Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

2018-04-10

Wypadek pod wpływem alkoholu, za co zapłaci kierowca

Jeżeli doprowadzisz do wypadku lub kolizji drogowej prowadząc auto pod wpływem alkoholu - polisa OC nie zadziała. 

W tym artykule:

Konsekwencje wypadku pod wpływem alkoholu

Jeżeli doprowadzisz do wypadku lub kolizji drogowej prowadząc auto pod wpływem alkoholu polisa OC Twojego auta nie zadziała. Za wyrządzone innym szkody będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni.

Na pewno czeka Cię kara, którą wymierzy sąd. Ale to nie wszystko. Ze swoich pieniędzy będziesz również musiał zapłacić za szkody wyrządzone zarówno na mieniu, jak i zdrowiu poszkodowanych.

Ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanym rekompensatę, ale potem będzie dochodził zwrotu odszkodowania od nietrzeźwego kierowcy. Jest to tzw. regres ubezpieczeniowy.

Regres ubezpieczeniowy

Średni regres od pijanych kierowców wynosi do 10 tys. złotych. Kwota może ta być zdecydowanie wyższa, gdy w wypadku chociaż jedna z osób poszkodowanych odniesie uszczerbek na zdrowiu.

Wówczas poszkodowany może ubiegać się o wypłatę odszkodowania, a nawet dożywotnią rentę, którą będziesz musiał płacić z własnej kieszeni.

Oceń artykuł

0
(0)