Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

2020-03-11

Czy warto ubezpieczyć telefon?

Sprawdź, jak możesz ochronić swojego smartfona.

Telefon to już nie tylko urządzenie do komunikacji. Często też służy do pracy, zdobywania wiedzy, robienia zakupów, opłacania rachunków czy wskazywania dobrej drogi w podróży. Smartfon jest cenny pod względem samego sprzętu oraz tego, co się w nim znajduje. Czy możesz go ubezpieczyć? Jak to zrobić?

Ubezpieczenie telefonu - wszystko, co musisz wiedzieć

Gdzie ubezpieczyć telefon?

Najczęściej ubezpieczenie telefonu jest proponowane przez doradców sieci komórkowych. W momencie zakupu urządzenia w salonie wraz z abonamentem lub kartą, możesz dokupić taką formę zabezpieczenia. Najczęściej gwarantuje ona naprawę podczas uszkodzenia lub wymianę na nowy sprzęt w przypadku, kiedy nie da się już zlikwidować wyrządzonych szkód. Drugą opcją jest zakup rozszerzonej gwarancji do telefonu komórkowego, którą otrzymasz w sklepie ze sprzętem elektronicznym. Niektóre firmy proponują nawet podzielenie kosztów na komfortowe raty. Ubezpieczyć telefon możesz tak naprawdę w każdej chwili, nie tylko podczas zakupu sprzętu. 

Czas użytkowania a wypłata świadczenia

Pamiętaj o tym, że kwota wypłaty świadczenia zależy od wielu czynników. Przede wszystkim, jej wysokość uwzględnia dotychczasowy czas użytkowania telefonu. Im dłużej go posiadasz bez ubezpieczenia, tym mniejszą sumę otrzymasz na naprawę sprzętu. Oznacza to, że im szybciej wykupisz dodatkową polisę, tym lepiej. Będziesz miał możliwość ubiegania się o odszkodowanie, które obejmuje całkowitą wartość smartfona. Niektóre towarzystwa mogą stosować pełne ograniczenia i np. pozwalać na podpisanie umowy tylko w okresie do 3 miesięcy po zakupie urządzenia w sklepie.

Ochrona Twojego telefonu - co obejmuje?

Wiele zależy od konkretnego ubezpieczenia, a właściwie firmy, która je proponuje. Koniecznie sprawdź zakres ochrony. Powinieneś znaleźć odpowiedź na takie pytania jak:

  • czy dostaniesz odszkodowanie podczas całkowitego zniszczenia?
  • czy możesz starać się o zadośćuczynienie w momencie kradzieży?
  • czy otrzymasz wsparcie finansowe, kiedy zgubisz telefon?
  • czy polisa działa tylko w Polsce czy także za granicą?
  • jakie uszkodzenia obejmuje ochrona i czy należy do nich także zalanie?
  • kiedy możesz liczyć na wypłatę całej sumy, która odpowiada wartości telefonu?

Dzięki temu, będziesz mógł dopasować ubezpieczenie telefonu do swoich potrzeb. Właściwie, jest to opłacalna opcja dla każdego użytkownika, który na co dzień korzysta ze smartfona. 

Ubezpieczenie telefonu - niezbędne czy niepotrzebne?

Zabezpieczyć telefon możesz na wiele sposobów, np. kupując etui ochronne czy stosując dodatkowe szkło na ekran. Nie wszystkie dodatki jednak mogą w pełni ochronić sprzęt przed uszkodzeniami, a przede wszystkim innymi rodzajami niebezpieczeństw. Mamy tu na myśli oczywiście kradzież lub zgubienie sprzętu. Dodatkowe ubezpieczenie może zatem zapewnić Ci komfort i bezpieczeństwo. W momencie utraty cennego przedmiotu, ubezpieczyciel pokryje koszty poniesionych strat, o ile taki warunek ochrony znajduje się w Twojej umowie. Z ubezpieczeń telefonu często korzystają ci, którzy posiadają drogocenne urządzenie warte kilka tysięcy złotych. Jest jeszcze kilka innych aspektów, które warto wziąć pod uwagę. Przykładowo, dodatkowa ochrona telefonu przyda Ci się, kiedy masz małe dzieci, często jesteś w podróży lub spędzasz czas aktywnie. Dzięki takiemu ubezpieczeniu, nie będziesz musiał się martwić o przypadkowe zdarzenia.

Telefon jako część wyposażenia firmy lub domu

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, możesz ubezpieczyć nie tylko telefony, ale także cały sprzęt elektroniczny. To odpowiednie zabezpieczenie nie tylko mniejszych, ale także większych firm. Warto zapoznać się z warunkami ochrony i dowiedzieć się czy polisa obejmuje np. przepięcia lub kradzież. Co ciekawe, smartfona możesz również uwzględnić w ruchomościach domowych. W razie kradzieży lub zniszczenia, będziesz mógł otrzymać odszkodowanie za straty.

Wybierz polisę z naszej SuperOferty CUK!

Dowiedz się więcej na temat ubezpieczenia ruchomości domowych. Zadzwoń na infolinię lub odwiedź jedną z naszych placówek.

Oceń artykuł

0
(0)