Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

2019-11-20

Czy warto kupować nowy samochód?

Auto z salonu to duży wydatek, ale także większy komfort w czasie jazdy i użytkowania pojazdu.

Zapach nowej tapicerki, lśniący lakier i nowoczesne rozwiązania przyciągają klientów do salonów z nowymi samochodami, jednak wybór idealnego modelu oraz podjęcie decyzji nie jest wcale takie proste. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, jakie są zalety zakupu nowego auta, a także o czym musisz pamiętać, aby cieszyć się z przyjemnej jazdy.

Pamiętaj, że samochód kupiony w salonie szybko traci na wartości. Kilkuletnie auto może być już dużo tańsze.

Pozytywne strony zakupu nowego samochodu

Oczywiście zalety zakupu nowego samochodu z salonu wiążą się z doskonałym samopoczuciem oraz komfortem. To pewnego rodzaju luksus oraz prestiż, na który można sobie pozwolić posiadając odpowiednie oszczędności. Dużym atutem jest to, że pojazd jest nieużywany. Nie ma zatem ukrytych niespodzianek, awarii czy zarysowań. Wnętrze wraz z wyposażeniem jest nieskazitelne, co oznacza, że nikt wcześniej nie miał możliwości jego uszkodzenia. Jeśli już o nich mowa, warto wziąć pod uwagę, że samochód z salonu ma gwarancję i wszelkie awarie, które nagle wystąpią podczas użytkowania, będą naprawione bez problemu.

Kolejną zaletą jest znana historia pojazdu, w odróżnieniu od zakupu auta na rynku wtórnym. Nigdy nie masz stuprocentowej pewności, co się z nim działo. Nawet przegląd techniczny w warsztacie nie daje Ci gwarancji, że dotychczasowe nawet drobne awarie, nie będą o sobie dawały znać w najbliższym czasie. W salonie masz także możliwość dopasowania kolorystyki, tapicerki, skrzyni biegów czy innego wyposażenia w taki sposób, aby jak najbardziej odpowiadały Twoim potrzebom.

Kilka słów o kosztach nowego auta

Największą wadą zakupu nowego samochodu jest oczywiście jego cena. Warto też zwrócić uwagę na to, że tego typu pojazd szybko traci na swojej wartości. Co to tak naprawdę oznacza? Jeśli kupujesz auto za 200 000 złotych, po dwóch latach może być on warty już tylko... 100 000 złotych. Wszystko zależy oczywiście od marki, wyposażenia, awaryjności oraz popularności danego auta. Istotnym elementem posiadania samochodu prosto z salonu jest regularny przegląd okresowy w autoryzowanym serwisie w czasie trwania gwarancji. Często terminy są ściśle określone przez producentów, np. co 15 lub 30 tysięcy kilometrów. Jeśli chodzi o ceny eksploatacji samochodu, są one nieco niższe niż w przypadku używanego auta. Wystarczy Ci zakup paliwa oraz bieżąca obsługa. Weź także pod uwagę dodatkowe zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia AC, które będzie chronić Cię w przypadku kradzieży. Nie da się wyobrazić tego, co czuje kierowca, któremu ukradną nowe auto.

Jeśli kupujesz nowe auto na kredyt, to może okazać się, że AC będzie wymagane przez bank. Dzięki polisie AC, możesz liczyć też na zadośćuczynienie w przypadku kolizji z innym autem, osobą lub zwierzęciem. Warto rozejrzeć się za polisą samodzielnie, ponieważ często w salonach samochodowych warunki są mocno ograniczone. Dowiedz się zatem, jakie są warunki pakietu ubezpieczeń u dealera, a następnie na własną rękę poszukaj ofert. Może będzie to bardziej opłacalne ze względu na szerszy zakres ochrony. Nie chcesz tracić czasu na samodzielne szukanie polisy? Dzięki naszej prostej porównywarce OC/AC w kilka minut poznasz cenę polisy dla Twojego auta. Warto poświęcić kilka minut, by zaoszczędzić nawet kilka tysięcy. Skorzystaj z naszej porównywarki OC/AC i znajdź ofertę szytą na miarę Twoich potrzeb.

Jak zaoszczędzić na zakupie nowego auta?

Przede wszystkim, weź pod uwagę zakup samochodu w leasingu. Salony proponują takie rozwiązanie często nawet bez wkładu własnego. Raty można dopasować do swoich potrzeb. Warto także negocjować cenę. Może okazać się, że zaoszczędzisz nawet kilka tysięcy złotych. Ciekawą opcją jest też zakup samochodów podczas wyprzedaży roczników. Często zaczynają się one już pod koniec roku, ponieważ topowe marki walczą o każdego klienta. Dzięki temu, możesz kupić nowe auto w atrakcyjnej cenie. Dealerowi samochodowemu również zależy na tym, aby sprzedać zeszłoroczne modele, dlatego często podczas wyprzedaży dorzuca on zimowe opony czy klimatyzację zupełnie za darmo.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu OC!

Podczas wyboru idealnego nowego auta nie możesz zapomnieć o ubezpieczeniu OC. Warto rozejrzeć się za nim jeszcze przed kupnem samochodu, ponieważ nie wyjedziesz nim z salonu bez obowiązkowej polisy komunikacyjnej. Skorzystaj z naszego kalkulatora, który pokaże Ci wiele atrakcyjnych ofert. Dopasujesz je do swoich potrzeb, a wszystkie formalności załatwisz online. Dzięki temu, zjawisz się u dealera samochodowego z niezbędnymi dokumentami. Możesz również zadzwonić na infolinię CUK lub zjawić się w jednej z naszych placówek.