2020-10-21

Ubezpieczenie iphone'a - wszystko, co musisz wiedzieć

Jesteś posiadaczem iphone'a? Sprawdź, jakie ubezpieczenie wybrać.

Ubezpieczenie iphone'a - wszystko, co musisz wiedzieć

Jesteś posiadaczem iPhone'a i chcesz się nim cieszyć jak najdłużej? Nic dziwnego, że szukasz odpowiedniego ubezpieczenia dla tego urządzenia. Czytając ten tekst dowiesz się więcej na temat ubezpieczenia iPhone'a. Gdzie wykupić polisę? Przed czym będzie chronić? Zapraszamy!

Jak ubezpieczyć iPhone'a?

Zdecydowałeś się na zakup nowego iPhone`a? Na pewno sprzedawca lub konsultant sieci komórkowej zaproponuje Ci dodatkowe ubezpieczenie. Nie zdecydowałeś się na taką polisę podczas zakupu? Spokojnie. Smartfon ubezpieczyć możesz w ramach polisy mieszkaniowej, wpisując go na listę mienia ruchomego domowników lub przy polisie firmowej, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą.

Ubezpieczenie telefonu iPhone w sklepie

Producent iPhone'ów przygotował dla swoich klientów specjalne ubezpieczenie iDream Care, które wykracza poza standardowy okres i zakres gwarancji. Wykupisz je na stronie idream.pl lub w salonie. W zależności od potrzeb, możesz wybrać spośród kilku opcji i okresu ubezpieczenia. Polisa o największym zakresie ochrony zapewnia nie tylko pomoc w razie awarii czy uszkodzenia telefonu, ale i jego kradzieży podczas włamania. Różne warianty ubezpieczenia są dostępne w ramach kilku opcji czasowych - do wyboru są roczne polisy, 2-letnie czy 3-letnie. Telefon objęty jest ochroną w Polsce i poza nią (podczas podróży do 60 dni). W zależności od wariantu ubezpieczenia, polisa przyda się w przypadku awarii, uszkodzenia lub dewastacji, zalania czy kradzieży lub rabunku. Umowę można podpisać tylko w dniu zakupu - nie jest możliwe ubezpieczenie używanych telefonów. Polisę dla iPhone'a możesz również wykupić w salonach sieci komórkowych Play, Orange czy Plus.

Warto zaznaczyć, że firmy te są jedynie pośrednikami - każdy z nich współpracuje z innym towarzystwem ubezpieczeniowym. Produkt iDream Care powstał np. we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń Europa S.A.

Ubezpieczenie nieruchomości

Nie przepłacaj za ubezpieczenie domu lub mieszkania.

SPRAWDŹ CENĘ

Ubezpieczenie iPhone'a w ramach polisy mieszkaniowej

Lubisz wygodne rozwiązania? Dopisz iPhone'a do listy sprzętów ubezpieczonych przy polisie mieszkaniowej. Dzięki temu nie będziesz musiał pamiętać o opłaceniu kilku składek - za telefon oraz nieruchomość. Wówczas smartfon będzie chroniony na wypadek różnych szkód na takiej samej zasadzie, co pralka, telewizor czy komputer.

Co ważne, polisa mieszkaniowa przyda się, jeśli chcesz ubezpieczyć telefon używany, a więc nie możesz skorzystać z ofert dużych sieciówek z elektroniką. Co prawda niektóre towarzystwa odmówią ubezpieczenia bardzo starych telefonów, jednak jeśli nie przekroczył on określonego “wieku”, będziesz mógł bez przeszkód z takiej polisy skorzystać.

Ubezpieczenie iPhone'a w ramach polisy firmowej

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, możesz ubezpieczyć telefon w ramach ubezpieczenia firmy. Na rynku znajdziesz wiele ofert skierowanych do przedsiębiorstw. Na przykład w takich towarzystwach jak PZU, Allianz, Gothaer czy Warta dostępne są ubezpieczenia sprzętu w formule all risk. Oznacza to bardzo szeroką ochronę i pomoc w ramach różnych szkód. O zakresie ubezpieczenia iPhone'a w ramach polisy dla firm piszemy niżej. Inne towarzystwa, które oferują takie ubezpieczenia dla przedsiębiorców to Proama, Link 4, Uniqua czy Aviva.

Od czego można ubezpieczyć iPhone'a?

Każde towarzystwo zapewnia nieco inną formę ochrony telefonu marki Apple. Korzystna oferta powinna zapewniać ochronę w razie różnych sytuacji. Oprócz naprawy lub wymiany zalanego telefonu czy uszkodzonego w wyniku upadku (według statystyk to jedne z najczęstszych przyczyn zniszczenia telefonów) oraz serwisu pogwarancyjnego taka idealna polisa powinna zapewnić również ochronę na wypadek kradzieży lub rabunku iPhone'a.

Jeśli zdecydujesz się na ubezpieczenie smartfona przy polisie mieszkaniowej, w zależności od zakresu, możesz liczyć na wsparcie finansowe w kilku sytuacjach:

  • gdy smartfon zostanie zalany np. z powodu pękniętej rury u sąsiada,
  • jeśli mieszkanie i sprzęty (w tym ubezpieczony iPhone) spłoną w wyniku pożaru,
  • gdy telefon zostanie zniszczony w wyniku przepięcia np. podczas ładowania baterii,
  • niektóre towarzystwa ubezpieczają również smartfony na wypadek kradzieży w wyniku rabunku (czyli odebrania go siłą), poza miejscem zamieszkania.

Prowadzisz firmę i powierzyłeś swoim pracownikom iPhone'y? W ramach polisy firmowej możesz liczyć na ochronę w razie uszkodzenia sprzętu. Odszkodowanie otrzymasz nawet, jeśli smartfon zostanie zniszczony w wyniku nieostrożności czy niedbalstwa osób go obsługujących. Polisa firmowa ma bardzo podobny zakres, co ta mieszkaniowa. Chroni smartfony na wypadek działania wody, ognia, zjawisk atmosferycznych, spięć czy kradzieży oraz rabunku.

Kiedy nie zadziała ubezpieczenie iPhone'a?

Każde towarzystwo przewiduje tzw. wyłączenia odpowiedzialności. To sytuacje, kiedy nie zostanie wypłacone odszkodowanie i polisa nie zadziała. Każde takie wyłączenie opisane jest w ogólnych warunkach ubezpieczenia tzw. OWU. W przypadku ubezpieczeń iPhone'a towarzystwa najczęściej zastrzegają sobie, że nie będą pokrywać szkód powstałych na dodatkowym sprzęcie i akcesoriach do iPhone'a. Często też stosowana jest bariera w postaci liczby szkód - w danym okresie polisowym można zgłosić np. tylko dwa uszkodzenie czy jedną kradzież. Niektóre towarzystwa odpowiadają za szkody tylko powyżej ustalonej kwoty. W takim przypadku, jeśli uszkodzenie Twojego iPhone'a zostanie wycenione na niską wartości, będziesz musiał poradzić sobie z nim na własną rękę. Towarzystwa nie odpowiadają też zazwyczaj za sytuacje uszkodzenia smartfonów przez działanie wirusów komputerowych. Nie można też liczyć na odszkodowanie za szkody spowodowane umyślnie. Również kwestia kradzieży jest dość sporna. Jeśli telefon zniknie np. ze stołu na niezamkniętym tarasie, z piwnicy, garażu czy budynku gospodarczego, większość towarzystw odmówi wypłacenia odszkodowania.

Dlatego ważne jest, aby za każdym razem dokładnie przeczytać OWU przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej. W przeciwnym razie może okazać się, że ochrona, na której najbardziej Ci zależało nie jest włączona do polisy.

Od czego zależy cena ubezpieczenia iPhone'a?

Ubezpieczenie w ramach iDream to koszt od 69 zł do 1299 zł, w zależności od zakresu ochrony. Porównując dostępne na rynku oferty, można zauważyć, że najkorzystniejszy stosunek jakości do ceny występuje w przypadku ubezpieczenia iPhona przy polisie mieszkaniowej lub firmowej. Cena ubezpieczenia jest różna w zależności od towarzystwa. Z reguły oferują one kilka wariantów tak, aby każdy klient mógł dostosować polisę do swoich potrzeb, a także portfela.

Polecamy ubezpieczenie iPhone'a przy polisie mieszkaniowej lub firmy, ponieważ w porównaniu z ubezpieczeniami dostępnymi np. w sklepie, są to rozwiązania wygodniejsze. Takie polisy chronią nie tylko nieruchomość, ale i sprzęt (w tym Twój smartfon). Nie musisz pamiętać o opłacaniu dwóch składek, a rozszerzenie podstawowego ubezpieczenia po prostu kalkuluje się bardziej niż wykupienie odrębnego. I co najważniejsze, w tym przypadku możesz ubezpieczyć używany iPhone.

Ubezpieczenie telefonu w CUK

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku