2020-01-22

Czy ubezpieczenie Assistance opłaca się kupować osobno, czy w pakiecie z OC i AC?

Assistance - osobna polisa czy dodatek?

Czy ubezpieczenie Assistance opłaca się kupować osobno, czy w pakiecie z OC i AC?

Na kompleksowe ubezpieczenie samochodu składa się przede wszystkim OC, AC i Assistance. Wielu kierowców decyduje się tylko na obowiązkową polisę OC. Jednak czy jest to dobre rozwiązanie? Dlaczego warto kupić pakiet ubezpieczenia?

Podstawowy duet OC i AC

Należy pamiętać, że OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe i należy je zakupić nie później niż z chwilą zarejestrowania pojazdu. Z kolei AC, czyli Autocasco jest dobrowolne i dedykowane właścicielom pojazdów, którzy posiadają już podstawową ochronę OC i jednocześnie chcieliby zabezpieczyć samochód wraz z jego wyposażeniem. O ile w przypadku OC warto zdecydować się na najtańszą ofertę lub wzbogaconą o cenne dodatki (ubezpieczenie opon, NNW), to w przypadku pozostałych świadczeń należy przyjrzeć się warunkom i całościowym opłatom. Zależą one oczywiście od wybranego zakresu ochrony. Pakiet OC i AC jest zwykle dedykowany szczególnie właścicielom nowych pojazdów, które nie mają więcej niż kilka lat lub niedawno wyjechały z salonu. Oczywiście najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest zakup całego pakietu, który zapewni nam większe poczucie bezpieczeństwa na drodze. A jak wygląda sytuacja z Assistance?

Assistance dla bardziej wymagających kierowców

Pakiet Assistance nie jest obowiązkowy, jednak bardzo przydatny podczas podróży służbowych, regularnych dojazdów do pracy lub urlopu z rodziną. Ma przede wszystkim zapewnić kierowcy komfort i bezpieczeństwo podczas podróży po Polsce i Europie. Assistance zapewnia ochronę i skuteczną pomoc niemal we wszystkich sytuacjach, które wydarzą się na drodze w zakresie medycznym, technicznym, informacyjnym czy prawnym. Podstawowa pomoc po wypadku dodawana jest często bezpłatnie do OC i AC, jednak w tym przypadku należy się liczyć z ograniczoną pomocą np. w przypadku holowania pojazdu, naprawy drobnych awarii, dowozu paliwa czy wymiany koła.

Jeżeli zależy nam na większym poczuciu komfortu i bezpieczeństwa warto sięgnąć po wersję bardziej rozszerzoną. Może one obejmować dodatkową ochronę na terenie całej Europy, zapewnienie opieki nad nieletnim, dostarczenie samochodu zastępczego, ewentualną hospitalizację, pokrycie kosztów noclegów czy przejazdów dla najbliższych osób. Cena Assistance jest uzależniona oczywiście od zakresu ochrony. Warto w tym przypadku zapoznać się z ofertą różnych ubezpieczycieli, co umożliwiają multiagencje ubezpieczeniowe, takie jak CUK, dzięki której poznamy propozycje aż 30 wiodących towarzystw.

Pakiet z Assistance – lepsza ochrona, niższa cena

Assistance niekiedy stanowi bezpłatny i często bardzo okrojony dodatek do polis OC, AC. Można również wykupić ten rodzaj ubezpieczenia oddzielnie i niekoniecznie tam, gdzie mamy już zawartą umowę na OC lub AC. Ubezpieczyciele oferują kilka wariantów polis Assistance, dopasowując najbardziej odpowiednią opcję do sposobu korzystania z samochodu, możliwości finansowych oraz zakresu usług. Oczywiście samodzielny produkt jest droższy niż cały pakiet OC, AC i Assistance. Wybierając drugą opcję możemy otrzymać dodatkową zniżkę za rozszerzenie ochrony. Zwykle dopłata do takiego pakietu rozszerzonego nie jest bardzo duża, a daje nam i naszej rodzinie poczucie bezpieczeństwa i komfortu w każdej sytuacji.

Porównaj ceny OC/AC z Assistance

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń samochodowychi wybieraj spośród ofert ponad 30 ubezpieczycieli. Wolisz porozmawiać? Zadzwoń na infolinię lub przyjdź do placówki CUK Ubezpieczenia.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku