Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

2019-09-02

Gdzie kupić tanie OC na pierwszy samochód?

Podpowiadamy, jak znaleźć najlepszą ofertę OC młodego kierowcy.

Zakup pierwszego samochodu to ważne wydarzenie, jednak po takim wydatku spada na nas widmo kolejnego – polisa OC świeżo upieczonego kierowcy do najtańszych nie należy. Czy można kupić tanie OC na pierwszy samochód? Sprawdzamy, jak skutecznie szukać dobrych ofert.

Młody kierowca nie ma taryfy ulgowej u ubezpieczycieli. Zwyżki za wiek ponoszą cenę składki OC – warto więc porównać oferty.

Pierwszy samochód i ten brak zniżek

Jeśli ubezpieczasz swój pierwszy samochód, zwykle oznacza to, że Twoja przygoda za kierownicą dopiero się rozpoczyna. To z kolei często wiąże się z małym doświadczeniem w prowadzeniu samochodu i koniecznością doskonalenia swoich umiejętności w praktyce. Nauka jazdy trwa przecież jeszcze długo po zdaniu egzaminu na prawo jazdy. A liczby nie kłamią – młodzi kierowcy powodują dużo wypadków i ubezpieczyciele nie mają w zwyczaju obdarzać ich szczególnym zaufaniem. Stąd też zwyżki za wiek, które podnoszą cenę składki. W zależności od towarzystwa obowiązują przeważnie do 24-29 roku życia.

Koszty polisy OC mogą być niskie, ale zwykle przypadają w udziale kierowcom doświadczonym, którzy mogą pochwalić się długą historią bezszkodowej jazdy. Zanim uda Ci się jednak wypracować zniżki, warto póki co rozejrzeć się za ofertą, która zadowoli Twój portfel.

Jak znaleźć tanie OC na pierwsze auto?

Ofert ubezpieczycieli na rynku jest całe mnóstwo. Każde towarzystwo stosuje własny sposób obliczania składki. Przyjmuje własną definicję młodego kierowcy, a niektóre uwzględniają także wiek Twojego prawa jazdy. W rezultacie każdy ubezpieczyciel zaproponuje Ci własną składkę, a różnice między nimi to nawet kilkaset złotych!

Czy warto w ciemno decydować się na jedno towarzystwo? Jest lepszy sposób. Porównanie ofert od różnych ubezpieczycieli może wyjść Ci tylko na dobre. Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń samochodowych, który obliczy dla Ciebie składkę w wielu towarzystwach i posortuje oferty po cenie. 

O czym pamiętać przy zakupie OC?

Ubezpieczenie OC jest polisą obowiązkową, a to oznacza, że jej zakres i sumy ubezpieczenia są takie same bez względu na towarzystwo i proponowaną ofertę. Dokładnie takie same zdarzenia są objęte ochroną, a wartość wypłaconych odszkodowań się nie różni. Warto jednak wziąć pod uwagę, że ubezpieczyciele czasami oferują dodatkowe usługi np. ubezpieczenie opon za darmo w cenie składki OC. Istotnym ułatwieniem dla kierowcy jest także możliwość bezpośredniej likwidacji szkody, kiedy to zgłaszasz roszczenia z polisy sprawcy u swojego ubezpieczyciela.

Jak kupić pierwszą polisę OC?

Skorzystaj z naszego kalkulator ubezpieczeń samochodowych! Wolisz porozmawiać z doradcą? Zadzwoń na infolinię lub zajrzyj do placówki CUK Ubezpieczenia.