Gdzie OC w UFG

Od 2004 roku baza Ośrodka Informacji UFG gromadzi dane dotyczące ubezpieczeń OC, które w Polsce są obowiązkowe.

Gdzie OC w UFG

Ubezpieczenie komunikacyjne odpowiedzialności cywilnej (czyli popularne OC komunikacyjne) jest obowiązkowe dla każdego kierowcy, a kary finansowe za jego brak są dotkliwe.

Jest to bardzo korzystne dla poszkodowanych uczestników kolizji drogowych.

Ubezpieczenie OC komunikacyjne pociąga bowiem do odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu za szkody powstałe w związku z ruchem tego pojazdu. Zapewnia to poszkodowanemu ochronę dotyczącą uszkodzonego mienia lub zdrowia.

Gdzie sprawdzić w jakim towarzystwie ubezpieczeniowym polisę ma sprawca wypadku?

Jeżeli sprawca szkody uciekł z miejsca zdarzenia i nie wiemy w jakim Towarzystwie Ubezpieczeniowym posiada polisę mamy możliwość sprawdzenia tych informacji na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Od 2004 roku baza danych Ośrodka Informacji Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego gromadzi dane dotyczące ubezpieczeń OC, tak więc jest to doskonałe miejsce gdzie sprawdzimy sprawcę wypadku na podstawie numeru rejestracyjnego auta.

Kierowco pamiętaj – OC jest obowiązkowe, sprawdź gdzie zapłacisz za nie najmniej!

Jeżeli zdarzyło się, że brałeś udział w zdarzeniu komunikacyjnym jako sprawca szkody pamiętaj, że stracisz część zniżek. Może to znacząco wpłynąć na cenę Twojego ubezpieczenia.

Warto więc porównać oferty różnych Towarzystw Ubezpieczeniowych, gdyż ich oferty mogą się znacząco różnić.

Możesz zrobić to w trakcie bezpośredniej rozmowy z doradcą podczas wizyty w jednej z 300 placówek CUK w Polsce lub dzwoniąc pod numer infolinii: 22 27 00 337.

Oceń artykuł

0
(0)

Oszczędź na OC/AC

wyceń i kup w 2 minuty

Numer rejestracyjny pojazdu
Data urodzenia właściciela pojazdu

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku