2020-10-22

Ubezpieczenie na życie z poczty - warto skorzystać?

Czym jest ubezpieczenie pocztowe i jakie ma wady oraz zalety?

Ubezpieczenie na życie z poczty - warto skorzystać?

Poważnie zastanawiasz się nad zakupem ubezpieczenia na życie? Dowiedziałeś się o możliwości zakupu takiej polisy na poczcie i zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na taką ofertę? Zebraliśmy dla Ciebie wady i zalety ubezpieczenia pocztowego. Sprawdź, czy warto kupować ubezpieczenie na życie z poczty.

Czym są Ubezpieczenia Pocztowe?

To usługi, które świadczone są przez dwie jednostki - Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych i Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. W jednostkach Poczty Polskiej, oprócz ubezpieczenia paczki, możesz kupić ubezpieczenie majątkowe (polisa Bezpieczny Dom), komunikacyjne (m.in. polisa OC, AC, NNW), na życie (polisa Spokojne życie), turystyczne (ubezpieczenie Bezpieczny Turysta) itd. Jak to zrobić? Wchodząc na stronę internetową Ubezpieczeń Pocztowych i wybierając interesujący Cię rodzaj ubezpieczenia, zobaczysz mapkę Polski. Dzięki niej odnajdziesz agenta ubezpieczeniowego, który obsługuje dany region. Aby poznać ofertę ubezpieczeń z poczty i podpisać umowę, wystarczy się z nim skontaktować.

Ubezpieczenie na życie z poczty “Spokojne życie”

“Spokojne życie” to produkt ubezpieczeniowy oferowany przez Pocztę Polską i skierowany do osób w wieku 16-64. Taka polisa to zabezpieczenie finansowe na wypadek śmierci, utraty zdrowia i pobytu w szpitalu. Wspomaga nie tylko ubezpieczonego, ale i - w razie jego śmierci - bliskich.

W zależności od sytuacji, ubezpieczony otrzymuje świadczenie, którego wysokość ustalana jest na podstawie informacji znajdujących się w Ogólnych Warunkach Umowy (OWU). Przykładowo, jeśli osoba ubezpieczona przebywała w szpitalu w wyniku choroby, otrzyma 1% sumy ubezpieczenia za każdy dzień pobytu. Jeśli znalazła się w takiej placówce w związku z nieszczęśliwym wypadkiem, do 14. dnia pobytu otrzyma 2% sumy ubezpieczenia, od 15. dnia natomiast świadczenie zmniejszy się do 1% SU. W przypadku rekonwalescencji jest to z kolei 0,25% SU. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, sprawdź OWU polisy Spokojne życie.

Jak każde ubezpieczenie, również produkt nazwany “Spokojne życie” nie będzie obowiązywać w pewnych sytuacjach. Szereg sytuacji, za które towarzystwo ubezpieczeniowe nie ponosi odpowiedzialności, zapisany jest w OWU. Jeśli na przykład ubezpieczony umrze w wyniku wypadku komunikacyjnego, który miał związek z próbą samobójczą, przestępstwem, stanem nietrzeźwości lub wynikał z zaburzeń psychicznych, jego bliscy nie otrzymają świadczenia z tytułu tej polisy na życie.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Ubezpieczenie na życie z poczty - zalety

To na pewno wygodna forma polisy. Dlaczego? Spieszymy z odpowiedzią. Jeśli chcesz kupić ubezpieczenie na życie pocztowe, będziesz musiał zdecydować się na założenie konta bankowego w Banku Pocztowym. W ten sposób, podpisując umowę ubezpieczeniową, składka będzie automatycznie pobierana z konta. Nie musisz pamiętać o dokonywaniu płatności, co z pewnością docenią osoby zapracowane.

Możesz dostosować ubezpieczenie na życie z poczty do własnych potrzeb. Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. ma w swojej ofercie 11 wariantów ubezpieczenia Spokojne życie. Wśród nich jest np. świadczenie w związku z urodzeniem dziecka. Spośród dostępnych opcji możesz wybrać taką, której zakres ochrony, a także składka będą Ci odpowiadać. Składka za jeden z tańszych wariantów ubezpieczenia z poczty to 35 zł miesięcznie.

W ramach ubezpieczenia na życie z poczty możesz zdecydować się na opcję z sumą ubezpieczenia do 75 tys. zł w przypadku śmierci ubezpieczonego. Wtedy taka kwota świadczenia zostanie wypłacona rodzinie ubezpieczonego lub osobom uposażonym. Jeszcze wyższa suma ubezpieczenia obowiązuje, jeśli ubezpieczony zginie w wyniku wypadku komunikacyjnego. Wtedy takie odszkodowanie wynosi do 200 tys. zł.

Ubezpieczenie pocztowe może przypaść do gustu także tym, którzy szukają ubezpieczenia na życie z opcją dodatkowego rozszerzenia np. o ochronę członków rodziny. Taki bonus zapewnia ochronę na wypadek np. pobytu dzieci w szpitalu czy trwałego uszczerbku na zdrowiu w związku z nieszczęśliwym wypadkiem.

Poczta Polska i ubezpieczenie na życie - wady

Jednostki ubezpieczeniowe, które powstały w obrębie Poczty Polskiej są jedynie pośrednikiem ubezpieczeniowym. Owszem, w ramach ubezpieczenia na życie towarzystwo oferuje produkt Spokojne życie w 11 wariantach, jednak nie ma możliwości wyboru oferty innego ubezpieczyciela. Taki brak możliwości porównania ofert ubezpieczeniowych “zamyka” drogę do zakupienia polisy maksymalnie dostosowanej do indywidualnych potrzeb. Ograniczając się tylko do jednego produktu ubezpieczeniowego nie będziesz wiedział, czy inne towarzystwo ma dla Ciebie ofertę tańszą lub po prostu ciekawszą, o większym zakresie.

Polisa na życie w CUK

Chciałbyś poznać szeroką ofertę ubezpieczeń na życie? Jest na to bardzo prosty sposób - skorzystaj z usług multiagencji ubezpieczeniowej. W CUK Ubezpieczenia znajdziemy dla Ciebie ubezpieczenie na życie już od 30 zł miesięcznie! Możesz skontaktować się z nami na kilka sposobów: zadzwonić na infolinię lub pozostawić telefon kontaktowy w specjalnym formularzu, a także wybrać się do najbliższej placówki CUK. Zapraszamy!

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku