2019-12-08

Najtańsze Ubezpieczenie OC i AC dla Audi A3 – Sprawdź!

Jak różnią się ceny dla tego samego modelu?

Najtańsze Ubezpieczenie OC i AC dla Audi A3 – Sprawdź!

Audi A3 to jeden z najpopularniejszych modeli Audi jeżdżący po polskich drogach. Kierowcy cenią go za komfort jazdy i rozpoznawalny design. Dzisiaj przedstawiamy, ile w październiku i listopadzie kierowcy zapłacili za ubezpieczenie OC i AC dla Audi A3.

Ponadczasowy model

Pierwsze sztuki Audi A3 zjechały z linii produkcyjnej w 1996, a nowe egzemplarze nadal wyjeżdżają z fabryk. Oczywiście w znacznie odświeżonej wersji. Zmieniła się linia auta, a moc silnika powędrowała w górę – Audi A3 III może mieć pod maską nawet 400 KM! To właśnie kolejne generacje modelu potwierdzają sukces Audi A3, a producenci nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. W 2020 poznamy nową odsłonę modelu pod postacią Audi A3 IV. Co ciekawe, dotychczasowe generacje są dostępne także w wersji kabriolet.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla Audi A3?

Koszty polisy OC to zmartwienie wielu kierowców. Porównanie cen w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych może jednak przynieść upragnioną niższą cenę. Przedstawiamy, ile kierowcy Audi A3 płacą u nas za obowiązkowe ubezpieczenie. Wszystkie ceny pochodzą z rzeczywistych polis zakupionych w październiku i listopadzie 2019r. w CUK Ubezpieczenia.

Młodzi kierowcy to niestety grupa wnosząca najwyższe opłaty za OC. Składka nie musi być jednak liczbą czterocyfrową. Przekonał się o tym nasz 23-letni klient z Rypina. Za OC dla Audi A3 napędzanego gazem zapłacił dokładnie 358 zł. Jego samochód to egzemplarz z rocznika 1996 o pojemności silnika 1595 i mocy 74 kW. Ubezpieczycielem 23-latka została Hestia MTU.

Dojrzały kierowca ma szansę zapłacić mało za ubezpieczenie auta. 46-letni mieszkaniec Płocka ubezpieczył u nas Audi A3, a polisa OC kosztowała 453 zł. Jego auto to model nowszy niż u poprzednika – rocznik 2007 o mocy 147 kW i z pojemnością 1984. Tym razem samochód w pełni napędzany benzyną. Zawarta polisa pochodzi z oferty towarzystwa AXA.

Im dłuższa historia bezszkodowej jazdy, tym niższe ceny. Z tej właśnie przyczyny nasz 69-letni klient ze Stalowej Woli zapłacił tylko 400 zł za obowiązkowe OC dla Audi A3. To najstarszy ze wspomnianych trzech egzemplarzy – 20-letnie już auto o mocy 74 kW. Pojemność silnika 1595, a tankowane paliwo to LPG i benzyna. Tak korzystne ubezpieczenie kierowca kupił dzięki naszej współpracy z TUZ.

Rekordowe ubezpieczenie OC dla Audi A3

Tylko 344 zł – tyle zapłacił nasz klient za OC dla swojego diesla z 2000 roku. W październiku i listopadzie była to najniższa zanotowana przez nas składka za ubezpieczenie OC dla Audi A3. Kierowca-rekordzista ma 36 lat i mieszka w województwie świętokrzyskim. Rekord padł w towarzystwie Wiener.

Z kolei najwyższa składka przypadła kierowcy z Gdyni, który zapłacił 3057 zł za ubezpieczenie w PZU. Na cenę wpłynął głównie wiek właściciela pojazdu - 22 lata oznaczają krótki staż za kierownicą. Nie bez znaczenie jest także wielkość miasta, w którym samochód jest zarejestrowany. Wspomniany model Audi pochodzi z 1998 roku i jest napędzany dieslem.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ
Audi A3 i ubezpieczenie OC i AC? Nie dla wszystkich kierowców w tej samej cenie. Zobacz, od czego zależy wysokość składki.

Ubezpieczenie AC dla Audi A3 – ile zapłacę?

Nie każdy kierowca decyduje się na polisę AC, aby nie ponosić dodatkowych kosztów. Czy wiesz, ile kosztuje ubezpieczenie AC dla Audi A3? Oto kilka przykładów.

Im młodszy stażem, tym więcej zapłaci – ta zasada sprawdza się także w przypadku autocasco i minicasco. Nasz 25-letni kierowca z województwa pomorskiego zapłacił 598 zł. Ubezpieczenie własnego auta to produkt nie tylko dla samochodów prosto z salonu – Audi A3 naszego klienta ma już 14 lat i pali wyłącznie benzynę. Taką polisę minicasco znaleźliśmy w Hestii MTU. Ochrona obejmuje ubezpieczenie od szkody całkowitej i kradzieży.

Biorąc pod lupę młodsze auto (rocznik 2008) i starszego kierowcę (58 lat), otrzymujemy niższą cenę za AC544 zł w AXA. Nasz klient na co dzień prowadzi swoje Audi A3 w Gdańsku, co potwierdza, że koszty autocasco w dużym mieście mogą być przystępne.

Ostatni ciekawy przykład to polisa kupiona przez 66-letniego kierowcę. Za ubezpieczenie AC dla Audi A3 od towarzystwa Wiener zapłacił bowiem tylko 524 zł. Właściciel diesla pochodzi z województwa mazowieckiego, a jego samochód ma 12 lat.

Rekordowe ubezpieczenie AC dla Audi A3

Najwięcej za polisę autocasco musiał zapłacić 28-letni kierowca z Chełmna. Za polisę w Warcie dla 11-letniego auta zapłacił 1675 zł. Najniższą ceną pochwalić się wspomniany już wcześniej 66-letni właściciel Audi A3 z województwa mazowieckiego. Przypomnijmy, AC dla diesla w towarzystwie Wiener kosztowało go 524 zł.

Słyszałeś może kiedyś o Minicasco? Za podstawową ochronę auta 25-latek z Krakowa zapłacił tylko 120 zł! A to wszystko za sprawą naszego kalkulatora i You Can Drive MTU24.

Masz Audi A3? Porównaj ubezpieczenie OC i AC!

W naszym kalkulatorze ubezpieczeń samochodowych całkowicie bezpłatnie porównasz ceny polisy dla Twojego Audi A3. Wolisz porozmawiać? Zadzwoń na infolinię lub odwiedź nas w jeden z placówek CUK Ubezpieczenia.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku