2024-02-23

Poznaj 6 funkcjonalności aplikacji CUK Ubezpieczenia, które ułatwią zarządzanie polisami

Z aplikacją CUK Ubezpieczenia zarządzanie polisami staje się dziecinnie proste!

Poznaj 6 funkcjonalności aplikacji CUK Ubezpieczenia, które ułatwią zarządzanie polisami

Jesteś przezorny? Kupujesz ubezpieczenia, które zabezpieczą różne obszary w życiu Twoim i Twoich bliskich? Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC właścicieli pojazdów mechanicznych zdecydowałeś się także na polisę na życie, ubezpieczenie NNW swojego dziecka, a za każdym razem, gdy wybierasz się na urlop, dbasz o aktualne ubezpieczenie turystyczne? Świetnie! Jednak wiesz zapewne, że zarządzanie takimi polisami bywa trudne. Z uwagi na ilość potrzebnych ubezpieczeń, łatwo zapomnieć o tym, kiedy kończy się dana umowa, kiedy trzeba zapłacić składkę za OC itd. Nawet najbardziej zorganizowana osoba może mieć z tym problem. Nie musisz się już tym martwić. Wystarczy, że pobierzesz bezpłatną aplikację CUK Ubezpieczenia. Z tego tekstu dowiesz się, dlaczego warto!

Wszystkie polisy w jednym miejscu

Czasy teczek i wydrukowanych wersji polis to już dla wielu przeszłość. Ci, którzy decydują się np. na zakup ubezpieczeń przez internet, otrzymują wszelkie dokumenty drogą mailową. Jednak zarządzanie polisami z tego poziomu może być kłopotliwe. Dzięki naszej aplikacji CUK Ubezpieczenia możesz przechowywać wszystkie polisy w jednym miejscu. Co ważne, ten wygodny portfel polis nie jest przeznaczony tylko dla klientów CUK. Owszem, polisy kupione u Doradców CUK wgrają się automatycznie, ale pozostałe polisy można zapisać na koncie samodzielnie. Dzięki temu, zarządzanie ubezpieczeniami jest prostsze. Wystarczy wejść do aplikacji, aby sprawdzić np. zakres ubezpieczenia, kiedy się kończy okres ochrony itd.

Zakup nowej polisy przez aplikację

Szukasz nowego ubezpieczenia? Możesz skorzystać z kalkulatorów dostępnych w aplikacji. W prosty i szybki sposób porównasz dzięki temu oferty ubezpieczeniowe OC/AC, nieruchomości, podróżne, na życie, NNW szkolne czy rowerowe w 30 towarzystwach. System poprosi Cię o najważniejsze dane do wyliczenia składki, Ty musisz tylko wypełnić formularz i poczekać aż kalkulator przedstawi ofertę. Wybraną polisę możesz wygodnie kupić i dokonać płatności online. Kupowanie ubezpieczeń nigdy nie było prostsze!

A może chcesz o coś dopytać w związku z zakupem nowego ubezpieczenia? W aplikacji znajdziesz przypisanego Tobie Doradcę CUK. Możesz do niego zadzwonić, zadać pytania, a także kupić polisę przez telefon.

W aplikacji otrzymasz także przypomnienie o zbliżającym się końcu ochrony ubezpieczeniowej. Dzięki powiadomieniom nie zapomnisz już o zakupieniu nowej polisy OC. Nasz system przypomni Ci o tym kilka razy, w różnych miejscach, abyś na pewno nie przeoczył informacji o konieczności zapłacenia składki.

Wzywanie pomocy nigdy nie było prostsze!

Wyobraź sobie, że jesteś w podróży. Jednak samochód odmawia Ci posłuszeństwa i nie chce odpalić. Jesteś jednak spokojny, bo masz wykupione ubezpieczenie assistance. Masz także pobraną na swój smartfon aplikację CUK Ubezpieczenia. Teraz tylko wchodzisz w nią i w wygodny sposób wzywasz pomoc assistance. Nasza aplikacja łączy się z numerem telefonu towarzystwa, w którym masz wykupioną polisę.

Co robić po kolizji? Sprawdź w aplikacji

Jesteś uczestnikiem kolizji? W takich sytuacjach łatwo stracić zimną krew. Nie wiesz, co powinieneś zrobić? Jak się zachować na drodze? Wejdź w aplikację CUK Ubezpieczenia w sekcję „Porady przy kolizji” i przeczytaj, o czym pamiętać podczas takiego wydarzenia. Znajdziesz tu kroki postępowania po kolizji wraz ze szczegółami np. odległościami, dotyczącymi stawiania trójkątów ostrzegawczych. Będziesz mógł się też z tego poziomu połączyć z numerem alarmowym, wezwać policję czy pomoc assistance. Mało tego. Będziesz mógł zobaczyć, jak powinno wyglądać oświadczenie, spisywane wraz ze sprawcą po kolizji, a także zrobić zdjęcia szkód czy dokumentów sprawcy kolizji. Z naszą aplikacją nie zapomnisz o żadnym kroku, przez co będziesz czuć się pewniej. 

Sprawdź OC sprawcy wypadku

Podczas kolizji nie musisz wzywać policji (sprawdź, co zrobić, gdy jesteś poszkodowanym w kolizji). Wystarczy, że spiszesz oświadczenie ze sprawcą. By mieć pewność, że dane podawane przez kierowcę, który uszkodził Twoje auto są prawdziwe, wejdź do aplikacji CUK Ubezpieczenia i skorzystaj z opcji sprawdzenia OC sprawcy wypadku. Nasza aplikacja łączy się ze stroną internetową UFG, na której zebrane są informacje na temat polis. Wystarczy, że wpiszesz numer rejestracyjny lub numer VIN samochodu oraz dzień, kiedy zdarzyła się kolizja, a będziesz mógł zorientować się, czy sprawca miał tego dnia ważne ubezpieczenie OC. Jeśli okaże się, że polisa jest nieaktualna, wezwij policję. Dzięki aplikacji łatwo możesz więc zweryfikować, czy sprawca mówi prawdę, co do swojej polisy.

Zgłoś szkodę z poziomu aplikacji

Aplikacja CUK Ubezpieczenia jest również przydatna wtedy, gdy chcemy zgłosić szkodę. W zależności od tego, w jakim towarzystwie masz polisę, wyświetli Ci się inny numer telefonu, z którym będziesz mógł się połączyć. Zgłaszanie szkody przez telefon jest najwygodniejszą i najszybszą formą. Konsultant dopyta Cię o szczegóły, a Ty nie musisz obawiać się, że o czymś zapomniałeś, zgłaszając np. szkodę poprzez e-mail czy formularz kontaktowy towarzystwa.

Czy warto pobrać aplikację CUK Ubezpieczenia? Podsumowanie

Znasz już 6 głównych funkcjonalności aplikacji CUK Ubezpieczenia. To bezpłatny portfel polis, który realnie ułatwia zarządzanie ubezpieczeniami. Nadal zastanawiasz się, czy warto korzystać z aplikacji? Wejdź do sklepu Google Play i sprawdź opinie zadowolonych użytkowników. Aplikacja zebrała ocenę 4,9 na 5 gwiazdek! Dołącz do grona osób, którym nasze narzędzie ułatwiło życie.

Oceń artykuł

4.00
(4)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku