2021-09-02

Madera - czy i kiedy warto jechać?

Madera nazywana jest wyspą wiecznej wiosny. Sprawdź, dlaczego cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem Polaków.

Madera - czy i kiedy warto jechać?

Madera, czyli wyspa wiecznej wiosny, to coraz częstszy kierunek Polaków na wakacje. Piękne ciemne plaże i ciepła woda to jednak nie jedyne zalety tego miejsca. Sprawdź, kiedy warto jechać na Maderę, aby czerpać z niej wszystko, co najpiękniejsze!

Madera - kiedy warto jechać?

Madera zachwyca swoim wyjątkowym klimatem. Mówi się o niej jako o wyspie wiecznej wiosny. Nic dziwnego, latem temperatura sięga tu 22-24 stopni Celsjusza, a zimą nie spada poniżej 19 w dzień. Aby opalać się beztrosko na plaży, warto tam wybrać się latem. Najpopularniejsze miesiące to czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. W tych miesiącach panuje tu tzw. pora sucha, dlatego nie ma mowy o silnych opadach.

W pozostałym czasie warto jednak zwiedzić wulkaniczną wyspę i cieszyć się z promieni słonecznych, które dodają energii i pozwalają wypocząć. Nie brakuje bujnej i kwitnącej roślinności, a przelotne deszcze nie zakłócają spacerów. Poza sezonem letnim, jest tu znacznie mniej turystów, dlatego wypoczynek może być przyjemniejszy. Średnia temperatura na Maderze wiosną to średnio 25 stopni Celsjusza. Mamy też dobrą informację dla miłośników sportów wodnych. Od maja do września na Maderze wszelkie aktywności są dostępne, dlatego to dobry kierunek!

Madera - co zwiedzać?

Madera kojarzy się nie tylko z klimatem wiecznej wiosny, ale także górzystym i pięknym krajobrazem. Odnajdą się tu osoby, które uwielbiają wędrować, a także ci, którzy nie wyobrażają sobie wycieczki bez opalania na plaży. Piasek jest jednak ciemny, wręcz czarny, także może to być spektakularny widok dla podróżujących. Na Maderze są piękne krajobrazy ze względu na bujną roślinność. Pogoda sprzyja rozwojowi krzewów, drzew, a także kwitnieniu kwiatów. Właśnie dlatego warto wybrać się do wielkiego ogrodu botanicznego. Lasy wawrzynowe na Maderze są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. 

Co warto zobaczyć na Maderze? Oczywiście miasto Funchal, czyli główny ośrodek turystyczny, który jest dość oblegany. To tutaj znajdują się lokalne restauracje, urocze uliczki i mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Wyjątkową roślinność można podziwiać w ogrodzie botanicznym, który znajduje się Funchal. Atrakcje, które Cię tam czekają to także wąska ulica z oryginalną architekturą Rua da Carreira, liczbe targi, winiarnie, muzeum cukru czy forty. Stolica Madery ma wiele do zaoferowania. Na zachodzie Madery znajduje się Porto Moniz, malownicze miejsce, które słynie z naturalnych lawowych basenów. Koniecznie trzeba je zobaczyć, bo kompleks został wyróżniony certyfikatem Błękitnej Flagi.

Każda podróż niesie za sobą zarówno niecodzienne i piękne przeżycia, jak i spore ryzyko. Uszkodzony bagaż? Opóźniony lot? Kradzież dokumentów? W CUK Ubezpieczenia zabezpieczysz się na każdą ewentualność. 

Jeśli lubisz miejsca z daleka od zgiełku, odwiedź niewielką wioskę Curral das Freiras z lokalnymi restauracjami i górzystymi widokami. Kolejnym ciekawym miejscem jest miasteczko wyróżniające się kolorowymi domkami. To Santana, urocze miejsce, w którym warto spędzić miło dzień albo przejazdem zobaczyć jego architekturę.

Zwiedzanie Madery można zaplanować samemu. Do tego najlepiej wynająć samochód. Jeśli lubisz wędrówki, koniecznie zapisz na listę miejsc, które warto zobaczyć na Maderze półwysep św. Wawrzyńca na wschodzie Madery. Każdy przewodnik po Maderze wskaże Ci też miejsca na górskie spacery. Warto dojść na najwyższy szczyt, czyli Pico do Ruivo. Droga jest wymagająca, ale zdecydowanie warto się w nią wybrać dla pięknego krajobrazu. Krótszy szlak, który trwa około dwóch godzin, jest przeznaczony dla amatorów.

Madera - atrakcje

Jeśli jeszcze zastanawiasz się, co warto zobaczyć na Maderze, zwróć uwagę na popularne kierunki, w tym:

  • Canico - tu warto zobaczyć Statuę Chrystusa Króla, piękną plażę, a w każdej chwili wybrać się do większego i bardziej obleganego Funchal.
  • Camara de Lobos - cała wioska rybacka jest warta zobaczenia. Koniecznie trzeba odwiedzić latarnię morską na skale, klif, plażę Vigario, kaplicę Capela de Nossa Senhora da Conceição i szklany taras widokowy Skywalk.
  • Sao Vicence - co zobaczyć na Maderze? Koniecznie są to jaskinie i Centrum Wulkanologiczne.

Bezpieczeństwo na Maderze

Nawet najpiękniejsze miejsca w Portugalii nie dadzą nam pełnej przyjemności, jeśli nie będziemy czuć się bezpiecznie. Właśnie dlatego przed każdym wyjazdem, trzeba zapoznać się z informacjami dotyczącymi danego kraju. W Portugalii jest dość bezpiecznie, tak samo jak w innych krajach Unii Europejskiej. Turyści muszą być jednak ostrożni, szczególnie pilnować dokumenty i portfel. Nie warto zostawiać cennych przedmiotów w samochodzie, zdecydowanie lepiej znaleźć na to inne miejsce. Groźne mogą okazać się też fale w morzu, dlatego podczas kąpieli trzeba zachować pełną ostrożność.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Madera należy do Portugalii, dlatego na terenie kraju obowiązuje karta EKUZ. Warto jednak zaznaczyć, że nie gwarantuje ona pełnej ochrony i finansowania leczenia czy hospitalizacji. W Portugalii istnieje też częściowa odpłatność za niektóre usługi. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup polisy turystycznej.

Madera a koronawirus

Aby dostać się do Madery, trzeba najpierw wykonać test na koronawirusa. Musi być on ważny minimum 72 godziny przed wylotem (dotyczy PCR) albo 48 (dotyczy antygenowego). Z tego obowiązku są zwolnione osoby w pełni zaszczepieni i ozdrowieńcy. Przed wyjazdem trzeba też wypełnić formularz, można to jednak zrobić za pomocą strony internetowej.

Ubezpieczenie turystyczne na Maderę

Przed wyjazdem pamiętaj o zakupie ubezpieczenia turystycznego na Maderę. Teraz możesz to zrobić bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem kalkulatora ubezpieczeń turystycznych online. Wolisz porozmawiać z doradcą? Zadzwoń na infolinię CUK lub odwiedź jedną z naszych placówek. Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy Ci wybrać odpowiedni zakres ochrony polisy turystycznej na Maderę.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku