają w teorii osoby, które krócej posiadają prawo jazdy.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule: Dlaczego młodzi kierowcy płacą większe stawki OC? Wyjaśniamy. Co ciekawe, kalkulator bez podawania danych miejsca zamieszkania, również nie miałby sensu. Lokalizacja jest również brana pod uwagę, kiedy wylicza się składkę, zarówno online, jak i podczas rozmów z doradcą czy konsultantem. W większym mieście jest większe ryzyko wystąpienia zdarzenia na drodze.

Prawdziwy kalkulator OC będzie wymagał od Ciebie podania również informacji o samochodzie. Wśród nich są rocznik pojazdu, marka samochodu i pojemność silnika. Starsze auto może być bardziej awaryjne. Z kolei za naprawę unikalnego sportowego samochodu kierowca zapłaci więcej, dlatego np. AC będzie w tym wypadku droższe, ze względu na wyższą sumę ubezpieczenia.

Kalkulator ubezpieczenia auta ma zatem na celu pokazanie Ci wielu ofert od ubezpieczycieli,które porównasz pod względem ceny, a także zakresu ochrony. A jeśli będziesz chciał podpisać umowę online, nie ma problemu. Wszystkie dane osobowe powinny być zgodne ze stanem rzeczywistym. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz w artykule: Od czego zależy cena OC?

Jakie dane są potrzebne do kalkulatora OC i AC?

Weźmy teraz pod lupę kalkulator OC i AC w CUK Ubezpieczenia. Sprawdzamy krok po kroku, jakie dane są potrzebne, aby zobaczyć listę towarzystw ubezpieczeniowych i ich oferty. 

Pierwszy krok to podanie informacji o samochodzie, a konkretniej:

 • Marki, modelu i wersji auta,
 • roku produkcji,
 • daty pierwszej rejestracji,
 • rodzaju paliwa,
 • pojemności i mocy silnika,
 • rodzaju skrzyni biegów,
 • roku nabycia,
 • liczby miejsc,
 • daty startu polisy,
 • numeru rejestracyjnego.

Kalkulator OC bez danych numeru rejestracyjnego nie wyliczy składki.

Drugi krok to dodatkowe informacje na temat:

 • aktualnego przebiegu,
 • użytkowania samochodu za granicą,
 • sprowadzanego auta,
 • zarejestrowania pojazdu jako ciężarowego,
 • numeru telefonu.

Bez obaw, porównywarka OC bez danych osobowych nie wyliczy poprawnie składki, ale nie musisz godzić się na informacje marketingowe od doradców. Za każdym razem podając swój numer telefonu, możesz, ale nie musisz zaznaczyć zgody na przetwarzanie danych. W praktyce jednak jest to często opłacalne. Doradca zadzwoni do Ciebie i przedstawi atrakcyjną ofertę ubezpieczeniową wskazanego pojazdu, jeśli nie zdecydujesz się na zakup online. Możesz zatem dopełnić formalności przez telefon.

Kolejny krok to podanie danych osobowych takich jak:

 • imię,
 • nazwisko,
 • PESEL,
 • daty pierwszego wydania prawa jazdy,
 • kodu pocztowego,
 • miejscowości,
 • adresu e-mail.

Dlaczego akurat trzeba podać PESEL? Na jego podstawie sprawdzana jest historia ubezpieczonego w UFG. Tam właśnie znajduje się odnotowanie wszelkich szkód zgłoszonych przez kierowcę. Na tej podstawie wylicza się składkę za OC i AC. Z kolei adres e-mail jest niesamowicie ważny, żeby na niego przesłać dokumenty po zakupie wybranego ubezpieczenia.

Ostatnie informacje dotyczą poprzedniej polisy i to właściwie tyle. Po podaniu tych danych otrzymujesz listę towarzystw ubezpieczeniowych, zakres ochrony ubezpieczenia oraz cenę. Jak widzisz, kalkulator OC nie wymaga podawania wielu danych. Wypełnienie formularza nie trwa też długo, wszystkie te informacje albo znasz na pamięć, albo znajdziesz w dowodzie rejestracyjnym. 

Dlaczego podanie danych jest niezbędne?

Prawdziwy kalkulator OC porównuje oferty od wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Każde z nich bierze pod uwagę inne czynniki, które wpływają na cenę ubezpieczenia OC i AC. Właśnie dlatego trzeba podać dane osobowe oraz informacje związane z samochodem i poprzednią polisą, aby ubezpieczyciel poznał rodzaj pojazdu oraz historię kierowcy. W ten sposób oceni ryzyko ubezpieczeniowe i przedstawi swoją ofertę. 

Kalkulator OC i AC bez podawania numeru telefonu

Na rynku możesz znaleźć kalkulator OC i AC bez podawania numeru telefonu. Czy jest on bezpieczniejszy? Tak naprawdę różni się tylko tym, że nie zadzwoni do Ciebie doradca i nie przedstawi Ci oferty ubezpieczeniowej. Pamiętaj też, że zaznaczenie zgody na udzielanie takich informacji i telefonowanie do klienta, jest dobrowolne. Nawet podanie numer telefonu w formularzu nie jest równoznaczne, z tym że ktoś do Ciebie za chwilę zadzwoni. Często jest to jednak wygodne dla kierowców. Jeśli nie chcesz dopełniać formalności samodzielnie online, a potrzebujesz realnego wsparcia w postaci doradcy, zostaw swój numer i poczekaj na kontakt. 

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora OC i AC?

Pierwszą zaletą kalkulatora OC i AC jest oczywiście porównanie ofert i znalezienie najtańszego ubezpieczenia na rynku. Różnica w cenach może okazać się dość spora. Czasem pomiędzy najtańszą a najdroższą wynosi ona nawet 1000 złotych. Warto jednak zaznaczyć, że obowiązkowe ubezpieczenie ma taki sam zakres w każdym towarzystwie, jednak dobrowolne rozszerzenia do niego są już zależne od konkretnej firmy. Przykładowo, OC bez ochrony zniżki będzie kosztować mniej niż z takim dodatkiem. Do obowiązkowego ubezpieczenia możesz też otrzymać assistance oraz NNW w atrakcyjnej cenie. Właśnie dlatego warto porównać oferty i zobaczyć, co ma do zaproponowania konkretny ubezpieczyciel.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

I tu wyłania nam się druga zaleta kalkulatora OC i AC. Nie musisz odwiedzać każdego ubezpieczyciela osobno. Wystarczy kilka kliknięć, aby zapoznać się z ofertą nawet ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych tak jak w kalkulatorze OC/AC CUK Ubezpieczenia. Wszystkie cieszą się wieloletnią obecnością na rynku ubezpieczeń, dlatego możesz z łatwością podpisać umowę z renomowaną i sprawdzoną marką.

Ubezpieczenie samochodu możesz kupić bez wychodzenia z domu. Nawet jeśli Twoja polisa nie przedłuża się automatycznie, a Ty zupełnie zapomnisz o tym, że trzeba podpisać umowę przed jej końcem, możesz to zrobić, nawet będąc na wakacjach. Wystarczy tylko urządzenie z dostępem do Internetu. Wszelkie dokumenty zostaną przesłane na podany adres e-mail. Płatność również odbywa się elektronicznie, dlatego wszystko trwa zaledwie kilka minut. Cały proces nie różni się bardzo od innych zakupów online. W każdej chwili możesz liczyć na bezpłatną pomoc doradców ubezpieczeniowych i wybrać wygodną dla siebie formę kontaktu. Pamiętaj też, że samo porównanie ofert jest zupełnie darmowe.

Jak działa kalkulator OC i AC?

Pierwszym krokiem jest podanie danych pojazdu oraz właściciela samochodu. Następnie zapoznajesz się z listą ofert od wielu ubezpieczycieli. Zwróć uwagę na zakres ochrony, rozszerzenia oraz oczywiście cenę. Na tym etapie możesz nie tylko zdecydować się na zakup online, ale także pozostawić swój numer telefonu, aby doradca mógł się z Tobą skontaktować albo dowiedzieć się, gdzie jest najbliższa placówka. Umówienie się na rozmowę jest oczywiście bezpłatne i niewiążące.

Kolejnym krokiem jest potwierdzenie wyboru danej polisy, a także ewentualnego zakupu dodatkowego zakresu ubezpieczenia, np. ochrony prawnej albo rozłożenia płatności na raty. Ostatnim krokiem jest płatność za ubezpieczenie, wszystko online i w pełni bezpiecznie. Sama kalkulacja trwa kilka minut, ale na podjęcie decyzji masz tyle czasu, ile potrzebujesz. Oczywiście zależy to od tego, kiedy najpóźniej polisa musi zacząć działać. W każdej chwili możesz wrócić do kalkulacji i dokończyć transakcję.

Czy Twoje dane są bezpieczne? Sprawdź to!

Korzystaj tylko z zaufanych źródeł, które spełniają warunki bezpiecznego przetwarzania informacji osobowych. Jeśli znalazłeś kalkulator OC bez podawania danych, który gwarantuje Ci niskie ceny, nie znając nawet modelu Twojego samochodu oraz wieku kierowcy, może być niewiarygodny. Żadne towarzystwo ubezpieczeniowe nie sprzedałoby polisy bez imienia i nazwiska kierowcy. W jakiś sposób trzeba zidentyfikować właściciela samochodu, a także obliczyć ryzyko ubezpieczeniowe. W najlepszym przypadku kalkulator OC i AC bez podawania danych nie pokaże Ci wszystkich możliwych ofert, z których możesz skorzystać i nie dokonasz zakupu online, ze względu na brak podstawowych informacji do podpisania umowy z towarzystwem. Może też nie być ważna, bez wprowadzenia prawidłowych danych. W najgorszym może nawet wyłudzić od Ciebie zakup ubezpieczenia, którego w efekcie nie otrzymasz... 

Udostępniaj dane osobowe tylko na takich stronach internetowych, które są godne zaufania. Jak to sprawdzić? Porównywarka OC i AC powinna w jasny sposób informować, jakie informacje potrzebuje oraz w jaki sposób są one przetwarzane. Na pewno słyszałeś o unijnym Rozporządzeniu o Ochronie Danych Osobowych (RODO). Właśnie dlatego na stronie internetowej powinny znaleźć się regulamin oraz polityka prywatności. Tam znajdziesz wszelkie informacje na temat tego, kto zbiera dane oraz w jaki sposób je przetwarza.

Korzystając z kalkulatora poproszony/a- zostaniesz o podanie danych osobowych. Szczególnie dotyczy to numeru telefonu, PESEL-u oraz adresu e-mail. W CUK Ubezpieczenia masz od razu podaną informację, do czego są potrzebne te dane. Bez ich podania nie moglibyśmy przedstawić Ci wiarygodnej oferty.

Zgoda na przetwarzanie informacji w celach handlowych czy marketingowych jest dobrowolna. W każdym czasie powinna być też opcja na odwołanie się od jej udzielenia. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych można skontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, który powinien być powołany w każdej firmie. Szczegóły dotyczące kontaktu znajdziesz w polityce prywatności.

Pakiet OC i AC - oszczędzaj czas i pieniądze

 • Wiele towarzystw do wyboru,
 • Kompleksowa ochrona Twojego auta,
 • Pełne wsparcie doradców.

Jak sprawdzić, czy strona internetowa jest bezpieczna? Przede wszystkim zwróć uwagę na symbol kłódki, który jest tuż obok adresu URL. Kliknij ikonkę, która się tam wyświetla i zobacz, czy komunikat świadczy o tym, że strona jest bezpieczna. Niezabezpieczone witryny mogą być bardzo niebezpieczne, dlatego warto ich unikać. Przy adresie będą wtedy widoczne takie komunikaty jak "Strona jest niebezpieczna", "Logowanie nie jest bezpieczne" albo "Płatność jest niebezpieczna". W praktyce oznacza to, że dana witryna nie ma wykupionego i zainstalowanego protokołu SSL, który powinien być na stronach wymagających logowania czy płatności elektronicznych. Połączenie nie jest wtedy szyfrowane, a o wyciek danych nietrudno.

Warto wspomnieć, że brak zaznaczenia podstawowej zgody może być jednak równoznaczne, z tym że nie będą Ci przedstawione wszystkie oferty od towarzystw ubezpieczeniowych. Tym samym kalkulator nie świadczy swoich usług tak, jak powinien. Wiele osób niechętnie podaje swoje dane osobowe w sieci i nie ma w tym nic złego. Warto sprawdzić stronę internetową przed jakimkolwiek zakupem, niezależnie od tego, czy jest to ubezpieczenie, czy coś innego. Jeśli kalkulator OC i AC nie jest dla Ciebie komfortową opcją, zawsze możesz skorzystać z infolinii albo odwiedzić placówkę osobiście.

Kupuj tanio i bezpiecznie z CUK!

Skorzystaj z naszego kalkulatora online, zadzwoń na infolinię albo odwiedź jedną z placówek.

Oceń artykuł

5.00
(1)

Oszczędź na OC/AC

wyceń i kup w 2 minuty

Numer rejestracyjny pojazdu
Data urodzenia właściciela pojazdu

Wpisz datę końca polisy

 • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
 • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku