Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Ile kosztuje ubezpieczenie roweru?

2020-03-13

Kupiłeś rower i chcesz go ubezpieczyć, aby w razie wypadku, kradzieży czy uszkodzenia roweru otrzymać odszkodowanie? Coraz więcej towarzystw oferuje ubezpieczenie dla rowerzystów, które różnią się między sobą m.in. zakresem czy ceną. Zastanawiasz się, ile kosztuje ubezpieczenie roweru? Sprawdź nasze wyliczenia, jeśli chodzi o specjalnie przygotowane dla CUK ubezpieczenie PZU Rowerzysta. 

Sprawdź, za ile kupisz polisę rowerową.

Od czego zależy cena ubezpieczenia dla rowerzysty?

Firmy ubezpieczeniowe biorą pod uwagę różne kwestie, wyliczając składkę. W skrócie ubezpieczenie dla rowerzysty zależy m.in. od sumy ubezpieczenia, wartości roweru, wieku oraz sposoby użytkowania jednośladu. 

W ramach ubezpieczenia PZU Rowerzysta możesz ubezpieczyć się na wysoką sumę ubezpieczenia - nawet 100 000 zł. Jednak im wyższa suma ubezpieczenia, tym większa składka. Jeśli chodzi o tę ofertę, ubezpieczenie w ramach sumy ubezpieczenia wynoszącej 5 000 zł będzie kosztować Cię 20 zł. Suma ubezpieczenia NNW wynosząca 100 000 zł będzie natomiast kosztować ok. 403 zł więcej (dane na styczeń 2020 r.). 

Z reguły firmy wyliczają wartość roweru na moment podpisania umowy, biorąc pod uwagę cenę lub widełki cenowe zakupu (PZU). Niektóre towarzystwa nie decydują się jednak na ubezpieczenie jednośladu, którego wartość przekracza określoną kwotę (w Aviva na przykład jest to 5 000 zł).

Z kolei, jeśli wiek roweru będzie zbyt duży, towarzystwo odmówi ubezpieczenia. W PZU można na przykład ubezpieczyć rower, którego wiek nie przekracza 4 lat. Decydując się na ubezpieczenie świeżo kupionego roweru za 1 000 zł w ramach polisy PZU Rowerzysta, zapłacisz za casco niecałe 30 zł. Rower kupiony za tę kwotę niecałe 4 lata temu ubezpieczysz za ok. 15 zł na 7 miesięcy (wyliczenia w styczniu 2020 r.). 

Wiele ubezpieczeń wyklucza z podstawowej oferty, np. amatorskie uprawianie sportu. W ramach rozszerzonego ubezpieczenia PZU Rowerzysta możesz zdecydować się na taką ochronę, jednak wiąże się to ze wzrostem składki. 
 

Cena ubezpieczenia PZU Rowerzysta

Aby poznać cenę ubezpieczenia przykładowego jednośladu, posłużyliśmy się kalkulatorem online na CUK.pl. Chcemy ubezpieczyć rower kupiony 3 lata temu za 1 000 zł. Jako zakres ubezpieczenia wybraliśmy wszystkie dostępne opcje: NNW, OC, casco oraz ubezpieczenie bagażu. W PZU można skomponować dowolną polisę. Podstawą jest jednak NNW. Bez tego ubezpieczenia nie kupisz OC i pozostałych ubezpieczeń.

Czy można ubezpieczyć nasz przykładowy rower w PZU za 100 zł? Oczywiście. Oto założenia takiej polisy:

  • suma ubezpieczenia NNW - 10 000 zł
  • suma ubezpieczenia casco - 650 zł
  • zakres terytorialny - Polska 
  • okres ubezpieczenia - rok
  • suma ubezpieczenia OC - 10 000 zł
  • suma ubezpieczenia bagażu - 250 zł 

Przy naszych założeniach składka będzie wynosić 105 zł. 

Spójrz, jak zmieni się składka, jeśli przy takich samych założeniach dotyczących sumy ubezpieczenia NNW, casco, OC i bagażu zdecydujemy się na ubezpieczenie naszego roweru na 7 miesięcy. Co ważne, kwota składki nie zmienia się w zależności od miesiąca, który będzie początkiem ubezpieczenia. Z tej opcji jednak najbardziej zadowolone będą osoby, które jeżdżą na rowerze tylko w sezonie rowerowym. 

Ubezpieczenie roweru w CUK

Jeśli chcesz ubezpieczyć rower bez wychodzenia z domu, wejdź na kalkulator rowerowy online na CUK.pl, wypełnij formularz i kup polisę w PZU. Możesz też wybrać się do wybranej placówki CUK czy zadzwonić na infolinię

Jeśli zastanawiasz się, jakie ubezpieczenie dla rowerzysty się najbardziej opłaca, zajrzyj tu: Ubezpieczenie dla rowerzystów PZU - czy to dobra oferta? Wybraliśmy dla Ciebie ofertę sprawdzonego ubezpieczyciela, który dostępny jest na rynku od ponad 100 lat i któremu z pewnością można zaufać. 

Postaw na kompleksowe ubezpieczenie rowerzysty w dobrej cenie. W CUK Ubezpieczenia znajdziemy dla Ciebie atrakcyjne oferty.
keyboard_arrow_up