2020-01-19

Ubezpieczenie floty – nie tylko dla firm taksówkarskich

Czy Twoja firma może skorzystać z ubezpieczenia floty?

Ubezpieczenie floty – nie tylko dla firm taksówkarskich

Prowadzisz firmę, która posiada przynajmniej kilka pojazdów? W takim razie ubezpieczenie floty to rozwiązanie dla Ciebie i Twojego przedsiębiorstwa. Co obejmuje taka usługa? Do kogo jest skierowana? Jakie korzyści wynikają z jej wyboru?

Na czym polega ubezpieczenie floty?

Ubezpieczenie floty to polisa komunikacyjna, której przedmiotem jest więcej niż jeden pojazd. Może ona dotyczyć zarówno aut ciężarowych, osobowych, jak i dostawczych. Jedno ubezpieczenie może dotyczyć różnych, często zupełnie innych pojazdów. Dobrym tego przykładem jest sytuacja dużych firm, w których korzysta się z aut dostawczych, a jednocześnie pracownicy dysponują samochodami służbowymi. Rolą osoby odpowiedzialnej za utrzymanie floty lub właściciela przedsiębiorstwa jest znalezienie jak najkorzystniejszej oferty.

Dla kogo ubezpieczenie floty to dobry wybór?

Zgodnie z tytułem artykułu ubezpieczenie floty nie jest rozwiązaniem skierowanym wyłącznie do firm taksówkarskich. Korzystać z niego mogą wszystkie przedsiębiorstwa, do których należy większa liczba pojazdów. Standardowo floty dzielimy na małe (od 6-7 aut) i duże (od 20-30 aut). Tyle samochodów wystarczy, aby móc korzystać z ubezpieczenia floty. Jednak poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe oferują swoim klientom rozmaite oferty. Na rynku można więc znaleźć ubezpieczenia małej floty dotyczące nawet zaledwie kilku pojazdów firmowych. Ubezpieczenie floty to bardzo korzystne rozwiązanie ze względu na niższe koszty. Cena zawsze będzie zdecydowanie bardziej korzystna niż w przypadku pojedynczego ubezpieczania każdego z pojazdów.

Jakie polisy obejmuje ubezpieczenie floty?

Ubezpieczenie floty to po prostu zbiorowa polisa komunikacyjna skierowana do klientów biznesowych. Podobnie jak w przypadku ubezpieczania prywatnych pojazdów, jej podstawę stanowi obowiązkowe ubezpieczenie OC. Jednak ubezpieczenie floty to oferta zawierająca także pozostałe polisy, jakie można wykupić posiadając prywatne auto osobowe. A więc ubezpieczenie floty może dodatkowo zawierać autocasco, ubezpieczenie NNW, usługę Assistance, a także pakiet dodatkowych polis dotyczących poszczególnych części samochodu, na przykład szyb i opon.

Wiele przedsiębiorstw prowadzi swoją działalność również zagranicą, przewożąc swoje towary do innych państw lub je importując. W tej sytuacji warto postawić na ubezpieczenie floty, którego częścią jest Zielona Karta pozwalająca swobodnie poruszać się po drogach w wybranych państwa poza UE np. w Albanii, Rosji czy na Ukrainie.

Wybierz ubezpieczenie floty dla Twojej firmy

Samochody firmowe w ramach ubezpieczenia floty ubezpieczysz w każdej placówce CUK Ubezpieczenia. Nasi doradcy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Odwiedź nas i kup dobre ubezpieczenie floty!

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku