2023-06-12

Jak dokupić NNW komunikacyjne?

Sprawdź, jak poszerzyć zakres ochrony Twojego samochodu.

Jak dokupić NNW komunikacyjne?

NNW samochodowe jest częstym dodatkiem do obowiązkowej polisy komunikacyjnej OC. Choć ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków jest dobrowolne, to warto zdecydować się na nie, ponieważ chroni kierowcę i pasażerów w obliczu poważnych zdarzeń drogowych. Zakup pełnego pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych bywa też korzystną opcją finansową. Ubezpieczenie NNW na auto to gwarancja pomocy wszystkim uczestnikom podróży w razie wypadku!

Choć kierowcy często dla własnej wygody zakupu decydują się od razu na pełen pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych, to oczywiście polisy są do nabycia również osobno! NNW pojazdu jest dobrowolne, dlatego warto wykupić je w tym towarzystwie, które akurat dysponuje odpowiadającą nam cenowo ofertą. Ponadto można posiadać kilka takich polis jednocześnie. Jak dokupić NNW do OC auta? Gdzie znaleźć najlepsze oferty? Dowiesz się tego, czytając poniższy artykuł!

Czym jest i jak działa ubezpieczenie NNW komunikacyjne?

NNW jako dodatek do polisy OC auta to dobrowolne ubezpieczenie dla kierowcy (również sprawcy wypadku) oraz pasażerów. Można wykupić je nie tylko osobno, ale także w zupełnie innym towarzystwie niż to, w którym nabyło się OC. Polisa NNW zapewnia wsparcie finansowe nie tylko kierowcy pojazdu, ale także pasażerom (świadczenia powypadkowe zostają wypłacane niezależnie od tego, czy otrzymali oni odszkodowanie z OC).

Jak działa ubezpieczenie komunikacyjne od następstw nieszczęśliwych wypadków? Zapewnia ono odszkodowanie w razie doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci. Co można zyskać dzięki ochronie NNW? Przede wszystkim wypłatę świadczeń, które będą stanowiły zwrot kosztów ewentualnego leczenia, rehabilitacji i innych czynności związanych z rekonwalescencją powypadkową.

Czy można dokupić samo NNW do OC auta?

Oczywiście! NNW nie trzeba kupować z OC pojazdu! Ochrona komunikacyjna od następstw nieszczęśliwych wypadków może bowiem występować jako samodzielna polisa lub dodatek do innego ubezpieczenia (np. turystycznego lub komunikacyjnego).

Ponadto możemy też kupić NNW komunikacyjne w innym towarzystwie niż to, w którym posiadamy OC, a nawet nabyć kilka polis w różnych towarzystwach. Jedynie ubezpieczenie OC jest polisą obowiązkową, którą należy posiadać bez przerwy. W przypadku NNW komunikacyjnego ochroną będzie objęty zarówno kierowca, jak i wszyscy podróżujący z nim pasażerowie.

Ile kosztuje samo NNW do auta?

O tym, ile kosztuje ubezpieczenie NNW do auta decyduje kilka czynników. Przede wszystkim cena za ochronę zależy od zakresu i sumy ubezpieczenia na wypadek skutków określonych zdarzeń (np. doznanego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci). Inne sumy ubezpieczenia mogą obowiązywać też kierowcę, a inne pasażerów. Istnieją również limity kosztów leczenia określone umową takiej polisy.

Należy pamiętać, by wybrana suma ubezpieczenia NNW była w stanie pokryć koszty ewentualnej rehabilitacji, wizyt lekarskich czy zakupu leków – na to warto zwracać uwagę, przeglądając oferty towarzystw! Te czynniki najbardziej wpływają na cenę NNW:

 • zakres ochrony,
 • okres trwania polisy,
 • sumą ubezpieczenia,
 • liczba ubezpieczonych osób (kierowca/pasażerowie),
 • szczegóły oferty towarzystwa (np. korzystniejsza składka w przypadku zakupu NNW w pakiecie).

Czy warto kupić NNW do OC?

Do obowiązkowej polisy OC zawsze warto dokupić NNW! Wypadki z udziałem samochodów zdarzają się niestety niezwykle często – jeśli na skutek zdarzenia drogowego doznamy poważnych obrażeń, możemy uzyskać odszkodowanie, które zapewni nam środki na szybszy powrót do zdrowia. Wypłata z tytułu NNW należy się zarówno sprawcy, jak i poszkodowanym w wypadku (w przeciwieństwie do OC).

Ponadto świadczenie z tej polisy wypłacane jest w przypadku śmierci poszkodowanego – w takich sytuacjach otrzymują je bliscy, co umożliwia im spłatę pozostawionych przez zmarłego zobowiązań i próbę odnalezienia się w tak trudnej sytuacji.

Warto wiedzieć!

NNW komunikacyjne może obejmować nie tylko wypłatę świadczeń za uszczerbek doznany podczas wypadku, ale także w trakcie wsiadania i wysiadania z pojazdu, załadunku i rozładunku samochodu oraz ewentualne naprawy auta na trasie!

NNW w ofercie Bezpieczni w Drodze – sprawdź korzyści!

Wiele osób zastanawia się, czy kupić tylko NNW na auto, czy może warto jednak rozszerzyć swoją ochronę o kompleksową polisę, która ochroni nas również w innych sytuacjach w podróży. Warto w tym miejscu zadać sobie więc pytanie: kiedy będę potrzebować ochrony? Często bowiem przemieszczamy się inną metodą transportu niż auto! Optymalnym rozwiązaniem dla podróżujących różnymi środkami komunikacji może okazać się polisa od towarzystwa Aegon – Bezpieczni w Drodze. Poniżej kilka wyróżników oferty: 

 • Jest to polisa, która kompleksowo chroni Twoje zdrowie i życie w ramach zdarzeń komunikacyjnych. Zapewnia pełne wsparcie już od 27 zł miesięcznie!
 • Możesz otrzymać nawet 500 tys. zł w razie całkowitej i trwałej niezdolności do pracy lub śmierci w wypadku komunikacyjnym.
 • Polisa dedykowana jest kierowcom aut, motocykli, pasażerom, rowerzystom oraz pieszym.
 • Towarzystwo zapewnia wsparcie finansowe najbliższym Ci osobom, jeśli dojdzie do Twojej śmierci w wyniku wypadku komunikacyjnego.
 • Otrzymasz odszkodowanie niezależnie od tego, czy w wypadku brałeś udział jako osoba kierująca, pasażer, pieszy czy rowerzysta.

Kalkulator ubezpieczeń na życie pozwoli Ci zdalnie wykupić NNW w ramach oferty Bezpieczni w Drodze!

Czy można wykupić ubezpieczenie NNW auta na miesiąc?

Tak. Choć zwykle NNW kupuje się jako składową polisy komunikacyjnej do auta (wraz z OC), czyli na okres 12 miesięcy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by taką ochronę dokupić osobno w preferowanym czasie! W takiej sytuacji będzie ona obowiązywać aż do końca ważności polisy OC, a jej koszt okaże się niższy niż w przypadku zakupu na 12 miesięcy. NNW można też dokupić w dowolnej chwili do pakietu OC+AC. Sprawdź, które towarzystwa mają najlepsze propozycje, korzystając z kalkulatora OC i AC (pamiętaj, by zaznaczyć opcję NNW)!

Gdzie dokupić NNW? Skorzystaj z oferty CUK!

Masz już pakiet OC i AC dla swojego pojazdu? Myślisz jednak o dokupieniu dodatkowego NNW do auta? Nic prostszego! Wystarczy, że skorzystasz z intuicyjnej porównywarki polis komunikacyjnych na stronie CUK – sprawdź nowoczesny kalkulator OC i AC, gdzie możesz też wybrać odpowiadający Twoim preferencjom zakres ochrony NNW!

Jeśli jednak szukasz kompleksowego zabezpieczenia od wypadków komunikacyjnych nie tylko jako kierowca czy pasażer auta, ale także podczas podróży innymi środkami transportu, rozważ ofertę Bezpieczni w Drodze! ← w linku znajdziesz szczegóły dotyczące ubezpieczenia, a składkę obliczysz, korzystając z prostego w obsłudze kalkulatora NNW dla polisy na życie. O ofertę możesz zapytać też naszego doradcę na infolinii (22 27 00 337) lub osobiście w najbliższej placówce CUK. Zachęcamy do kontaktu!

FAQ – najczęściej zadawane pytania:

 • 1
  Czym się różni OC od NNW auta?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (OC) jest obowiązkową polisą komunikacyjną. Chroni ona ubezpieczonego od odpowiedzialności za szkody powstałe w związku z ruchem posiadanego przez niego pojazdu. Brak OC może skutkować karą od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) jest natomiast produktem dobrowolnym, które można dokupić w formie dodatku do polisy OC w pakiecie lub osobno. Zapewnia ochronę kierowcy i pasażerom podczas poruszania się po drodze. Polisa ta gwarantuje ofiarom wypadku świadczenie pozwalające pokryć ewentualne koszty leczenia, rehabilitacji, zakupu leków czy wypożyczenia sprzętu medycznego.

Czytaj także: Jakie kary za brak OC obowiązują kierowców w 2023 roku?

 • 2
  Czy można mieć kilka polis NNW auta?

Tak. Można wykupić polisę NNW w różnych towarzystwach i zyskać dzięki temu wielokrotne odszkodowanie. Ponadto nie chodzi tylko o NNW auta (komunikacyjne). NNW jest także elementem polisy na życie – stąd również można otrzymać świadczenie w razie następstw nieszczęśliwych wypadków. Posiadanie kilku polis wiąże się jednak z opłacaniem wyższej składki miesięcznej. Czasem lepiej zdecydować się na jedną kompleksową ochronę i np. wyższą sumę ubezpieczenia.

Już dziś wykup preferowane NNW komunikacyjne lub skorzystaj z polisy Bezpieczni w Drodze i zyskaj ochronę w każdej sytuacji!

 • 3
  Jak zgłosić szkodę z NNW auta?

O zdarzeniu należy powiadomić towarzystwo, w którym posiadamy polisę. Do otrzymania odszkodowania należy przygotować dokumenty medyczne potwierdzające uszczerbek na zdrowiu (np. wypis ze szpitala). Towarzystwo ubezpieczeniowe określi procent Twojego uszczerbku na zdrowiu i na tej podstawie wypłaci Ci należne świadczenie.

 • 4
  Czy ubezpieczenie NNW auta działa za granicą?

Standardowy zakres ochrony ubezpieczenia NNW komunikacyjnego (kierowcy i pasażerów) obejmuje tylko Polskę. Można jednak wykupić NNW w ramach polisy turystycznej lub ubezpieczenia na życie, które swoim zakresem terytorialnym obejmuje nawet cały świat. Umożliwia to uzyskanie świadczeń za konkretne obrażenia doznane podczas wypadku za granicą.

Oceń artykuł

5.00
(3)

Wpisz datę końca polisy

 • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
 • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku