Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

2020-01-02

Kiedy warto kupić AC?

Przedstawiamy, w jakich okolicznościach przydaje się AC i czy warto mieć taką polisę.

Aby kupić ubezpieczenie AC, musisz mieć pewność, że Twoje pieniądze będą dobrze zainwestowane. W tym artykule podpowiemy Ci, czym AC różni się od obowiązkowego OC, a także w jakich sytuacjach warto kupić obydwie polisy.

Dzięki polisie AC możesz liczyć na wsparcie ubezpieczyciela, jeśli Twój samochód będzie wymagał naprawy.
Dzięki polisie AC możesz liczyć na wsparcie ubezpieczyciela, jeśli Twój samochód będzie wymagał naprawy.

Jaka jest różnica pomiędzy AC a OC?

Na początku postaramy Ci się wyjaśnić, jaka jest podstawowa różnica pomiędzy ubezpieczeniem samochodu OC i AC. Ubezpieczenie OC to polisa obowiązkowa, niezależnie, czy pojazd jest używany czy nie. Zapewnia ochronę poszkodowanym podczas wypadków lub drobnych stłuczek. Brak OC wiąże się z poważnymi konsekwencjami, szczególnie finansowymi.

Jeśli chodzi o AC, to ubezpieczenie całkowicie dobrowolne. Zakres ochrony sięga Twojego pojazdu - może to być samochód czy motocykl. Wszelkie szkody, które zostaną wyrządzone podczas wypadków na trasie, będą pokryte przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Szczegóły znajdą się oczywiście w podpisanej umowie, dlatego warto się z nią zapoznać przed podpisaniem. Warunki różnią się u ubezpieczycieli, dlatego trzeba dopasować ją do swoich potrzeb. Z kolei zakres ubezpieczenia OC jest taki sam dla wszystkich pojazdów.

Kradzież i naprawa samochodu

Przede wszystkim, ubezpieczenie AC chroni Twój samochód przed kradzieżą. Właśnie dlatego warto się na nie zdecydować podczas zakupu drogiej marki auta lub zupełnie nowego pojazdu z salonu. Tylko ta polisa może zapewnić Ci zwrot kosztów za naprawę poważnych awarii. Te z kolei mogą okazać się bardzo drogie, szczególnie jeśli chodzi o nowe pojazdy. Nic dziwnego, że AC cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób, które posiadają wartościowe samochody. Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują wiele ciekawych ofert dopasowanych do konkretnego klienta. Warto je porównać, aby wybrać najbardziej korzystną opcję.

Stłuczki, zarysowania i akty wandalizmu

Autocasco jest istotnym ubezpieczeniem jeśli chodzi o uzyskanie odszkodowania podczas wypadków na trasie. Obowiązkowe OC zapewnia odszkodowanie jedynie poszkodowanemu. Jednak Twój samochód także może uszkodzić się po kraksie, prawda? W tej sytuacji pełną ochronę zapewni Ci AC. W dodatku możesz liczyć na zwrot kosztów za naprawę auta po zderzeniu z przedmiotem czy zwierzęciem na trasie.

To także skuteczne zabezpieczenie przed skutkami działań osób trzecich. Co to oznacza? Przykładowo, jeśli parkujesz auto na osiedlu i grupa młodzieży rzuci piłkę w taki sposób, że stłucze szyby w Twoim samochodzie, dostaniesz zadośćuczynienie. To samo tyczy się zarysowań spowodowanych np. przypadkowo przez sąsiada. Uzupełnieniem zakresu ochrony AC jest także działanie sił przyrody. Możesz liczyć na finansową pomoc tuż po powodzi czy huraganie.

Jak obniżyć koszt AC?

Na pozór wydawać się może, że dodatkowe ubezpieczenie AC jest dość kosztowne. W CUK możesz skorzystać ze specjalnego kalkulatora online, w którym zobaczysz najbardziej opłacalne rozwiązania dla Ciebie, a następnie wykupisz polisę. Wszystko to bez wychodzenia z domu! Koszt AC będzie niższy, jeśli wykupisz je w pakiecie z obowiązkowym ubezpieczeniem OC. W dodatku jako doświadczona firma, dajemy zniżki także na AC. Dzięki temu możesz liczyć na niski koszt składki.

Twoje AC w dobrej cenie

Autocasco kupisz u nas bez wychodzenia z domu - zrób kalkulację online lub zadzwoń na infolinię CUK! Zapraszamy również do ponad 300 placówek w całej Polsce.

keyboard_arrow_up