2024-06-29

Czy można ubezpieczyć tablet?

Chcesz ubezpieczyć swój tablet? Zobacz, jakie masz możliwości.

Czy można ubezpieczyć tablet?

Sprzęt elektroniczny to jeden z najcenniejszych elementów wyposażenia Twojego domu i mieszkania. Tablety, laptopy i smartfony stały się nieodłącznym narzędziem naszej codzienności, służąc zarówno do pracy, jak i do rozrywki. Właśnie dlatego warto goje chronić, kiedy dojdzie do nagłego zniszczenia na skutek zdarzeń, na które nie masz wpływu. Posiadając sprzęt elektroniczny warto rozważyć ubezpieczenie laptopa czy ubezpieczenie telefonu – dzięki temu nie będziesz musiał martwić się o dodatkowe koszty.

Czy wiesz, że tablet można ubezpieczyć na wiele różnych sposobów, zarówno w ramach polisy mieszkaniowej, jak i osobnych ubezpieczeń?

Ubezpieczenie tabletu może obejmować różne zdarzenia, od uszkodzeń mechanicznych, przez zalania, aż po kradzież. Dzięki odpowiednio dobranej polisie, możesz czuć się spokojnie, wiedząc, że Twój sprzęt jest chroniony. Ale jak właściwie działa ubezpieczenie tabletu? Jakie są dostępne opcje? Od czego zależy koszt takiego ubezpieczenia? Jakie wyłączenia odpowiedzialności mogą Cię dotyczyć?

W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Dowiesz się, jak ubezpieczyć tablet, jakie są możliwości ubezpieczenia w ramach polisy mieszkaniowej oraz jakie opcje są dostępne dla osób prowadzących własną firmę. Przedstawimy również, od czego zależy wysokość składki ubezpieczeniowej oraz jakie zdarzenia mogą być objęte ochroną. Zwrócimy także uwagę na istotne kwestie związane z wyłączeniami odpowiedzialności, które mogą mieć wpływ na zakres ochrony Twojego tabletu - zobacz, jak działa ubezpieczenie tabletu.

Jak ubezpieczyć tablet?

Ubezpieczenie tabletu działa na kilka sposobów. Jeśli chcesz ubezpieczyć sprzęt elektroniczny od zdarzeń losowych (np. pożaru, huraganu), uwzględnij to wyposażenie jako ruchomości domowe w polisie mieszkaniowej. O tym, jak to działa, wyjaśniamy w dalszej części artykułu. Ubezpieczenie tabletu możesz też uwzględnić, jeśli prowadzisz przedsiębiorstwo jako przedmiot ochrony w polisie firmowej.

Jeśli kupujesz tablet w sklepie z elektroniką, możesz też zakupić dodatkowe ubezpieczenie. Tak naprawdę, jest to przedłużona gwarancja, za którą trzeba nieco więcej zapłacić. Oznacza to, że jeśli tablet ulegnie awarii po okresie ochrony, którą proponuje producent, nadal możesz go naprawić w ramach ubezpieczenia. Niewielki sprzęt elektroniczny, taki jak właśnie tablet czy telefon, możesz także ubezpieczyć przy okazji zakupu u operatora telekomunikacyjnego. Najczęściej tego typu firmy mają podpisane umowy z ubezpieczycielami i oferują swoim klientom polisę zabezpieczającą sprzęt elektroniczny. Warto zaznaczyć, że zarówno w sklepie elektronicznym, jak i u operatorów komórkowych, możesz ubezpieczyć urządzenia, które są tylko fabrycznie nowe.

Jednym z najlepszych sposobów na ubezpieczenie tabletu jest skorzystanie z oferty Warta Smart Pakiet. Dlaczego warto? Warta Smart Pakiet pozwala zabezpieczyć się przed wydatkami związanymi z naprawą lub zakupem nowego tabletu, smartfona czy smartwatcha w przypadku uszkodzenia i kradzieży. Ubezpieczenie można wykupić zarówno dla sprzętu nowego, jak i używanego, pod warunkiem, że nie jest on starszy niż 4 lata od daty premiery w Polsce. Ponadto, urządzenie może być zakupione poza granicami RP, o ile jest dostępne na rynku polskim, a miejsce stałego zamieszkania użytkownika znajduje się w Polsce.

Ubezpieczenie tabletu w ramach polisy mieszkaniowej

Polisa mieszkaniowa nie tylko chroni Twoje mury, podłogi, zabudowę kuchenną czy armaturę od uszkodzeń spowodowanych zdarzeniami losowymi. To także zabezpieczenie Twojego sprzętu elektronicznego, w tym również tabletu. W ramach ruchomości domowych możesz uwzględnić także inne przenośne urządzenia, w tym aparat fotograficzny czy kamerę wideo.

Co musisz wiedzieć o polisie mieszkaniowej? Jak działa ubezpieczenie tabletu? Jeśli np. silny wiatr spowoduje otwarcie okna, a ono uszkodzi Twój tablet, możesz liczyć na wypłatę odszkodowania. Ta z kolei może mieć dwie wartości: odtworzeniowa (odzwierciedla cenę sprzętu w dniu zakupu) lub rzeczywista (wartość tabletu w momencie zdarzenia).

W ramach polisy mieszkaniowej, takie firmy jak Compensa, InterRisk, Ergo Hestia i PZU oferują różne opcje ubezpieczenia sprzętu elektronicznego:

 • Compensa - ubezpieczenie obejmuje telefony komórkowe, przenośne komputery, tablety, przenośne odtwarzacze muzyki, e-booki, aparaty fotograficzne oraz kamery. Ochrona dotyczy uszkodzenia lub zniszczenia na skutek stłuczenia lub pęknięcia, o ile do zdarzenia doszło na terytorium Polski – także poza miejscem ubezpieczenia. Udział własny w szkodzie wynosi 250 zł.
 • InterRisk - ubezpieczenie przenośnego sprzętu elektronicznego oraz pozostałego sprzętu poza domem może wynosić 2 000 zł, 5 000 zł lub 10 000 zł (Tu wybierasz sumę ubezpieczenia).  Za dodatkową składką ochrona może obejmować szkody powstałe na skutek wszelkich nagłych i nieprzewidzianych zdarzeń, zarówno w miejscu ubezpieczenia, jak i poza nim. W ramach tego ubezpieczenia zastosowanie ma franszyza redukcyjna wynosząca w przypadku pierwszej szkody 20% (nie mniej niż 500 PLN), a w przypadku drugiej i kolejnych szkód 50% (nie mniej niż 500 PLN). Warto pamiętać, że ochrona nie obejmuje szkód powstałych w sprzęcie przechowywanym w namiocie, jednostkach pływających, w wyniku działania czynników atmosferycznych, zagubienia, pozostawienia bez opieki oraz zatopienia.
 • Ergo Hestia - oferuje kompleksową ochronę All Risk, obejmującą szkody własne spowodowane nieumyślnie przez ubezpieczonego, jego osoby bliskie oraz szkody wyrządzone przez zwierzęta. Dla szkód w rzeczach osobistych lub wyposażeniu, które nie zostały spowodowane zdarzeniami losowymi, zastosowanie ma udział własny w wysokości 500 zł

Oprócz ruchomości domowych uwzględnionych w polisie mieszkaniowej, warto wziąć pod uwagę także home assistance. To rozszerzenie, dzięki któremu w momencie awarii np. telewizora, możesz liczyć na pomoc fachowca. Nie musisz szukać samodzielnie specjalisty, a także ponosić za to dodatkowe koszty. Tego typu polisy mają jednak pewne limity, np. dwa zgłoszenia w ciągu roku.

Korzystając z polisy mieszkaniowej, możesz kompleksowo chronić swój tablet i inne cenne urządzenia elektroniczne, zapewniając sobie spokój i bezpieczeństwo na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.

Ubezpieczenie tabletu w ramach prowadzenia firmy

Jedną z funkcji ubezpieczenia firmowego jest ochrona Twojego sprzętu elektronicznego. Najczęściej w umowie znajdują się takie zdarzenia jak utrata, uszkodzenie i zniszczenie mienia. Wszelkie zdarzenia ujęte są w OWU, dlatego warto się zapoznać z tym dokumentem. Suma ubezpieczenia sprzętu elektronicznego jest ustalana przez osobę ubezpieczającą na podstawie wartości odtworzeniowej lub wartości księgowej brutto.

Przykładowo, w PZU możeszubezpieczyć tablet i inne urządzenia elektroniczne nawet wtedy, kiedy to pracownicy je uszkodzą. Polisa działa także w momencie zniszczeń spowodowanych np. ogniem, huraganem, powodzią czy gradem. Tablet możesz ubezpieczyć także na wypadek włamania z kradzieżą, wad produkcyjnych oraz uszkodzeń spowodowanych akcją ratowniczą. Dodatkowe wsparcie finansowe otrzymasz jeśli na tablecie znajdowały się ważne dane Twojej firmy.

Co obejmuje ubezpieczenie tabletu – Warta Smart Pakiet

Warta Smart Pakiet to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala zabezpieczyć się przed nieoczekiwanymi wydatkami związanymi z naprawą lub zakupem nowego sprzętu elektronicznego, takiego jak smartfony, tablety czy smartwatche. Oferta jest skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i osób prowadzących działalność gospodarczą, co czyni ją wyjątkowo elastyczną i dostosowaną do różnych potrzeb użytkowników.

Dlaczego warto skorzystać z Warta Smart Pakiet? Przede wszystkim, polisa ta zapewnia ochronę dla nowych oraz używanych urządzeń, pod warunkiem, że nie są one starsze niż 4 lata od daty premiery w Polsce. To oznacza, że możesz ubezpieczyć także sprzęt, który został zakupiony za granicą, o ile jest dostępny na polskim rynku, a Ty mieszkasz na stałe w Polsce.

Warta Smart Pakiet obejmuje różne zdarzenia, takie jak przypadkowe uszkodzenie wyświetlacza, całego sprzętu, kradzież z włamaniem, rabunek oraz kradzież kieszonkowa. Co więcej, w wariantach Komfort i Premium nie ma limitu szkód w okresie ubezpieczenia, co daje dodatkowe poczucie bezpieczeństwa. Polisa obowiązuje na całym świecie, jednak świadczenia są realizowane wyłącznie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, co oznacza, że możesz podróżować ze swoim sprzętem bez obaw o jego ochronę.

Umowa zawierana jest na 12 miesięcy, a składkę można opłacić jednorazowo, w dwóch lub czterech ratach, co daje dużą elastyczność finansową.

Przed zawarciem umowy konieczne jest wykonanie dokumentacji fotograficznej przedmiotu ubezpieczenia. Wymagane są minimum dwa zdjęcia sprzętu wykonane zgodnie z wytycznymi – przód urządzenia z odblokowanym ekranem oraz tył z widocznym numerem seryjnym (SN). Dla smartfonów konieczne jest również wyświetlenie numeru IMEI, co można zrobić wpisując na klawiaturze *#06#.

Warta Smart Pakiet to także świetne rozwiązanie dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. Ubezpieczyciel dopuszcza przyjęcie do ubezpieczenia urządzeń zakupionych w ramach majątku spółki cywilnej, pod warunkiem, że są one użytkowane przez wspólnika spółki lub osobę, z którą prowadzi wspólne gospodarstwo domowe. Dzięki temu można objąć ochroną nie tylko sprzęt prywatny, ale również firmowy.

Poniżej przedstawiamy zakres ubezpieczenia Warta Smart Pakiet:

ZdarzenieOchrona wyświetlaczaKomfortPremium

Przypadkowe uszkodzenie/ zniszczenie

Wyświetlacza

Tak

Tak

Tak

Całego urządzenia

Nie

Tak

Tak

Kradzież

Z włamaniem

Nie

Nie

Tak

Kieszonkowa

Nie

Nie

Tak

Rabunek

Nie

Nie

Tak

Usługi dodatkowe (na życzenie ubezpieczonego)
 

Montaż folii ochronnej po naprawie wyświetlacza smartfona

Nie

Tak

Tak

Serwis door-to-door (transport sprzętu z miejsca zamieszkania do serwisu i z powrotem)

Nie

Tak

Tak

Smartfon zastępczy

Nie

Nie

Tak

Gwarantowany czas naprawy 5 dni roboczych od dnia dostarczenia sprzętu do serwisu

Nie

Nie

Tak

Udział własny

99 zł

Nie

Nie

Podsumowując, Warta Smart Pakiet to kompleksowe i elastyczne ubezpieczenie, które chroni Twój cenny sprzęt elektroniczny przed różnymi zagrożeniami, zapewniając spokój i bezpieczeństwo zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i podczas podróży.

Od czego zależy ubezpieczenie tabletu?

Jeśli chcesz uwzględnić ruchomości domowe w swojej polisie mieszkaniowej, najpewniej będziesz musiał zapłacić więcej za składkę. Podstawowe ubezpieczenie obejmuje tylko mury, a im większy zakres ochrony, tym cena za polisę może być wyższa.

Ponadto, cena ubezpieczenia tabletu w ramach polisy mieszkaniowej zależna jest od:

 • sumy ubezpieczenia, czyli wartości sprzętu elektronicznego,
 • zdarzenia objętego ochroną,
 • czasu trwania umowy ubezpieczenia,
 • rozszerzenia polisy o dodatkowe ryzyka.

Każdy ubezpieczyciel indywidualnie wycenia swoją ofertę. Dzieje się tak, ponieważ ocenia on ryzyko ubezpieczeniowe. Właśnie dlatego często pod uwagę brana jest także lokalizacja nieruchomości i sposób zabezpieczenia mieszkania czy domu. Przykładowo, jeśli nieruchomość znajduje się na terenach, w których często są powodzie lub nie posiadasz drzwi antywłamaniowych czy podwójnego zamku w drzwiach, cena może być wyższa.

Jak znaleźć opłacalną polisę mieszkaniową? Najlepiej, jeśli porównasz oferty od wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Zrobisz to szybko i sprawnie kalkulatorem online.

Od czego można ubezpieczyć tablet?

Ubezpieczenie tabletu w ramach ruchomości domowych działa najczęściej w następujących przypadkach:

 • zdarzenia losowe, w tym np. ogień i huragan, zalanie, silny wiatr, a także inne niespodziewane wydarzenia.
 • kradzież z włamaniem - zabezpieczenie na wypadek, gdyby Twój dom został okradziony, a tablet skradziony.
 • rabunek - ochrona w sytuacjach, gdy tablet zostanie Ci odebrany siłą.
 • przepięcia - ochrona przed uszkodzeniami spowodowanymi nagłymi skokami napięcia elektrycznego.

Warto jednak zaznaczyć, że zakres ochrony jest różny w towarzystwach. Przykładowo, ryzyko przepięcia może być uwzględnione w rozszerzeniu, a nie podstawowej polisie.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Ubezpieczenie tabletu od uszkodzeń mechanicznych

Jednym z ważniejszych aspektów ochrony tabletu jest ubezpieczenie od uszkodzeń mechanicznych. Takie ubezpieczenie obejmuje przypadkowe upadki, stłuczenia, pęknięcia ekranu oraz inne fizyczne uszkodzenia, które mogą wystąpić podczas codziennego użytkowania. Przykładem może być przypadkowe upuszczenie tabletu na twardą powierzchnię, co skutkuje pęknięciem wyświetlacza lub obudowy.

Jak wspominaliśmy wcześniej, niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe (np. Ergo Hestia) dają możliwość objęcia ochroną również tzw. szkód własnych – jeśli przypadkiem Twoje dziecko lub Ty uszkodzicie tablet – towarzystwo wypłaci odszkodowanie.

Dodatkowo w ramach polisy Warta Smart Pakiet otrzymujesz ochronę przed różnymi zdarzeniami, takimi jak przypadkowe uszkodzenie wyświetlacza, całego sprzętu, kradzież z włamaniem, rabunek oraz kradzież kieszonkowa.

Bez względu na to czy chcesz wykupić ubezpieczenie ipada czy innego tabletu przed zawarciem polisy zapoznaj się z OWU, czyli Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Zwróć uwagę nie tylko na zakres ubezpieczenia, ale również na wyłączenia. Może okazać się, że ubezpieczenie tabletu od uszkodzeń mechanicznych nie jest objęte zakresem ochrony.

Czy warto ubezpieczyć tablet?

Ubezpieczenie tabletu to rozsądne rozwiązanie, które zapewnia ochronę finansową w przypadku uszkodzeń, kradzieży czy awarii. Elektroniczne urządzenia, takie jak tablety, są narażone na różne ryzyka, a ich naprawa lub wymiana może być kosztowna. Polisa ubezpieczeniowa pokrywa nie tylko przypadkowe uszkodzenia, ale także zdarzenia losowe, takie jak pożar, zalanie czy przepięcia. Ubezpieczenie tabletu to także wygoda i spokój ducha, zwłaszcza dla osób, które intensywnie korzystają z tego sprzętu na co dzień. Warto zapoznać się z ofertami różnych towarzystw ubezpieczeniowych, aby znaleźć polisę najlepiej dopasowaną do swoich potrzeb.

Kilka słów na temat wyłączeń odpowiedzialności w ubezpieczeniu tabletu

Ochrona ruchomości domowych w ramach polisy mieszkaniowej nie działa wtedy, kiedy dojdzie do nagłej awarii sprzętu. Ubezpieczyciel nie odpowiada za uszkodzenia, które może naprawić producent. W wyłączeniach odpowiedzialności znajdziesz też często zapis o tym, że towarzystwo nie wypłaci odszkodowania także za te szkody, które są spowodowane naturalnym zużyciem się przedmiotu. Istotne jest zapoznanie się z OWU, aby nie być zaskoczonym w momencie starania się o odszkodowanie.

Wśród wyłączeń odpowiedzialności w ubezpieczeniu mogą znaleźć się zaniedbania ubezpieczającego. Oznacza to, że jeśli np. zostawisz niedomknięte okno, przez nie przedostanie się woda i zaleje tablet, nie otrzymasz odszkodowania. Zwróć uwagę także na karencję na konkretne ryzyka, czyli czas, w którym nie otrzymasz wypłaty świadczenia po podpisaniu umowy.

W umowie mogą znajdować się limity odpowiedzialności, czyli kwota, która musi być przekroczona, aby otrzymać odszkodowanie. To z reguły zabezpieczenie przed wypłatą niskich świadczeń za drobne uszkodzenia.

Przykłady wyłączeń odpowiedzialności w różnych firmach ubezpieczeniowych

Różne towarzystwa ubezpieczeniowe mogą mieć odmienne podejście do wyłączeń odpowiedzialności. Poniżej przedstawiamy sytuacje w jakich ochrona ubezpieczeniowa nie zadziała:

 • Compensa – Ubezpieczyciel nie pokrywa szkód wynikających z zaniedbań użytkownika, takich jak zostawienie tabletu bez nadzoru w miejscach publicznych. Ochrona nie obejmuje również sprzętu uszkodzonego przez czynniki atmosferyczne lub przechowywanego w namiotach czy na jednostkach pływających. Udział własny wynosi 250 zł.

Przykład z życia:

Ania zostawiła swój tablet na stoliku w kawiarni i poszła odebrać zamówienie. Kiedy wróciła, tablet zniknął. Compensa nie pokryje tej szkody, ponieważ urządzenie zostało pozostawione bez nadzoru w miejscu publicznym

 • InterRisk - w przypadku towarzystwa InterRisk, franszyza redukcyjna wynosi w przypadku pierwszej szkody 20%, ale nie mniej niż 500 PLN, a przy drugiej i kolejnej szkodzie 50%, ale nie mniej niż 500 PLN. Firma nie odpowiada za szkody powstałe w sprzęcie przechowywanym w warunkach niesprzyjających, takich jak namioty czy jednostki pływające.

Przykład z życia:

Tomasz wykupił polisę ubezpieczeniową w InterRisk i jego tablet uległ pierwszej szkodzie, która wyniosła 3000 PLN. Udział własny Tomasza wyniósł 20%, co oznacza, że musi pokryć 600 PLN, a resztę otrzyma z ubezpieczenia.

 • Ergo Hestia – Towarzystwo Ergo Hestia oferuje kompleksową ochronę All Risk, ale również posiada wyłączenia odpowiedzialności, które obejmują uszkodzenia estetyczne oraz szkody powstałe w wyniku zaniedbania. Franszyza redukcyjna wynosi 500 zł, ale nie dotyczy szkód takich jak uszkodzenia szklanych, ceramicznych czy kamiennych elementów wyposażenia.

Przykład z życia:

Karolina przypadkowo zarysowała ekran swojego tabletu. Ergo Hestia nie pokryje tej szkody, ponieważ jest to uszkodzenie estetyczne.

Jak ubezpieczyć tablet? - Kup ubezpieczenie w CUK!

Poszukujesz ubezpieczenia ipada? A może chcesz kupić ubezpieczenie komputera? Pomożemy wybrać Ci najlepsze ubezpieczenie tabletu i Twojego sprzętu elektronicznego. Nie czekaj! Zadzwoń do naslub odwiedź jedną z placówek. Nasi Doradcy pomogą Ci dobrać polisę ubezpieczeniową dopasowaną do Twoich potrzeb.

Jeśli chcesz wykupić ubezpieczenie tabletu w ramach polisy mieszkaniowej – wejdź na nasz kalkulator ubezpieczeń mieszkaniowych, wypełnij krótki formularz i ciesz się ochroną Twojego sprzętu.

FAQ:

 • 1
  Gdzie kupić ubezpieczenie tabletu?

  Ubezpieczenie tabletu kupisz u agenta ubezpieczeniowego lub przedłużając gwarancję ubezpieczeniowa podczas zakupu sprzętu.

 • 2
  Ile kosztuje ubezpieczenie tabletu?

  Koszt ubezpieczenia tabletu może się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak wartość urządzenia, zakres pokrycia, towarzystwo ubezpieczeniowe oraz dodatkowe opcje i warunki umowy. Typowe składki roczne mogą oscylować od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, w zależności od specyfikacji tabletu oraz wybranych warunków ubezpieczenia, takich jak suma ubezpieczenia, zakres ochrony (np. od przypadkowych uszkodzeń, kradzieży), franszyzy i innych dodatkowych opcji (np. ochrona przed zalaniem czy przepięciem). Ważne jest porównanie ofert różnych firm ubezpieczeniowych, aby wybrać najlepszą polisę odpowiadającą potrzebom i budżetowi.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

 • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
 • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku