2019-09-19

W jakich sytuacjach i jak wezwać pomoc w ramach assistance?

Nie wahaj się skorzytać z assistance. Dowiedz się, jak to zrobić!

W jakich sytuacjach i jak wezwać pomoc w ramach assistance?

Ubezpieczenie assistance to dobrowolne ubezpieczenie, które można wykupić razem z polisą OC lub AC samochodu. W zależności od rodzaju wykupionego ubezpieczenia w ramach usługi assistance liczyć można na pomoc serwisową, informacyjną lub medyczną. Pomoc świadczona jest każdego dnia, o każdej porze. W jakich sytuacjach i jak wezwać pomoc w ramach ubezpieczenia assistance?

Pomoc w razie wypadku

Coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych dołącza ubezpieczenie assistance za darmo lub za niewielką opłatą do polisy OC. Kierowca może liczyć na pomoc w razie kolizji lub wypadku. Jeżeli pojazd został unieruchomiony w wyniku takiego zdarzenia i nie nadaje się do dalszej jazdy, należy zadzwonić na infolinię i wezwać pomoc. Ubezpieczyciel może też pokryć koszty transportu do placówki medycznej. Warto wiedzieć, że assistance wypadkowy działa zarówno wtedy, gdy kierowca jest sprawcą wypadku, jak i poszkodowanym.

Awaria samochodu

Usługa assistance może również obejmować pomoc w sytuacji, gdy samochód ulegnie awarii. Jest ona szczególnie przydatna podczas długich wakacyjnych podróży. Jeżeli auto nagle odmówi posłuszeństwa, wystarczy wezwać lawetę. Aby zgłoszenie było skuteczne, a pomoc szybko dotarła na miejsce, trzeba pamiętać o precyzyjnym określeniu własnego położenia. W przypadku drobnych awarii podjęta zostanie próba naprawy. Jeśli szybka naprawa nie będzie możliwa, auto zostanie odholowane do warsztatu lub we wskazane przez właściciela miejsce. Pamiętaj, że w zależności od wybranego wariantu assistance mogą występować limity holowania, a sama usługa może być świadczona wyłącznie na terenie Polski i nie dotyczyć innych krajów.

Unieruchomienie auta

Z pomocy assistance skorzystać można także w przypadku unieruchomienia auta z przyczyn innych niż awaria czy wypadek. Zazwyczaj samochód zostaje unieruchomiony w najmniej oczekiwanym i pożądanym momencie. Dojść do tego może w wyniku przebicia opony, zatankowania niewłaściwego paliwa lub z powodu zatrzaśnięcia kluczy w kabinie. W tych i w wielu innych sytuacjach można liczyć na pomoc assistance. Dzięki assistance kłopotliwe sytuacje na drodze zostaną szybko i skutecznie rozwiązane.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Jak wezwać pomoc i skorzystać z assistance?

Aby wezwać pomoc assistance, należy zadzwonić na infolinię. Numer telefonu znaleźć można w dokumencie potwierdzającym zawarcie polisy OC. Co zrobić, jeśli nie ma się przy sobie takiego odcinka? W takiej sytuacji pozostaje poprosić o wsparcie swojego agenta lub poszukać numeru na infolinię w internecie.

Korzystając z usługi assistance, uzyskasz szybką i profesjonalną pomoc w awaryjnych sytuacjach. Dzięki temu możesz zaoszczędzić wiele czasu i niepotrzebnych nerwów.

Sprawdź cenę ubezpieczenia z Assistance!

Pełną ofertę ubezpieczeń samochodowych znajdziesz w naszej porównywarce OC i AC, na infolinii CUK oraz we wszystkich naszych placówkach w Polsce!

Oceń artykuł

5.00
(1)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku