2019-01-18

Jak sprawdzić ważność OC

Przygotowujesz się do zakupu używanego samochodu, a jego obecny właściciel twierdzi, że zgubił druk polisy? 

Jak sprawdzić ważność OC

Przygotowujesz się do zakupu używanego samochodu lub motocykla, a jego obecny właściciel twierdzi, że zgubił druk polisy?

A może miałeś stłuczkę, a sprawca zdarzenia mówi, że nie ma przy sobie polisy?

Teraz możesz sprawdzić to samodzielnie w internecie!

Chcesz sprawdzić czy pojazd posiada ważne ubezpieczenie OC?

Portal Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) pozwala na bezpłatną i szybką weryfikację ważności OC. Na stronie sprawdzimy ważność polisy OC zarówno dla samochodów, jak i motocykli.

W przeszłości możliwość sprawdzania informacji w bazie polis komunikacyjnych UFG miały przede wszystkim towarzystwa ubezpieczeniowe oraz osoby poszkodowane w wypadkach. Kłopotliwa była też konieczność podania danych osobowych właściciela.

Od jakiegoś już czasu, aby zweryfikować czy dany pojazd objęty jest ochroną, wystarczy podać numer rejestracyjny lub numer VIN samochodu. Oprócz informacji na temat marki pojazdu oraz statusu polisy dowiemy się również, w którym towarzystwie umowa została zawarta.

Sprawdź też historię ubezpieczenia

Co ważne, możemy sprawdzić nie tylko, czy pojazd dzisiaj jest objęty polisą OC. W razie potrzeby możemy wybrać wcześniejszą datę i sprawdzić, czy w wybranym terminie pojazd miał ważne ubezpieczenie OC.
Ważność polisy OC sprawdzisz tutaj.

Sprawdź ceny ubezpieczenia OC i AC na Twoje auto

Możesz także sprawdzić ceny ubezpieczenia OC i AC na Twoje auto, a polisę kupić online, w placówce CUK w swoim mieście lub przez telefon. Skorzystaj z naszej porównywarki OC i AC.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku