2019-08-12

Jak wybrać dobre ubezpieczenie floty?

Dowiedz się, co powinno zawierać ubezpieczenie floty w Twojej firmie!

Jak wybrać dobre ubezpieczenie floty?

Ważne ubezpieczenie OC musi posiadać każdy właściciel samochodu, niezależnie czy jest to auto prywatne, czy firmowe. Przedsiębiorstwa, które posiadają kilka samochodów, powinny rozważyć skorzystanie z wygodnej opcji ubezpieczenia floty.

Kiedy możemy skorzystać z opcji ubezpieczenia floty?

Ubezpieczenie floty skierowane jest do firm, które są właścicielami większej liczby samochodów. W zależności od ubezpieczyciela zazwyczaj wymogiem jest posiadanie minimum 10 pojazdów, zdarzają się jednak oferty skierowane do firm z mniejszą flotą. Ubezpieczenie floty to wygoda i oszczędność. Przede wszystkim, im więcej samochodów ubezpieczamy, tym lepszą cenę możemy uzyskać. Niewątpliwym plusem jest również możliwość rozszerzenia warunków i zakresu ubezpieczenia. Warto wiedzieć, że pojedyncza szkoda nie spowoduje utraty zniżek za bezszkodową jazdę w ubezpieczeniu wszystkich pojazdów.

Masz w firmie kilka pojazdów? Prowadzisz przedsiębiorstwo transportowe albo spedycyjne? Ubezpieczenie floty w jednej polisie zapewnia skuteczną ochronę i jest niesamowicie komfortowe dla właściciela firmy.

Co wchodzi w zakres ubezpieczenia floty?

Decydując się na ubezpieczenie floty, nie musimy poprzestawać jedynie na obowiązkowym ubezpieczeniu OC naszych samochodów. Tak jak w przypadku ubezpieczania prywatnego samochodu, możemy zdecydować się na dobranie dodatków, takich jak np. ubezpieczenie szyb czy opon.

Myśląc o dodatkowej ochronie naszej floty, pomyślmy przede wszystkim o ochronie kierujących naszymi samochodami. W tym celu warto zdecydować się na ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków).

Czy warto kupić AC floty?

Samochody w firmie są zazwyczaj mocno eksploatowane. Często pokonują długie trasy i dlatego ryzyko stłuczki zwiększa się znacznie. Dlatego warto zastanowić się przede wszystkim nad ubezpieczeniem AC floty. Mając dodatkową ochronę w postaci autocasco, za uszkodzenie samochodu z winy kierującego nie będziemy musieli płacić z firmowej kieszeni. Ubezpieczenie to zabezpiecza firmę przed stratami również w przypadku kradzieży samochodu, czy uszkodzenia przez nieznanego sprawcę.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Asisstance floty

Wybierając składowe ubezpieczenia, warto również pomyśleć o ubezpieczeniu assistance. Jego przydatność docenimy szczególnie wtedy, kiedy podczas trasy zabraknie paliwa lub samochód ulegnie usterce. Koszty lawety są bardzo wysokie, a posiadając assistance jedynym kosztem jaki poniesiemy jest koszt wykonania połączenia telefonicznego do ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie floty w Twojej firmie?

Przyjdź do placówki CUK Ubezpieczenia a nasz doradca pomoże Ci wybrać ubezpieczenie floty!

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku