Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

2019-12-22

Ubezpieczenie turystyczne na Ukrainę

Wyjeżdżasz w podróż na Ukrainę? Sprawdź, jak się dobrze ubezpieczyć na wyjazd!

Wybierasz się w podróż na Ukrainę? Niezależnie, czy będzie to wyjazd kilkudniowy czy dłuższy, potrzebujesz odpowiedniego przygotowania. Jednym z ważniejszych elementów jest wybór ubezpieczenia turystycznego. Dlaczego jest niezbędne? Jak wybrać najlepszą ofertę? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Ubezpieczenie turystyczne na Ukrainę gwarantuje pomoc ubezpieczyciela w ramach pakietu assistance.

Wyjazd na Ukrainę - zagrożenia dla turystów

Zanim wyjedziesz na Ukrainę i będziesz zwiedzał urocze zakątki tego kraju, musisz zapoznać się z potencjalnymi zagrożeniami. Co roku liczba zachorowań na AIDS i gruźlicę znacznie rośnie, dlatego warto wziąć to pod uwagę. Podczas pakowania się na wyjazd, nie możesz zapomnieć o lekach na żołądek. Nieprzyjemne bóle brzucha są wynikiem picia wody z kranu, która jest niezdatna do spożycia. Na południu kraju, szczególnie latem, często występuje żółtaczka oraz dur brzuszny. Z kolei jeśli wybierasz się w okolice Czarnobylu, musisz liczyć się z podwyższonym poziomem promieniowania. Na Ukrainie często dochodzi także do ataków miejsc, w których znajdują się polskie akcenty w postaci symboli narodowych. Pojawiają się antypolskie hasła, a czasem nawet demonstracje. Warto zatem zachować szczególną ostrożność podczas zgromadzeń publicznych.

Czy na Ukrainie jest bezpiecznie?

Zanim jednak zaplanujesz podróż na Ukrainę, sprawdź ostrzeżenia Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Zrobisz to na stronie internetowej, na której znajdują się szczególne zalecenia. W momencie pisania naszego artykułu, nie są wskazane podróże do części obwodów donieckiego oraz ługańskiego, które są poza kontrolą władz ukraińskich. Może wiązać się to z wysokim ryzykiem zagrożenia, ponieważ nie obowiązuje tam pomoc konsularna. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca także wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego, dlatego musisz zwrócić na nie szczególną uwagę.

Ukraina - karta EKUZ czy inne ubezpieczenie?

Niestety na Ukrainie nie możesz liczyć na pomoc w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, powszechnie znanej jako EKUZ. Właśnie dlatego musisz zapewnić sobie bezpieczeństwo w postaci dodatkowej polisy turystycznej. Stan szpitali państwowych jest daleki od ideału, a każdy pacjent musi płacić za swoje leki. Turystów nie obejmuje bezpłatna opieka lekarska, nawet w podstawowej formie pierwszej pomocy.

Co musi obejmować ubezpieczenie turystyczne?

W przypadku wyjazdu na Ukrainę, musisz koniecznie zapoznać się ze szczegółami warunków ochrony ubezpieczenia turystycznego zawartych w OWU. Przede wszystkim, tak jak wspomnieliśmy, będziesz ponosić koszty za wszelkie lekarstwa, zarówno te zakupione samodzielnie, jak i podane w trakcie hospitalizacji. Właśnie dlatego przyda Ci się ubezpieczenie podróżne, w którym uwzględniony jest zwrot kosztów za leki. Polisa podróżna obejmuje opłaty za leczenie szpitalne. Dzięki temu nie będziesz musiał ponosić kosztów leczenia z własnej kieszeni, a jak sam możesz się domyślić - nie są one niskie. Poza tym, przyda Ci się także zabezpieczenie w postaci wsparcia finansowego za leczenie specjalistyczne, a także transport medyczny w ramach assistance.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo nie tylko w kwestii zdrowia

Znajdź odpowiednie ubezpieczenie turystyczne na Ukrainę podczas konsultacji z naszym doradcą. Podczas szukania ofert, na pewno zaproponuje Ci atrakcyjny dodatek jakim jest pakiet assistance. Czy przyda Ci się na Ukrainie? Oczywiście, że tak. Możesz liczyć na nieocenione wsparcie podczas zgubienia lub kradzieży dokumentów. Wiąże się to z załatwianiem formalności, które mogą okazać się problematyczne ze względu na porozumiewanie się urzędników w języku rosyjskim i ukraińskim. Przyda się wtedy pomoc tłumacza, którą zapewnia Ci właśnie pakiet assistance. Taki pakiet umożliwia Ci także skorzystanie z pomocy prawnika.

Podróż na Ukrainę? Weź ze sobą ubezpieczenie!

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd na Ukrainę kupisz w każdej placówce CUK Ubezpieczenia oraz na naszej infolinii.

Oceń artykuł

0
(0)