Ubezpieczenie assistance to dobrowolne ubezpieczenie, które można wykupić razem z polisą OC lub AC samochodu. W zależności od rodzaju wykupionego ubezpieczenia w ramach usługi assistance liczyć można na pomoc serwisową, informacyjną lub medyczną. Pomoc świadczona jest każdego dnia, o każdej porze. W jakich sytuacjach i jak wezwać pomoc w ramach ubezpieczenia assistance?
Najważniejsze informacje:
- Pomoc drogową w ramach assistance wezwiesz, dzwoniąc na infolinię. Numer znajdziesz na dokumentach polisowych lub w sieci.
- Towarzystwa udostępniają infolinię czynną 24 godziny na dobę.
- Assistance komunikacyjne zapewnia m.in. pomoc w razie wypadku, kolizji, awarii, unieruchomienia auta itd.
Jak wezwać pomoc i skorzystać z assistance?
Aby wezwać pomoc assistance, należy zadzwonić na infolinię. Numer telefonu znaleźć można w dokumencie, potwierdzającym zawarcie polisy OC. Co zrobić, jeśli nie ma się przy sobie takiego odcinka? W takiej sytuacji pozostaje poprosić o wsparcie swojego agenta lub poszukać numeru na infolinię w internecie.
Wskazówka!
Jeśli nie wozisz ze sobą dokumentu, potwierdzającego zawarcie ubezpieczenia assistance i nie pamiętasz, u jakiego ubezpieczyciela zawarłeś umowę, zaloguj się na swój adres e-mail i poszukaj wiadomości, wysłanej przez towarzystwo po zakupie polisy. Dostarczanie dokumentów polisowych drogą elektroniczną to obecnie częsta praktyka ubezpieczycieli. W ten sposób możesz odnaleźć numer na infolinię assistance.
Czy wiesz, że...
Instalując na swoim smartfonie aplikację CUK Ubezpieczenia, będziesz mógł nie tylko uporządkować wszystkie swoje polisy, ale też szybko skorzystać z usługi assistance dzięki opcji wezwania pomocy. W kryzysowej sytuacji, gdy w grę wchodzą nerwy, aplikacja CUK Ubezpieczenia ułatwi Ci wezwanie lawety czy skorzystania z innych form assistance.
Ile zapłacisz za połączenie?
Za rozmowę z pracownikami infolinii assistance poniesiesz opłatę zgodną z taryfą operatora.
Kiedy możesz wezwać pomoc drogową assistance?
Infolinia assistance jest z reguły czynna 24 godziny na dobę. Dzięki temu o każdej porze dnia i nocy, kiedy potrzebujesz pomocy, otrzymasz ją. Zadzwoń do towarzystwa, gdy tylko wydarzy się coś złego na drodze. Pracownik infolinii udzieli Ci informacji, czy i jaka forma pomocy przysługuje Ci w ramach Twojego pakietu ubezpieczeń.
W jakich sytuacjach możesz liczyć na pomoc assistance?
Zastanawiasz się, czy w sytuacji, która właśnie wydarzyła się na drodze, przysługuje Ci pomoc assistance? Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), czyli dokumencie opracowanym przez towarzystwo. Jednak poniżej znajdziesz najczęstsze zdarzenia, które obejmują ubezpieczenia assistance.
Korzystając z usługi assistance, uzyskasz szybką i profesjonalną pomoc w awaryjnych sytuacjach. Dzięki temu możesz zaoszczędzić wiele czasu i niepotrzebnych nerwów.
Pomoc w razie wypadku
Coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych dołącza ubezpieczenie assistance za darmo lub za niewielką opłatą do polisy OC. Kierowca może liczyć na pomoc w razie kolizji lub wypadku. Jeżeli pojazd został unieruchomiony w wyniku takiego zdarzenia i nie nadaje się do dalszej jazdy, należy zadzwonić na infolinię i wezwać pomoc. Ubezpieczyciel może też pokryć koszty transportu do placówki medycznej. Warto wiedzieć, że assistance wypadkowy działa zarówno wtedy, gdy kierowca jest sprawcą wypadku, jak i poszkodowanym.
Awaria samochodu
Usługa assistance może również obejmować pomoc w sytuacji, gdy samochód ulegnie awarii. Jest ona szczególnie przydatna podczas długich wakacyjnych podróży. Jeżeli auto nagle odmówi posłuszeństwa, wystarczy wezwać lawetę w ramach assistance. Aby zgłoszenie było skuteczne, a pomoc szybko dotarła na miejsce, trzeba pamiętać o precyzyjnym określeniu własnego położenia. W przypadku drobnych awarii podjęta zostanie próba naprawy. Jeśli szybka naprawa nie będzie możliwa, auto zostanie odholowane do warsztatu lub we wskazane przez właściciela miejsce. Pamiętaj, że w zależności od wybranego wariantu assistance mogą występować limity holowania, a sama usługa może być świadczona wyłącznie na terenie Polski i nie dotyczyć innych krajów.
Unieruchomienie auta
Z pomocy assistance skorzystać można także w przypadku unieruchomienia auta z przyczyn innych niż awaria czy wypadek. Zazwyczaj samochód zostaje unieruchomiony w najmniej oczekiwanym i pożądanym momencie. Dojść do tego może w wyniku przebicia opony, zatankowania niewłaściwego paliwa lub z powodu zatrzaśnięcia kluczy w kabinie. W tych i w wielu innych sytuacjach można liczyć na pomoc assistance. Dzięki assistance kłopotliwe sytuacje na drodze zostaną szybko i skutecznie rozwiązane.
Sprawdź cenę ubezpieczenia Assistance!
Pełną ofertę ubezpieczeń samochodowych znajdziesz w naszej porównywarce OC i AC, na infolinii CUK oraz we wszystkich naszych placówkach w Polsce! Sprawdź ofertę dostępną tylko dla klientów CUK Ubezpieczenia, którą w ramach ubezpieczenia CUK Assistance przygotowaliśmy z towarzystwem TU Europa. Ceny poszczególnych wariantów sprawdzisz w kalkulatorze CUK Assistance.
FAQ:
- 1Ile się czeka na lawetę assistance?
To zależy od dostępności pojazdów oraz od lokalizacji, do której musi dotrzeć laweta. W 2019 roku towarzystwo Compensa obliczyło, że średni czas oczekiwania na lawetę w ramach ich ubezpieczenia assistance wynosił 30 min.
- 2Ile razy można skorzystać z pomocy assistance?
To zależy od oferty. Z reguły z ubezpieczenia assistance można korzystać wielokrotnie, jednak w ramach niektórych form pomocy obowiązuje limit. Towarzystwa stosują go np. w przypadku pojazdu zastępczego – można z niego skorzystać ograniczoną liczbę razy.
- 3Czy ubezpieczenie pokrywa lawetę?
Wszystko zależy od wariantu ubezpieczenia assistance. Podstawowe assistance zapewnia holowanie auta tylko w ramach kolizji czy wypadku, a nie awarii. Wersje premium z kolei już tę pomoc oferują.
Z DORADCĄ
Oceń artykuł