2024-01-04

Jak nie zapomnieć o wznowieniu ubezpieczenia? Automatyczne przedłużenie polisy w aplikacji CUK

Dowiedz się, jak skorzystać z jednej z ważniejszych funkcji aplikacji CUK!

Jak nie zapomnieć o wznowieniu ubezpieczenia? Automatyczne przedłużenie polisy w aplikacji CUK

O ile z ubezpieczeniem OC jest łatwiej, bo z reguły, poza kilkoma wyjątkami, następuje automatyczne przedłużenie polisy, to już o wznowieniu innych ubezpieczeń musisz pamiętać sam. I to m.in. do tego przyda Ci się bezpłatna aplikacja CUK. Jak działa ta funkcjonalność i dlaczego jest przydatna?

Kiedy nie nastąpi automatyczne przedłużenie polisy OC?

Ubezpieczenie OC właścicieli pojazdów mechanicznych jest w Polsce obowiązkowe. Dlatego, by ułatwić kierowcom zakup polisy na kolejny rok, zgodnie z przepisami ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, towarzystwa przedłużają je automatycznie, o ile najpóźniej na jeden dzień przed końcem trwania umowy właściciel nie złoży wypowiedzenia. Wznowienie automatyczne polisy OC jest wygodne – kierowca musi za nie po prostu zapłacić, aby ochrona znów obowiązywała, a jemu nie groziła kara za brak OC.

Jednak nie zawsze nastąpi automatyczne przedłużenie OC. Kiedy trzeba samodzielnie zatroszczyć się o zakup nowej?

 • Kupiliśmy nowy samochód lub otrzymaliśmy go w spadku czy darowiźnie – we wszystkich sytuacjach zmienił się właściciel, a więc z końcem trwania ubezpieczenia, które przekaże nam poprzedni użytkownik auta, musimy rozejrzeć się za nową ofertą.
 • Kupiliśmy ubezpieczenie krótkoterminowe np. na 30 dni – automatyczne przedłużenie ubezpieczenia OC dotyczy tylko tego kupowanego na pełen rok.
 • Nie zapłaciliśmy ostatniej raty za polisę – jeśli cała kwota składki nie została zapłacona, na kolejny rok nie będzie obowiązywać ochrona ubezpieczeniowa.

Kiedy warto skorzystać z opcji automatycznego przedłużenia polisy?

Automatyczne wznowienie ubezpieczenia obowiązuje w przypadku polis obowiązkowych, takich jak OC właścicieli pojazdów mechanicznych. Czyli nie będzie ono obowiązywać np. gdy kupiliśmy NNW szkolne czy rowerowe, bo te polisy należą do ubezpieczeń dobrowolnych. O przedłużeniu ochrony ubezpieczeniowej w tych przypadkach musimy pamiętać sami.

Jednak przeanalizujmy pewną sytuację. Wyobraź sobie, że kupujesz ubezpieczenie NNW szkolne dla swojego dziecka. Dokładnie rozważasz opcje, przeglądasz oferty, a także warianty konkretnego ubezpieczenia, by dobrać polisę do potrzeb swojej pociechy. W końcu po wielogodzinnych analizach mówisz: „mam to”. Opłacasz polisę, a Twoje dziecko jest objęte ochroną ubezpieczeniową na wybrany okres (zazwyczaj rok). Ale przychodzi w końcu czas, kiedy umowa przestaje obowiązywać. Jednak w natłoku obowiązków po prostu o tym zapominasz i wysyłasz swoje dziecko na obóz sportowy, będąc święcie przekonanym, że ubezpieczenie będzie chronić je w razie niefortunnych zdarzeń. Dopiero gdy dochodzi do wypadku okazuje się, że polisa już nie działa…

Przyszłość bez czarnych scenariuszy – aplikacja CUK

Nie musi tak być. Możesz się przed takimi sytuacjami uchronić i ułatwić sobie zakup ubezpieczenia na kolejny rok, pobierając aplikację CUK. Jak ją wykorzystać do automatycznego przedłużenia polisy NNW szkolnego, OC czy ubezpieczenia rowerowego?

 • 1
  Pobierz bezpłatnie aplikację CUK Ubezpieczenia.
 • 2
  Wprowadź dane na temat swoich polis, których nie kupiłeś w CUK. Umowy, które podpisałeś z Doradcą CUK wgrają się tu automatycznie.
 • 3
  Na 29 dni przed końcem trwania ubezpieczenia otrzymasz wiadomość mailową z linkiem do jego przedłużenia.
 • 4
  Po kliknięciu linku system poprosi Cię o weryfikację Twojej tożsamości. Zrobisz to wpisując w formularzu swój numer PESEL. W ten sposób chronimy Twoje dane przed niepowołanymi osobami.
 • 5
  Zobaczysz ekran, podsumowujący ofertę polisy na nowy okres ubezpieczeniowy.
 • 6
  Jeśli chcesz, możesz dokonać płatności i w ten sposób przedłużyć ochronę ubezpieczeniową.

Dlaczego warto skorzystać z aplikacji CUK do przedłużenia polis?

Bo nie musisz porównywać ofert, wypełniać dodatkowych formularzy i przechodzić żmudnego procesu dostosowywania polisy ubezpieczeniowej do swoich potrzeb na nowo. Wystarczy, że przeanalizujesz ofertę, którą zaproponujemy pod linkiem podanym w mailu i będziesz postępować według instrukcji.

To prosty i wygodny sposób na automatyczne przedłużenie polisy. Korzystając z aplikacji już nie tylko nie zapomnisz o wykupieniu nowej polisy, ale będziesz także mógł w szybki sposób opłacić składkę i cieszyć się ochroną ubezpieczeniową na kolejny rok.

Mało tego. Aplikacja przypomni Ci o płatności kolejnej raty za ubezpieczenie. Czy wiesz, że aż 40% przypadków braku wznowienia ubezpieczenia OC dotyczy nieopłacenia ostatniej składki? Nasza aplikacja pomoże Cię przed tym uchronić.

Jakie funkcjonalności oferuje aplikacja CUK Ubezpieczenia?

Automatyczne przedłużenie polisy NNW szkolnego, OC czy ubezpieczenia rowerowego to tylko jedna z opcji, którą zapewnia aplikacja. Dzięki niej będziesz mieć wszystkie swoje polisy – także te, które nie zostały zakupione w CUK – w jednym miejscu. Możesz wygodnie zarządzać ubezpieczeniami samochodu, na życie, zdrowie, swojego dziecka, nieruchomości, turystycznymi czy firmowymi. Porzez aplikację możesz się łatwo skontaktować z doradcą CUK czy też skorzystać z kalkulatorów do wyliczania składek.

Aplikacja jest także pomocna w razie kolizji, wypadku czy awarii auta. Możesz z jej poziomu wezwać pomoc assistance, sprawdzić OC sprawcy, a także wygodnie zgłosić szkodę.

Masz wątpliwości czy warto zainstalować apkę? Sprawdź opinie użytkowników w sklepie Google Play. Średnia ocena to 4,9/5 gwiazdek! Nie czekaj więc – dołącz do zadowolonych użytkowników i pobierz bezpłatnie aplikację CUK Ubezpieczenia.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

 • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
 • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku