2020-09-11

Assistance domowy – co zawiera polisa?

Zobacz, na czym polega home assistance. Kiedy możesz liczyć na pomoc fachowców?

Assistance domowy – co zawiera polisa?

Ubezpieczenie mieszkania lub domu to nie tylko formalność, ale przede wszystkim ochrona tego, co dla Ciebie najważniejsze. Warto wziąć pod uwagę assistance domowy, który jest jednym z elementów polisy mieszkaniowej. Z takim wsparciem masz możliwość skorzystania z pomocy w trudnych sytuacjach. Naprawa lodówki, dostawa leków czy ochrona mienia to tylko niektóre udogodnienia. Sprawdź, co zawiera assistance domowy.

Czym jest assistance domowy?

Do polisy mieszkaniowej możesz otrzymać w pakiecie lub za niewielką dopłatą assistance domowy. Pewnie zastanawiasz się co to takiego i czy warto w ogóle brać go pod uwagę. Tak naprawdę to szereg usług, które są proponowane ubezpieczonemu w razie trudnych sytuacji. Zlecane są i organizowane przez towarzystwo ubezpieczeniowe, po wcześniejszym zgłoszeniu np. przez telefon. Tym samym, oszczędzasz czas, a także pieniądze, na poszukiwanie fachowców na własną rękę.

W ramach assistance domowego nie otrzymujesz wypłaty odszkodowania, tylko realizowana jest dla Ciebie konkretna usługa, np. naprawa pralki. Niektóre pakiety są na tyle rozbudowane, że w zakresie ochrony znajduje się nawet organizacja ochroniarza Twojego domu, kiedy ten jest niezdatny do użytku. Warto dopasować home assistance do swoich potrzeb, czyli wybrać ofertę towarzystwa ubezpieczeniowego w taki sposób, aby otrzymać konkretne wsparcie, kiedy tego potrzebujesz!

Zakres assistance domowego – sprawdźmy to!

Kiedy pomoże Ci assistance domowy? Wszystko zależy od tego, jak skonstruowana jest umowa z ubezpieczycielem. Właśnie dlatego warto porównywać oferty od wielu towarzystw ubezpieczeniowych, aby zobaczyć, za co konkretnie płacisz składkę. W ten sposób, możesz również zaoszczędzić pieniądze.

Najczęściej w assistance domowym uwzględniona jest pomoc specjalistów, w tym hydraulika, elektryka czy ślusarza. Jak to działa? Wyobraź sobie, że wracasz do domu i okazuje się, że klucz się złamał i utknął w zamku. Wtedy nie musisz szukać fachowca na własną rękę, tylko dzwonisz do swojego ubezpieczyciela. Organizacja pomocy odbywa się też na jego koszt. Niektóre polisy obejmują również assistance rowerowy oraz serwis informatyczny.

Assistance domowy to także wsparcie po szkodzie, czyli np. zalaniu czy pożarze. Na czym to polega? Jeśli mieszkanie lub dom wymaga ochrony, bo jest na tyle zdewastowane, że nie działają prawidłowo drzwi czy okna, ubezpieczyciel zorganizuje ochronę dla Ciebie. W niektórych polisach jest także transport i nocleg Twoich domowników, a także opieka nad dziećmi.

W assistance domowym znajdują się nie tylko zdarzenia bezpośrednio dotyczące Twojej nieruchomości. To także nieocenione wsparcie w trudnych sytuacjach, np. kiedy zachorujesz. Home assistance może zawierać wizyty domowe lekarzy czy pielęgniarek.

Zastanawiasz się nad home assistance? Zobacz polisy mieszkaniowe i dodatki, porównując oferty od wielu towarzystw w kalkulatorze online. Dzięki temu, zaoszczędzisz czas, a także pieniądze. Dopasuj ofertę do swoich potrzeb i wybierz najlepszą możliwą ochronę Twojego mieszkania czy domu.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Home assistance w Link4

Weźmy pod lupę konkretne oferty, które proponowane są przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Pierwszy przykład to assistance domowy od Link4, który otrzymujesz do każdej polisy mieszkaniowej.

Przedmiotem ubezpieczenia w Link4 jest przede wszystkim:

 • organizacja i pokrycie kosztów pomocy, gdy nieruchomość nie nadaje się do użytku, w tym transport mienia,
 • pomoc hydraulika, elektryka i innych fachowców w razie awarii sprzętu RTV, AGD i PC,
 • assistance medyczny - zorganizowanie i pokrycie kosztów związanych z wizytą lekarza i pielęgniarki; dostawa leków i drobnego sprzętu rehabilitacyjnego,
 • assistance rowerowy - transport roweru po wypadku; naprawa roweru,
 • pomoc prawna w razie wypadku ubezpieczeniowego.

Assistance domowy w AXA

Podobnie wygląda oferta towarzystwa ubezpieczeniowego AXA. W ramach assistance domowego możesz skorzystać z:

 • pomocy fachowców w razie awarii RTV i AGD,
 • zorganizowanie i pokrycie kosztów pobytu w hotelu w razie uszkodzenia nieruchomości,
 • dozoru miejsca ubezpieczenia,
 • infolinii remontowo-budowlana.

Home assistance – zwróć na to uwagę!

Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują assistance domowy, jednak są określone limity w OWU (Ogólnych Warunkach Umowy). Mogą one dotyczyć konkretnej kwoty za usługi lub ilości zgłoszeń. Warto przed podpisaniem sprawdzić, na jaki zakres ochrony możesz liczyć.

Przykładowo, w Link4 możesz skorzystać z assistance domowego w postaci pomocy specjalisty (hydraulika, elektryka, szklarza czy stolarza) w limicie do 500 złotych za interwencję. W ciągu roku możesz zgłosić maksymalnie trzy awarie dla każdego fachowca z osobna. Z kolei w AXA limit za interwencję u specjalisty wynosi 400 złotych na jedno zdarzenie i nie można przekroczyć progu dwóch awarii w ciągu roku.

Chroń swoją nieruchomość z CUK Ubezpieczenia

Sprawdź, ile kosztuje składka za polisę Twojego mieszkania. Obliczysz to błyskawicznie za pomocą kalkulatora online. Odwiedź też naszą placówkę lub zadzwoń na infolinię.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

 • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
 • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku