2020-08-07

Kto może przystąpić do polisy rodzinnej?

Dowiedz się, kogo możesz uwzględnić w polisie rodzinnej.

Kto może przystąpić do polisy rodzinnej?

Polisa rodzinna to produkt skierowany zarówno do Ciebie, jak i Twoich bliskich. W ubezpieczeniu możesz ująć dziecko, rodziców, a nawet teściów. Wiele towarzystw proponuje takie rozwiązanie jako kompleksowe zabezpieczenie całej rodziny. Sprawdź, dla kogo jest idealne.

Indywidualna polisa rodzinna

Zastanawiasz się, dlaczego polisa rodzinna pomimo tego, że jest skierowana do wielu osób, nadal nosi miano indywidualnej? To produkt, który możesz kupić samodzielnie. Masz zatem wpływ na wybór takiego zakresu ochrony oraz warunków, aby spełniały Twoje potrzeby. Rodzinne ubezpieczenie na życie ma na celu ochronę wszystkich Twoich bliskich w trudnych sytuacjach życiowych, takich jak śmierć jednego z członków rodziny czy poważne zachorowanie. Podczas wyboru odpowiedniej polisy na życie, koniecznie zwróć uwagę na sumę ubezpieczenia oraz zdarzenia objęte ochroną.

Jednym z proponujących ubezpieczeń rodzinnych na rynku jest produkt od Generali, Z myślą o życiu Plus. Sumy ubezpieczenia wahają się od 35 000 złotych aż do 1 000 000 złotych za śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku. Świadczenia możesz otrzymać np. za 1 dzień pobytu w szpitalu. Każde ubezpieczenie rodzinne możesz rozszerzyć o dodatkową ochronę np. trwałą niezdolność do pracy, śmierć dziecka, rodziców i teściów, a także poważne zachorowanie.

Grupowa polisa rodzinna

Grupowe ubezpieczenie rodzinne także ma na celu chronić Ciebie oraz Twoich bliskich w trudnych sytuacjach. Najczęściej proponowane jest przez pracodawców i ma równy zakres ochrony dla wszystkich pracowników. Często też można w niej uwzględnić współmałżonka i dziecko, a czasem także teściów i dziadków.

Warto zastanowić się nad tym czy lepszym rozwiązaniem jest indywidualne ubezpieczenie rodzinne czy grupowe. Sprawdź dokładnie, jaki jest zakres ochrony oraz cena składki. Może w innym towarzystwie dostaniesz większy pakiet w tej samej cenie? Warto porównywać oferty, ponieważ to klucz do oszczędności oraz otrzymania dokładnie takiej ochrony, jakiej potrzebujesz.

Ceny zbiorowego ubezpieczenia na życie wahają się od 50 złotych do kilkuset złotych miesięcznie. Istotna w umowie jest suma ubezpieczenia, ponieważ im jest wyższa, tym więcej pieniędzy otrzymasz w razie wystąpienia zdarzenia objętego ochroną.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Dla kogo są ubezpieczenia rodzinne?

Wszystko zależy od tego, co proponuje konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe. W większości ubezpieczeń rodzinnych możesz uwzględnić zarówno siebie, jak i swojego małżonka, teściów i dziadków. Warunkiem jest prowadzenie jednego gospodarstwa domowego. Ochroną możesz objąć także dziecko. Jaką liczbę osób możesz ubezpieczyć oraz jak daleko mają być one spokrewnione, zależy od konkretnej oferty. Jeśli zatem masz dużą rodzinę i chcesz zadbać w pełni o swoich bliskich, warto wybrać kompleksową ochronę w ubezpieczeniu rodzinnym.

Polisa rodzinna to także dobre rozwiązanie szczególnie dla osób, które mają już dzieci lub dopiero je planują. Warto wtedy zabezpieczyć się na wypadek, kiedy zabraknie Ciebie i drugiego rodzica. Osoby, które mają założone rodziny, mogą zdecydować się np. na NNW dla dziecka lub ubezpieczenie w razie wypadku poza lekcjami podczas uprawiania sportów. Z kolei ci, którzy dopiero to planują, przyda się wypłata świadczenia w momencie urodzenia dziecka.

Jak działa ubezpieczenie rodzinne?

Tak naprawdę, podstawowy zakres ochrony ubezpieczenia rodzinnego to śmierć oraz poważne zachorowanie. To w jaki sposób dobierzesz ofertę dla siebie, zależy od Twojego budżetu, a także potrzeb. Im więcej zdarzeń w polisie i wyższe sumy ubezpieczenia, tym kwota za ubezpieczenie rodzinne może być wyższa. Na co jednak warto zwrócić uwagę? Przykładowo, w zakresie ochrony może znaleźć się trwałe inwalidztwo, pobyt w szpitalu lub operacja wskutek choroby. Jeśli w zakresie ochrony znajduje się poważne zachorowanie, otrzymasz wypłatę świadczenia, które możesz wydać np. na prywatne wizyty u lekarza czy rehabilitację. Tego typu zdarzenia mogą generować duże koszty, dlatego przyda się dodatkowe wsparcie finansowe.

Polisa rodzinna często obejmuje także ubezpieczenie zdrowotne. Dzięki temu, nie musisz martwić się o długie kolejki do specjalistów, a nowoczesne placówki medyczne masz na wyciągnięcie ręki. Także komfortowe jest samo umawianie się na wizytę. Wystarczy jeden telefon na infolinię, a wolny termin otrzymasz najszybciej, jak to możliwe.

Do ubezpieczenia rodzinnego w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych możesz dokupić także assistance. Może ono obejmować np. wizytę pielęgniarki czy dostarczenie leków w trudnych sytuacjach.

Ubezpiecz się z CUK!

Zapoznaj się z superofertami ubezpieczenia rodziny w CUK Ubezpieczenia! Zadzwoń na infolinię lub odwiedź jedną z naszych placówek

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku