2020-12-02

Problemy z akumulatorem na mrozie – pomoc w ramach ubezpieczenia assistance?

Czy otrzymasz wsparcie z polisy?

Zima nie należy do ulubionych pór roku kierowców. Oblodzona jezdnia, ryzyko poślizgu, konieczność odśnieżania auta każdego ranka, a do tego wyższa awaryjność wszystkiego, co ukryte pod maską. Najbardziej wrażliwy na mróz jest akumulator, który często odmawia posłuszeństwa. Czy odpowiedzią na problemy z akumulatorem jest Assistance?

Ubezpieczenia samochodowe – jak mogę się ubezpieczyć?

Najważniejszym ubezpieczeniem samochodu jest obowiązkowa polisa OC, która chroni osoby trzecie, jeśli doznają szkód z Twojej winy. Straty powstałe w Twoim aucie naprawisz dzięki ubezpieczeniu autocasco. Z kolei o zdrowie i życie kierowcy oraz pasażerów w obliczu nieszczęśliwego wypadku zadbasz dzięki ubezpieczeniu NNW. Co zatem pozostaje dla assistance? Zorganizowanie pomocy w przewidzianych umową okolicznościach.

Czym jest polisa assistance?

Assistance to ubezpieczenie dodatkowe, które gwarantuje wsparcie w razie kryzysu na drodze. Mowa na przykład o nagłej awarii czy braku paliwa. Assistance to zwykle niewielki wydatek, a może okazać się bardzo przydatny, jeśli będziesz musiał się gdzieś przemieścić, a Twój samochód nie będzie chciał współpracował.

Jak działa assistance samochodu?

Polisa assistance jak każde inne ubezpieczenie jest ważne na podstawie OWU – to zgodnie z tym dokumentem możesz zgłosić szkodę, gdy przytrafi Ci się zdarzenie objęte ochroną. Numer na infolinię assistance zawsze warto na wszelki wypadek zapisać w liście kontaktów. W razie problemów możesz od razu wybrać właściwy numer i połączyć się z towarzystwem. W czasie rozmowy telefonicznej opiszesz swoją sytuację, a ubezpieczyciel zaproponuje dogodne rozwiązanie w zależności od Twoich potrzeb. Jeśli będzie trzeba, skieruje do Ciebie pomoc drogową.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Samochód nie odpala – czy wezwać pomoc?

Na dworze mróz, a Twój samochód ani drgnie? Warto wiedzieć, że na rynku istnieją ubezpieczenia assistance, które pomogą Ci w najbardziej typowych okolicznościach, ale także w przypadku kłopotów z przemarzniętym akumulatorem. Kiedy auto nie będzie chciało odpalić, a akumulator nie dawał oznak życia, zadzwoń do ubezpieczyciela i poproś o wsparcie. Wkrótce na miejscu zjawi się pomoc, aby uruchomić rozładowany akumulator i postawić na nogi Twój samochód w czasie mrozu.

Więcej o zgłaszaniu szkody z assistance znajdziesz w artykule "W jakich sytuacjach i jak wezwać pomoc w ramach assistance?".

Kup assistance i bądź gotowy na zimę!

Ubezpieczenia samochodu znajdziesz w naszym kalkulatorze online, na infolinii i w placówkach CUK Ubezpieczenia.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku