2023-03-21

Jak wykupić ubezpieczenie OC rowerzysty online?

Zamierzasz wykupić OC rowerzysty? Możesz tego dokonać bez wychodzenia z domu.

Jak wykupić ubezpieczenie OC rowerzysty online?

Choć polskie prawo nie narzuca na rowerzystę obowiązku posiadania ubezpieczenia OC, to mając na uwadzę bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu, warto wykupić tę polisę dobrowolnie. Najlepsze ubezpieczenia rowerów posiadają w składzie nie tylko NNW czy casco, ale także ochronę OC. Taka polisa to nieduży wydatek w perspektywie roku, a jej zakup gwarantuje większy spokój i bezpieczeństwo podczas podróży jednośladem.

Zakup ubezpieczenia OC rowerzysty online  pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu – ochronę wykupisz bez wychodzenia z domu. Dzięki nowoczesnym narzędziom, takim jak kalkulator ubezpieczeń rowerowych na stronie CUK formalności dopełnisz od ręki! Kilka minut wystarczy, by cieszyć się kompleksową ochroną rowerzysty i jednośladu. Z artykułu dowiesz się, jak ubezpieczyć rower online, a także znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania towarzyszące temu zagadnieniu. Sprawdź, co warto wiedzieć o OC rowerzysty i gdzie wykupić taką ochronę!

OC rowerzysty – czym jest i co zapewnia?

Dzięki polisie OC rowerzysty to nie Ty, lecz Twój ubezpieczyciel zapłaci zadośćuczynienie osobie poszkodowanej w spowodowanej przez Ciebie kolizji lub wypadku. To ubezpieczenie roweru chroni bowiem przed odpowiedzialnością za szkody wyrządzone osobom trzecim (zarówno cielesne, jak i majątkowe). Dlatego, choć prawnie nie ma takiego obowiązku, wiele osób decyduje się na tę polisę dobrowolnie we własnym interesie.

OC rowerzysty zapewni ochronę na przykład wtedy, gdy przejeżdżając zbyt blisko innego pojazdu, uszkodzisz go lub jadąc zbyt szybko, doprowadzisz do kolizji z innym uczestnikiem ruchu. Zawsze wtedy, kiedy w sposób niezamierzony wyrządzisz szkodę osobie trzeciej lub jej mieniu, od odpowiedzialności finansowej uchroni Cię właśnie polisa OC. W przypadku zniszczenia rzeczy osobistych poszkodowanego towarzystwo także wypłaci mu odszkodowanie z Twojego ubezpieczenia. 

Przykład 1:

Kasia jest pasjonatką wycieczek rowerowych i często jeździ po mieście. Pewnego dnia, podczas jazdy, niefortunnie zahaczyła i zniszczyła lusterko samochodu, należącego do Marcina.

Ponieważ miała wykupione ubezpieczenie OC rowerzysty, nie musiała martwić się o pokrycie kosztów naprawy lusterka. To ubezpieczenie chroniło ją przed odpowiedzialnością finansową za szkody wyrządzone osobom trzecim. Zgodnie z polisą, towarzystwo ubezpieczeniowe Kasi wypłaciło Marcinowi odszkodowanie za uszkodzone lusterko.

Czy OC rowerzysty można kupić online?

Oczywiście! OC rowerzysty online wraz z potrzebnymi dodatkami w atrakcyjnej cenie wykupisz, korzystając z kalkulatora ubezpieczeń rowerowych na stronie CUK! Po wpisaniu kilku potrzebnych danych dotyczących Twojego roweru otrzymasz wycenę składki, OWU umowy pobierzesz w tym samym miejscu, a płatność sfinalizujesz zdalnie! W ten sposób wykupisz zarówno ochronę dla tradycyjnego jednośladu, jak i ubezpieczenie roweru elektrycznego.

Metoda online z pewnością zadowoli aktywnych rowerzystów, którzy nie chcą tracić czasu na odwiedzanie placówki. Na stronie CUK dokonasz zakupu ubezpieczenia PZU dla rowerzysty bez wychodzenia z domu! Wolisz zapytać o polisę osobiście? Zadzwoń na infolinię (22 27 00 337) lub odwiedź nas w najbliższym stacjonarnym punkcie CUK Ubezpieczenia.

Dlaczego ubezpieczenie roweru warto kupić przez internet?

Jednym z głównych powodów, dla których warto kupić OC rowerzysty online, jest możliwość szybkiego dopełnienia wszelkich związanych z tym formalności w dogodnym dla Ciebie momencie. Polisę rowerową wykupisz np., relaksując się wieczorem na kanapie!

Ponadto możesz skorzystać z nowoczesnego i intuicyjnego narzędzia, jakim jest kalkulator ubezpieczeń rowerowych, który sam wyliczy składkę, a następnie przeniesie Cię do panelu płatności. Kolejnym niewątpliwym walorem tej metody zakupu jest możliwość śledzenia aktualnych promocji ubezpieczyciela i przeanalizowanie odpowiedniej oferty w dowolnym czasie. Formularz polisy wypełnisz natomiast w mniej niż minutę!

Kalkulator ubezpieczeń rowerowych online – zasady działania

Jak działa nasz kalkulator rowerowy online? Jest przede wszystkim bardzo prosty w obsłudze! System przeprowadzi Cię przez kalkulację, a następnie pobierzesz OWU i dokonasz niezbędnych transakcji. Do obliczenia składki potrzebujemy tylko podstawowych danych dotyczących roweru oraz Twoich preferencji polisowych.

Wystarczy, że określisz preferowany zakres (NNW, casco, OC, bagaż), sumy ubezpieczenia, zakres terytorialny, datę startu polisy oraz okres ubezpieczenia (7 lub 12 miesięcy). Następnie po wpisaniu danych do polisy będziesz mógł dokonać płatności zdalnie! Cały proces jest szybki, łatwy i satysfakcjonujący. Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń rowerowych i kup polisę bez wychodzenia z domu!

Warto wiedzieć!

Wykonując kalkulację, zauważysz, że ubezpieczenie NNW jest podstawą każdej polisy rowerowej. Ubezpieczenie roweru elektrycznego w PZU możesz zawrzeć na przykład tylko pod warunkiem, że zdecydujesz się na ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Zakres ubezpieczenia rowerowego online – co oprócz OC?

Jak ubezpieczyć rower, by zapewnić sobie optymalną ochronę? Kompleksowo! To Ty decydujesz, na jakie dodatki postawisz. Pamiętaj jednak, by składowe polisy maksymalnie dostosować do własnych preferencji i stylu użytkowania jednośladu. Istotne będzie na przykład dobranie właściwego okresu trwania polisy. Rower możesz ubezpieczyć na 7 lub 12 miesięcy w zależności od tego, czy korzystasz z niego całym rokiem, czy tylko sezonowo!

Co jeszcze powinno wchodzić w zakres ubezpieczenia rowerzysty? Oto najważniejsze składniki:

  • 1
    Ochrona NNW! Wypadki zdarzają się niezależnie od stylu jazdy czy stopnia zachowania ostrożności na drodze. W razie niebezpiecznej sytuacji, która doprowadzi do poważnego urazu, będziesz mógł liczyć na pokrycie kosztów leczenia lub rehabilitacji.
  • 2
    Posiadając nowy i drogi jednoślad, warto rozważyć polisę rowerową casco (inaczej: rowerowe AC). Taka ochrona przyda się, jeśli sprzęt zostanie uszkodzony – także w wyniku wandalizmu. Polisa casco zapewnia też wsparcie w przypadku kradzieży roweru, dlatego docenią ją cykliści pozostawiający swój jednoślad w przestrzeni miejskiej lub mieszkający w mniej bezpiecznych dzielnicach miasta.
  • 3
    Cennym dodatkiem do polisy rowerowej dla osób podróżujących do pracy rowerem jest ochrona bagażu. Dzięki niej możesz liczyć na odszkodowanie, jeśli przewożone mienie zostanie zniszczone w wyniku wypadku lub zgubisz je w czasie transportu. Jeśli więc regularnie przewozisz cenne przedmioty, podróżując jednośladem, zakup takiej formy ochrony może okazać się dobrą decyzją! Świadczenie z polisy pozwoli Ci pokryć koszt naprawy lub zakupy sprzętu, który wcześniej straciłeś.

Przykład 2:

Tomasz to aktywny rowerzysta. Z roweru korzysta zarówno w sezonie, jak i poza nim. Zdecydował się ubezpieczyć swój rower online, aby mieć pewność optymalnej ochrony. Wybrał rozszerzony zakres polisy, dostosowany do jego potrzeb.

Jednego dnia, podczas jazdy do pracy, Tomasz miał niefortunny wypadek. Doszło do kolizji z innym rowerzystą, w wyniku której doznał poważnego urazu ręki. Dzięki ubezpieczeniu NNW, które zawarł w swojej polisie rowerowej, mógł skorzystać z pokrycia kosztów swojego leczenia i rehabilitacji.

Ponadto Tomasz miał także polisę rowerową casco. Dzięki niej towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło mu odszkodowanie, które pozwoliło mu na naprawę roweru.

Dodatkowo Tomasz skorzystał z ochrony bagażu, która objęła przewożone przez niego przedmioty. Podczas wypadku jego laptop uległ uszkodzeniu. Dzięki polisie rowerowej Tomasz otrzymał odszkodowanie, które pokryło koszty naprawy sprzętu.

Uwaga!

W ramach polisy mieszkaniowej (z ubezpieczeniem ruchomości domowych), możesz chronić także swój rower. Pamiętaj jednak, że w tej sytuacji nie zyskasz ochrony przed kradzieżą roweru z miejsc ogólnodostępnych. Zaletą polisy rowerowej casco jest to, że zadziała nie tylko w mieszkaniu, ale także w garażu, piwnicy oraz w miejscach publicznych.

Od czego zależy koszt OC rowerzysty online?

Jedną z najistotniejszych kwestii, o którą pytają osoby zainteresowane OC rowerzysty, jest cena za polisę. Koszt ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w przypadku polisy rowerowej będzie zależny od szczegółów oferty towarzystwa oraz wybranych rozszerzeń. Często wybór całego pakietu będzie korzystniejszy niż dokupienie każdego z dodatków osobno. Należy zatem przeanalizować rodzaje ubezpieczeń rowerowych, bo może okazać się, że kompleksowa polisa będzie najlepszą cenowo opcją! Warto też porównywać oferty wielu towarzystw, by wybrać tę, która odpowiada naszym preferencjom pod kątem zakresowym i kwotowym.

Wysokość składki w polisie rowerowej zależy głównie od następujących czynników:

  • zakresu ubezpieczenia,
  • obszaru użytkowania,
  • wartości roweru,
  • daty zakupu jednośladu.

Główną zasadą, która warunkuje cenę, będzie przede wszystkim dobór rozszerzeń: im więcej dodatków, tym składka będzie wyższa. Koszt ubezpieczenia rowerowego uzależnia także wiek jednośladu oraz jego cena pierwotna. Za samo OC rowerzysty nabywane online przez stronę CUK zapłacimy nawet 37 zł! Cena składki za polisę rowerową nie będzie wynosiła więcej niż kilka złotych miesięcznie. Koszt ubezpieczenia może być większy, jeśli rozszerzymy je np. o zakres terytorialny polisy. Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń rowerowych i kup ochronę rowerową już dziś!

Potrzebujesz ubezpieczenia roweru? Wykupisz je na stronie CUK!

Ubezpieczenie roweru i rowerzysty zapewni Ci spokój w czasie uprawiania Twojej ulubionej aktywności! Niezależnie od tego, czy użytkujesz jednoślad w ramach spędzania wolnego czasu, czy jest on dla Ciebie codziennym środkiem transportu, odpowiednio dobrana polisa zawierająca OC, NNW, casco i ochronę bagażu może być gwarancją pełnego bezpieczeństwa dla każdego amatora cyclingu.

Chcesz kupić polisę online? Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń rowerowych już dziś! Możesz dokonać zakupu również za pośrednictwem infolinii (22 27 00 337) lub w najbliższej  placówce stacjonarnej CUK. Zachęcamy do kontaktu!

FAQ — najczęściej zadawane pytania:

  • 1
    Czy OC samochodu obejmuje rower?

Nie. Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu stanowi inny rodzaj polisy niż OC rowerzysty. Choć działają na podobnej zasadzie (uniknięcie odpowiedzialności finansowej za spowodowanie zdarzenia), to obowiązek posiadania pierwszej reguluje ustawa, a drugą z nich rowerzysta  można wykupić dobrowolnie. OC komunikacyjne pojazdów mechanicznych nie zadziała jednak w przypadku, kiedy doprowadzimy do wypadku lub kolizji, jadąc rowerem. OC samochodu jest ponadto przypisane do konkretnego pojazdu, nie do kierowcy.

  • 2
    Czy można ubezpieczyć używany rower?

Tak, pod warunkiem że ubezpieczany rower spełni wymogi ubezpieczyciela w polisie rowerowej. Czynnikiem decydującym jest tutaj zwykle okres eksploatacji. Dla porównania w polisie PZU zapewniającej ochronę casco ubezpieczany jednoślad nie może mieć więcej niż 4 lata. Niektóre towarzystwa nie ubezpieczają rowerów nawet dwuletnich, dlatego warto zapoznać się z OWU każdej oferty. Jednoślad można ubezpieczyć też na polisie mieszkaniowej w ramach ochrony mienia ruchomego.

  • 3
    NNW rowerzysty – czy warto je wykupić?

Nawet najostrożniejsza jazda rowerem stwarza ryzyko wypadku. Do groźnego zdarzenia może bowiem dojść nie tylko z naszej winy. Przemierzanie ulic jednośladem, pomiędzy rozpędzonymi autami generuje spore zagrożenie. Właśnie dlatego NNW jest najważniejszym elementem ubezpieczenia każdego rowerzysty. Dzięki tej ochronie w razie nieszczęśliwego wypadku zyskasz środki na podjęcie potrzebnego leczenia i rehabilitacji.

  • 4
    Czy ubezpieczenie rowerzysty działa też za granicą?

Tak, pod warunkiem że przed wyjazdem wykupimy polisę z rozszerzeniem o dane terytorium. Ta opcja polecana jest osobom planującym zabrać swój rower na zagraniczne wakacje. W zależności od preferencji polisa może chronić Cię np. na terytorium USA i Kanady lub całego świata. To, czy wykupimy ochronę z rozszerzeniem o określony obszar geograficzny, determinuje uzyskanie późniejszej pomocy od ubezpieczyciela w miejscu, gdzie doszło do wypadu.

Oceń artykuł

5.00
(4)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku