2021-06-07

Ubezpieczenia online - zalety i wady

Bezpieczeństwo, najkorzystniejsze ceny oraz duża oszczędność czasu - ubezpieczenie online.

Ubezpieczenia online - zalety i wady

Coraz więcej ludzi w różnym wieku codziennie korzysta z internetu. W ten sposób szukamy informacji na temat dostępnych produktów i usług oraz ich cen. Zakupy przez internet dla większości stały się codziennością. Bankowość elektroniczna jest dziś czymś więcej niż tylko wygodnym sposobem na regulowanie rachunków i realizację szybkich płatności. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób chętnie kupuje przez internet także ubezpieczenia.

Rynek cyfrowych usług internetowych rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Konsumenci doceniają liczne zalety ubezpieczeń on line. Jako jedną z ważniejszych zalet większość wymienia możliwość szybkiego uzyskania informacji na temat cen polis. Dzięki temu internauci zyskali możliwość wygodnej weryfikacji dostępnych ofert, co pozwala im na szybki wybór najlepszej propozycji na rynku. Ubezpieczenia online okazały się też optymalnym rozwiązaniem pod kątem bezpieczeństwa w czasie pandemii. Wygląda na to, że jednym z lepszych rozwiązań dla konsumentów internetowych jest oferta cyfrowych multiagencji. Platformy tego typu w jednym miejscu agregują informacje na temat aktualnych ofert wiodących ubezpieczycieli, co ułatwia i mocno skraca czas pozyskania potrzebnych informacji.

Jakie ubezpieczenia Polacy kupują online?

Polacy chętnie kupują przez internet m.in.:

 • ubezpieczenia komunikacyjne,
 • polisy zabezpieczające mienie (np. ubezpieczenie domu/mieszkania, ubezpieczenie roweru),
 • ubezpieczenie turystyczne,
 • ubezpieczenia NNW dla dzieci.
ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Praktycznie każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje w tym zakresie obsługę procesu zawarcia umowy i zgłoszenia szkody online. Oferty ubezpieczycieli można szybko porównać przez internet korzystając z wygodnych kalkulatorów na stronie CUK lub z poziomu aplikacji agencji na smartfonie. Za pośrednictwem aplikacji CUK Ubezpieczenia można też zarządzać swoimi polisami oraz kontaktować się z doradcą i ubezpieczycielem w razie wystąpienia szkody.

Ubezpieczenie samochodu przez internet

Ubezpieczenie samochodu przez internet to jeden z lepszych przykładów na popularność obsługi polis internetowych tym kanałem. Często słyszy się interesujące doniesienia na temat oszczędności, jakie w niektórych przypadkach przynosi samo porównanie ofert ubezpieczenia samochodu przez internet.

Cyfrowy system obsługi ubezpieczeń pozwala szybko sprawdzić stawki, zakres ubezpieczeń, skonsultować się z doradcą i zawrzeć umowę z ubezpieczycielem. Dzięki temu właściciele pojazdów kupują ubezpieczenie OC online oraz popularne samochodowe ubezpieczenia dodatkowe, w tym AC, assistance i NNW. Warto mieć na uwadze, że do obliczenia rzetelnej oferty ubezpieczenia samochodu online trzeba podać dane z dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz dane dotyczące właścicieli pojazdu.

Niektórzy ubezpieczyciele do przedstawienia oferty wymagają podania również numeru rejestracyjnego pojazdu. Nie jest to warunek konieczny podczas uzupełniania informacji w kalkulatorze internetowym OC, ale podanie numeru rejestracyjnego rozszerza ilość ofert, które zostaną przedstawione użytkownikowi. W większości przypadków wprowadzenie podstawowych danych pozwala też na uzyskanie dobrej oferty ubezpieczenia AC online.

Po zakupie ubezpieczenia samochodu online, warto założyć konto w Strefie Klienta CUK lub pobrać aplikację CUK Ubezpieczenia, która umożliwia zarządzanie polisami, zgłaszanie szkód i prowadzenia korespondencji z ubezpieczycielem i doradcą CUK.

Ubezpieczenia przez internet na życie

Cyfryzacja ubezpieczeń i wszystkich procesów biznesowych sprawia, że coraz więcej spraw można załatwić z poziomu Strefy Klienta i aplikacji CUK. Jednak cały czas w przypadku ubezpieczeń na życie i zdrowie najlepszym kanałem do celu wygenerowania optymalnej oferty na ubezpieczenia na życie wydaje się bezpośredni kontakt z agentem, który specjalizuje się w tym obszarze rynku ubezpieczeniowego.

Do przygotowania propozycji ubezpieczenia na życie konieczne jest podanie danych o ubezpieczonym. Wiadomość z prośbą o kontakt z doradcą można przesłać z poziomu aplikacji lub ze strony internetowej CUK. Dobrym sposobem na sprawdzenie dostępnych ofert ubezpieczeń na życie jest także kontakt przez infolinię. Po zawarciu umowy dane na temat polisy na życie są dostępne z poziomu konta użytkownika w aplikacji oraz w Strefie Klienta CUK.

Ubezpieczenia turystyczne przez internet

Oprócz ubezpieczeń mienia i pojazdów coraz częściej przez internet kupuje się też ubezpieczenia turystyczne i szkolne dla dzieci. Jednym z częściej wybieranych wariantów w przypadku ubezpieczeń dla aktywnych dzieci jest pakiet NNW. Dużą popularnością cieszą się zarówno pakiety NNW dla najmłodszych uczęszczających do żłobków i przedszkoli, jak i ubezpieczenie NNW szkolne dla uczniów i studentów.

Rodzice lub dziadkowie ubezpieczający nieletnich dane o polisie znajdą w aplikacji CUK Ubezpieczenia i w Strefie Klienta. Korespondencję z doradcą i ubezpieczycielem w razie potrzeby zgłoszenia zdarzenia można prowadzić również przez internet. Zakup ubezpieczeń turystycznych NNW przez internet jest bardzo prosty i wygodny.

Warto zauważyć, że coraz popularniejszym ubezpieczeniem wśród aktywnych turystów jest ubezpieczenie roweru. Polisa rowerowa może obejmować podobny zakres jak ubezpieczenia motocykla czy samochodu. W ofercie ubezpieczeń internetowych dostępne jest rowerowe OC, Casco oraz NNW. Co ciekawe, rowerzyści mogą także ubezpieczyć swój bagaż.

Zalety ubezpieczeń przez internet

Możliwość porównania ofert ubezpieczenia online sprawia, że użytkownik może szybko wybrać tą, która w danej chwili pozwala mu na uzyskanie satysfakcjonującej oszczędności. Jest to często podstawowe kryterium wyboru, szczególnie w przypadku zakupu ubezpieczeń obowiązkowych, takich jak np. OC samochodu, gdzie zakres ubezpieczenia jest taki sam. Dynamiczny rozwój sieci multiagencji CUK wskazuje, że ubezpieczenia przez internet to doskonałe narzędzie zarówno dla klientów, jak i doradców, którzy w ten sposób w określonym zakresie zyskują możliwość zdalnej obsługi swoich klientów.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Dzięki cyfrowej transformacji rynku ubezpieczeń doradcy mogą koncentrować się na konsultacjach i pomocy klientom, ponieważ formalności zajmują im znacznie mniej czasu niż wcześniej. Jak się okazuje, ubezpieczenia online mają dużo więcej zalet. Jako ważniejsze z nich wskazuje się m.in.:

 • Krótki czas weryfikacji dostępnych ofert
  Kalkulatory CUK pozwalają na zweryfikowanie ofert 30 towarzystw ubezpieczeniowych. Wystarczy podać dane niezbędne do obliczenia składek i zyskuje się przejrzystą informację na temat cen polis u poszczególnych ubezpieczycieli i specjalnych ofert promocyjnych. W prosty sposób można też sprawdzić zakres ochrony poszczególnych ofert, dzięki czemu można świadomie wybrać najlepszą opcję.
 • Krótki czas zawarcia umowy ubezpieczenia
  Kalkulatory multiagencji ubezpieczeniowej CUK są dostępne dla klientów przez 24 godziny na dobę. Wystarczy urządzenie z dostępem do internetu, aby w kilka chwil sprawdzić ceny polis, wybrać atrakcyjną ofertę i zawrzeć umowę z ubezpieczycielem. To bardzo wygodne. Dzięki internetowemu serwisowi ubezpieczeniowemu nową polisę można wykupić w kilka minut i bez wychodzenia z domu.
 • Prosta komunikacja ubezpieczającego się z doradcami i ubezpieczycielem
  Dzięki cyfrowej dystrybucji danych redukuje się ryzyko pomyłek. Klient, jak i doradca zyskują szybki wgląd w historię zawartych polis. Pozwala to na skuteczne zarządzanie polisami oraz procedowanie formalności związanych z kontynuacją polisy, rezygnacją z ubezpieczenia lub wyborem oferty innego towarzystwa ubezpieczeniowego.
 • Proste zarządzanie informacjami na temat zakupionych polis
  Wszystkie informacje na temat polisy są dostępne z poziomu konta użytkownika w aplikacji CUK Ubezpieczenia oraz w Strefie Klienta. Po zalogowaniu się użytkownik może sprawdzić numer polisy czy uzyskać informacje, w jaki sposób zgłosić szkodę. Jak wiadomo, w takich sytuacjach należy działać bez zwłoki, a opcja szybkiego kontaktu z doradcą i ubezpieczycielem jest nieoceniona.
 • Wygodna i funkcjonalna aplikacja mobilna CUK
  Aplikacja mobilna CUK umożliwia dostęp do konta użytkownika i danych na temat wszystkich posiadanych polis. Dzięki aplikacji CUK wszystkie kluczowe informacje są zawsze dosłownie w zasięgu ręki. Użytkownik w każdej chwili na swoim smartfonie może sprawdzić termin zakończenia aktualnej umowy, termin płatności kolejnej raty, sprawdzić dokładny zakres ubezpieczenia czy skontaktować się z doradcą.
 • Możliwość zawarcia umowy i obsługi ubezpieczenia bez konieczności wychodzenia z domu
  Możliwość zawarcia umowy z domu i, okazały się bardzo dobrym rozwiązaniem w czasie pandemii. Brak konieczności generowania kontaktu z innymi ludźmi umożliwia zachowanie bezpiecznego dystansu społecznego, który jak wiadomo jest jednym z podstawowych warunków bezpieczeństwa w czasie zagrożenia epidemiologicznego.

Co więcej, konto użytkownika dostępne z poziomu przeglądarki na komputerze czy aplikacji mobilnej to praktycznie kompletny system do zarządzania wykupionymi ubezpieczeniami. Dzięki niemu użytkownik może otrzymywać powiadomienia przypominające o tym, że wkrótce upływa termin ważności aktualnej polisy. System wysyła także powiadomienia na temat zbliżających się terminów płatności kolejnych rat z tytułu składek ubezpieczeniowych.

Czy zakup i obsługa ubezpieczeń przez internet ma jakieś wady?

Wydaje się, że ubezpieczenia przez internet to idealne rozwiązanie dla każdego użytkownika komputera czy smartfona. Jednak niektórzy preferują kontakt z doradcą, który potrafi odpowiedzieć od razu na wszystkie nurtujące pytania. Dużą zaletą multiagencji CUK, jest to, że doradcy są dostępni dla klientów za pośrednictwem infolinii oraz w sieci kilkuset placówek rozmieszczonych w całej Polsce.

Doradca ma dostęp do danych zawartych na koncie klienta CUK i w każdej chwili może udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania związane z obsługą, kontynuacją lub zakresem ochrony wykupionych polis ubezpieczeniowych. Ponadto, w trakcie rozmowy może sprawdzić ceny ubezpieczeń i zarekomendować wybór optymalnej polisy. Każdy użytkownik aplikacji i Strefy Klienta CUK może kupić lub przedłużyć polisę podczas rozmowy z doradcą.

Placówkę można szybko znaleźć przez aplikację, na naszej stronie internetowej lub zapytać o wskazanie najbliższego adresu na infolinii. Dobrym przykładem ubezpieczeń, przy których zakupie klienci praktycznie zawsze decydują się na kontakt z agentem, są polisy na życie i zdrowie. Ubezpieczenia tego typu w wielu przypadkach wymagają indywidualnego podejścia. Duże znaczenie ma tu także doświadczenie doradcy i przekrojowa znajomość warunków ofert ubezpieczenia zdrowia i życia.

Na koniec warto podkreślić, że rozwój systemów do zarządzania i obsługi polis w internetowych agencjach ubezpieczeniowych przynosi wiele różnych korzyści, których beneficjentem jest przede wszystkim klient. Technologia pozwala na zakup polis samochodowych czy ubezpieczenia mienia online. Często umożliwia uzyskanie znacznych oszczędności. Użytkownik kupujący ubezpieczenie przez internet nie jest pozostawiony w CUK sam sobie. Nasze intuicyjne kalkulatory ubezpieczeń online przeprowadzają go krok po kroku przez procedurę kalkulacji ofert. W razie jakichkolwiek wątpliwości możliwy jest szybki kontakt z doradcą na infolinii lub w placówce. Zakup ubezpieczenia jeszcze nigdy nie był tak prosty i komfortowy!

Oceń artykuł

0
(0)

Oszczędź na OC/AC

wyceń i kup w 2 minuty

Numer rejestracyjny pojazdu
Data urodzenia właściciela pojazdu

Wpisz datę końca polisy

 • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
 • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku