2022-08-09

Zakup polisy AC online – garść przydatnych informacji

Zakup przez Internet to oszczędność czasu. Ubezpieczenie kupisz bez wychodzenia z domu.

Zakup polisy AC online – garść przydatnych informacji

Zakup ubezpieczenia AC przez internet to ogromna oszczędność czasu. Polisę kupisz bez wychodzenia z domu, o dogodnej porze w dowolnym dniu tygodnia! Brak konieczności odwiedzania placówki znacznie przyspiesza proces finalizacji formalności. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje zakup pakietu polis komunikacyjnych na preferencyjnych warunkach. Możliwość ich przeglądania w wersji online sprawia, że chętniej podchodzimy do analizowania oferty.

Oprócz zakupu obowiązkowej polisy OC zawsze warto zadbać też o dobrowolne ubezpieczenie samochodu AC, czyli autocasco będące doskonałym uzupełnieniem pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych. autocasco chroni Cię podczas kradzieży samochodu, wystąpienia szkody podczas stłuczki, lub wypadku na trasie. Zastanawiasz się, w jaki sposób wygodnie kupić polisę AC online? W CUK możesz to zrobić za pośrednictwem łatwego w obsłudze kalkulatora. Sprawdź, co musisz wiedzieć o tej procedurze.

Czym jest dobrowolne ubezpieczenie AC?

Polisa AC (autocasco) stanowi dobrowolne ubezpieczenie pojazdów mechanicznych, które chroni ich właścicieli przed finansowymi skutkami uszkodzeń, zniszczeń lub utraty pojazdu, do których doszło w wyniku zdarzenia niezależnego od woli posiadacza (np. sytuacji losowych lub wyrządzenia szkód przez osoby trzecie). Teraz ubezpieczenia AC można nabyć zarówno stacjonarnie w placówce, jak i za pośrednictwem telefonu lub internetu, co jest znacznym ułatwieniem dla kupujących.

Do czego służy kalkulator ubezpieczeniowy AC online?

Porównywarka ubezpieczeń, która działa na stronie internetowej CUK jest komfortowym rozwiązaniem, jeśli szukasz atrakcyjnych ofert AC. To formularz, w którym umieścisz wszystkie niezbędne informacje, abyśmy mogli pokazać Ci porównanie wariantów ubezpieczenia w różnych towarzystwach. Pakiety OC+AC często cenowo wypadają naprawdę korzystnie, dlatego warto na bieżąco porównywać składki w różnych towarzystwach. Ubezpieczyciele oferują ponadto zniżki dla kierowców oraz dodatkowe promocje.

Za sprawą nowoczesnej porównywarki polis AC online w łatwy i przejrzysty sposób uzyskasz ceny składek od wielu znanych ubezpieczycieli. Będziesz mógł dopasować ofertę do swoich potrzeb, a następnie wybrać idealne rozwiązanie. Ty wprowadzasz niezbędne dane, a system oblicza wszystko za Ciebie! Dzięki naszej wyszukiwarce szybko dobierzesz też kompleksowo inne produkty, które w pełnym pakiecie pozwolą Ci zaoszczędzić!

Aplikacja CUK – wszystkie dane o polisach na telefonie

Zdalny zakup ubezpieczenia OC i AC wspierają także nasze nowoczesne narzędzia. Jeśli jeszcze nie masz naszej aplikacji CUK Ubezpieczenia, koniecznie pobierz ją na swój telefon! Dzięki niej możesz porównać ubezpieczenia i wybrać najlepszą opcję dla siebie. Wszystkie propozycje znajdują się w jednym miejscu, więc nie musisz odwiedzać placówek stacjonarnie. Za pośrednictwem zdalnej aplikacji sprawdzisz także, kiedy kończy się Twoja polisa i w jakim terminie musisz ją opłacić.

Ubezpieczenie online – dlaczego warto skorzystać z tej opcji?

Teraz nie musisz wychodzić z domu, aby dodatkowo ubezpieczyć swój samochód. Możesz to zrobić nawet w drodze autobusem do pracy czy wieczorem podczas spędzania czasu w domu. Kalkulator polis komunikacyjnych w CUK to prosty sposób na porównanie cen oraz ofert od wielu towarzystw, a także szybka metoda zakupu ubezpieczenia OC i AC przez internet. System jest na tyle intuicyjny, że odczyt będzie czytelny zarówno na ekranie smartfona, jak i komputera.

Kalkulator ubezpieczeniowy to także szybkie rozwiązanie jeśli chodzi o kompleksowe zapoznanie się z ofertami różnych firm. Wszystkie informacje dostępne są w jednym miejscu, co zapewnia komfort zakupu. Wystarczy, że po zapoznaniu się z ofertami, wybierzesz odpowiednią polisę AC online i będziesz mógł cieszyć się ochroną przez kolejny rok.

Jeśli ponadto wyrazisz na to zgodę, nasi doradcy w dogodnej porze przypomną Ci mailowo lub telefonicznie o możliwości przedłużenia polisy, gdy będzie zbliżał się termin jej wygaśnięcia. Możesz wtedy ponownie przeliczyć składki, by przekonać się, czy do tego czasu nie pojawiły się korzystniejsze oferty, a także zmienić ubezpieczyciela lub zmodyfikować posiadany pakiet polis, dostosowując go do swoich potrzeb.

Należność za ubezpieczenie samochodu przez internet także możesz uregulować zdalnie, dzięki czemu znów zaoszczędzisz czas. Całość może zająć Ci zaledwie kilkanaście minut. Prawda, że brzmi to świetnie? Przy okazji, będziesz mógł zobaczyć także inne oferty od towarzystw ubezpieczeniowych, w tym NNW, assistance czy OC. Nie musisz również martwić się o zniżki – będą one uwzględnione podczas wyboru odpowiedniej polisy skrojonej na miarę Twoich potrzeb.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Niezbędne dane do zakupu AC online – procedura

W kalkulatorze AC formalności ograniczone są do minimum. Dzięki temu nie będziesz musiał tracić czasu na gromadzenie obszernej dokumentacji. Masz przy sobie prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu? W takim razie, uzupełnienie formularza nie zajmie Ci dużo czasu. Towarzystwa posiadają bowiem dostęp do Twojej historii w UFG. Kalkulacja, naliczenie zniżek oraz wysłanie do Ciebie oferty wybranych towarzystw zajmie dosłownie chwilę!

Pierwszym etapem jest podanie danych pojazdu, czyli marki i modelu auta. Do dyspozycji masz wygodną listę, dlatego zrobisz to szybko i sprawnie. Później potrzebne będą dane właściciela i ewentualnie współwłaściciela pojazdu – ważne jest podanie prawdziwych danych, gdyż na ich podstawie naliczane są zniżki. (Sprawdź, jak naliczane są zniżki).

Kolejnym etapem jest podanie niezbędnych informacji na temat poprzedniego ubezpieczenia, jeśli oczywiście je posiadałeś. Wszystko to w trosce o szybki wybór konkretnej oferty, a następnie zakup polisy online. Na każdym z etapów wykonywania kalkulacji możesz powrócić do poprzedniego pola lub wprowadzić korektę danych, a system sam przeliczy składkę ponownie.

Mamy wieloletnie doświadczenie jako multiagenci ubezpieczeniowi, a ubezpieczenie auta przez internet to dla naszych doradców codzienna rutyna. Staramy się wciąż podążać za potrzebami naszych klientów i spełniać oczekiwania tych najbardziej wymagających, dzięki czemu zaufały nam już tysiące osób! W przypadku wszelkich pytań o procedurę kupna polisy skontaktuj się z naszym doradcą telefonicznie, a gdy zdecydujesz się na ofertę – samodzielnie kup ubezpieczenie online!

Warto wiedzieć!

Dzięki naszemu kalkulatorowi ubezpieczeń online możesz także wyliczyć składkę za ubezpieczenie auta, mieszkania, roweru czy polisy NNW dla dziecka. Nie musisz wychodzić z domu, aby Twoja polisa zaczęła obowiązywać od zaraz. Płatności także dokonasz elektronicznie, a wszelkie szczegóły dotyczące ubezpieczenia dostaniesz na swojego maila.

Czy można kupić online samą polisę AC?

Zgodnie z ustawą każdy posiadacz pojazdu mechanicznego zobowiązany jest do zakupu polisy OC. Jej brak grozi poważnymi konsekwencjami – Dowiedz się, ile wynoszą kary za brak ubezpieczenia OC w 2022 roku! Polisa AC jest natomiast ubezpieczeniem dobrowolnym. Jej samodzielny zakup bez OC oczywiście jest możliwy, jednak nie zawsze opłacalny – biorąc pod uwagę, że OC i tak trzeba gdzieś kupić, warto sprawdzić, czy decydując się na taki zakup w jednym towarzystwie, nie będzie po prostu taniej. O możliwość wykupienia oddzielnego produktu, jakim jest autocasco, należy pytać w każdym z towarzystw indywidualnie.

Ponadto ubezpieczyciele różnie podchodzą do kwestii zakupu samego ubezpieczenia AC – niezależnie od tego, czy transakcja odbędzie się zdalnie, czy stacjonarnie. Polisa autocasco włącza dodatkową ochronę auta. Warto więc postawić na nią zwłaszcza wtedy, gdy chodzi nowy i drogi pojazd. Tylko ona da nam gwarancję wypłaty odszkodowania, gdy dojdzie do uszkodzeń niezależnych od nas, np. w przypadku kradzieży czy nagłych niszczących zjawisk pogodowych.

Kiedy chroni polisa autocasco? – analiza korzyści

Autocasco to tylko jedna z opcji ubezpieczenia samochodu, którą możesz porównać w naszym kalkulatorze. Dzięki niemu, właściciele auta mogą liczyć na odszkodowanie w przypadku uszkodzenia swojego pojazdu na trasie. Dotyczy to także aktów wandalizmu, czyli np. stłuczenia szyby przez grupę młodzieży na osiedlu lub kradzieży wyposażenia auta.

W jakich sytuacjach chroni polisa autocasco? W zależności od tego, na jaki wariant ubezpieczenia się zdecydujesz, będzie ono chronić Twój pojazd na wypadek rozmaitych zdarzeń. Najczęściej polisa AC pokrywa skutki szkód powstałych w wyniku:

 • kolizji i wypadku z udziałem innych pojazdów, osób, zwierząt lub przedmiotów zlokalizowanych poza pojazdem;
 • umyślnego lub nieumyślnego działania osób trzecich oraz zwierząt;
 • kradzieży lub usiłowania kradzieży pojazdu, jego części lub elementów wyposażenia dodatkowego, a także pożaru lub wybuchu;
 • oddziaływania zjawisk atmosferycznych, takich jak: powodzie, zatopienia, huragany, grad, uderzenia pioruna, lawiny itp.

Wykupienie polisy AC nie zawsze zagwarantuje Ci jednak pełne bezpieczeństwo w każdej możliwej sytuacji. Towarzystwo nie ponosi bowiem odpowiedzialności w przypadkach, które świadczą o umyślnej winie ubezpieczonego lub o rażącym zaniedbaniu kierowcy pojazdu. Wśród sytuacji, które wyłączają zakres ochrony AC, wymienić można: 

 • kradzież pojazdu będącą rezultatem nierozważnego postępowania kierowcy, np. pozostawieniem otwartych okien i drzwi lub kluczyków w stacyjce;
 • szkody spowodowane umyślnie lub wynikające z rażącego niedbalstwa;
 • szkody powstałe w wyniku prowadzenia auta pod wpływem alkoholu lub narkotyków;
 • szkody powstałe w wyniku nieprawidłowej eksploatacji pojazdu;
 • szkody powstałe w innych okolicznościach niż podane w zgłoszeniu szkody do ubezpieczyciela;
 • umyślne uszkodzenie pojazdu celem wyłudzenia odszkodowania;
 • uszkodzenia, które są wynikiem wad fabrycznych pojazdu.

Poszukujesz ubezpieczenia? – oblicz składkę OC lub AC szybko i wygodnie

Dzięki internetowej porównywarce CUK znajdziesz najlepsze oferty polis komunikacyjnych. Zyskasz kompleksowe propozycje od wielu towarzystw w jednym miejscu. Wszystko to  dostosowane Twoich potrzeb i preferencji. Dokonaj darmowej kalkulacji online na stronie!

Masz pytania i wolisz porozmawiać ze specjalistą? Skorzystaj z infolinii lub odwiedź placówkę CUK stacjonarnie. Zostaw kontakt, a nasz dorada oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszelkie pytania przed zakupem polisy OC i AC. Wejdź na stronę i skorzystaj z kalkulatora, by przekonać się, jak wiele korzystnych ofert czeka na Ciebie już dziś!

Oceń artykuł

5.00
(1)

Sprawdź OC/AC dla swojego auta

Zostaw numer – oddzwonimy

Wpisz datę końca polisy

 • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
 • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku