Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

2019-08-12

Jak wybrać dobre ubezpieczenie floty?

Dowiedz się, co powinno zawierać ubezpieczenie floty w Twojej firmie!

Ważne ubezpieczenie OC musi posiadać każdy właściciel samochodu, niezależnie czy jest to auto prywatne, czy firmowe. Przedsiębiorstwa, które posiadają kilka samochodów, powinny rozważyć skorzystanie z wygodnej opcji ubezpieczenia floty.

Ubezpieczenie floty to wygoda dla każdego przedsiębiorcy. Pamiętasz tylko o jednej polisie dla wszystkich aut!

Kiedy możemy skorzystać z opcji ubezpieczenia floty?

Ubezpieczenie floty skierowane jest do firm, które są właścicielami większej liczby samochodów. W zależności od ubezpieczyciela zazwyczaj wymogiem jest posiadanie minimum 10 pojazdów, zdarzają się jednak oferty skierowane do firm z mniejszą flotą. Ubezpieczenie floty to wygoda i oszczędność. Przede wszystkim, im więcej samochodów ubezpieczamy, tym lepszą cenę możemy uzyskać. Niewątpliwym plusem jest również możliwość rozszerzenia warunków i zakresu ubezpieczenia. Warto wiedzieć, że pojedyncza szkoda nie spowoduje utraty zniżek za bezszkodową jazdę w ubezpieczeniu wszystkich pojazdów.

Co wchodzi w zakres ubezpieczenia floty?

Decydując się na ubezpieczenie floty, nie musimy poprzestawać jedynie na obowiązkowym ubezpieczeniu OC naszych samochodów. Tak jak w przypadku ubezpieczania prywatnego samochodu, możemy zdecydować się na dobranie dodatków, takich jak np. ubezpieczenie szyb czy opon.

Myśląc o dodatkowej ochronie naszej floty, pomyślmy przede wszystkim o ochronie kierujących naszymi samochodami. W tym celu warto zdecydować się na ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków).

Czy warto kupić AC floty?

Samochody w firmie są zazwyczaj mocno eksploatowane. Często pokonują długie trasy i dlatego ryzyko stłuczki zwiększa się znacznie. Dlatego warto zastanowić się przede wszystkim nad ubezpieczeniem AC floty. Mając dodatkową ochronę w postaci autocasco, za uszkodzenie samochodu z winy kierującego nie będziemy musieli płacić z firmowej kieszeni. Ubezpieczenie to zabezpiecza firmę przed stratami również w przypadku kradzieży samochodu, czy uszkodzenia przez nieznanego sprawcę.

Asisstance floty

Wybierając składowe ubezpieczenia, warto również pomyśleć o ubezpieczeniu assistance. Jego przydatność docenimy szczególnie wtedy, kiedy podczas trasy zabraknie paliwa lub samochód ulegnie usterce. Koszty lawety są bardzo wysokie, a posiadając assistance jedynym kosztem jaki poniesiemy jest koszt wykonania połączenia telefonicznego do ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie floty w Twojej firmie?

Przyjdź do placówki CUK Ubezpieczenia a nasz doradca pomoże Ci wybrać ubezpieczenie floty!

Oceń artykuł

0
(0)