2019-09-25

Ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne?

Sprawdzamy, czy prywatna opieka medyczna się opłaca i ile zapłacisz za miesięczną składkę!

Ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne?

Długie kolejki do specjalistów czy ograniczone możliwości specjalistycznych badań w pobliskich przychodniach to powszechne problemy, z którymi zmagają się pacjenci w naszym kraju. Niezwykle pomocne może okazać się prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Otwiera ono wiele nowych możliwości. Zobacz, na czym to polega i ile to kosztuje.

Prywatne wizyty u lekarza – czy to się opłaca?

Na samym początku, warto zastanowić się nad tym, czy tak naprawdę prywatne ubezpieczenie zdrowotne jest Ci potrzebne. Przykładowo, jeśli pracujesz na umowę o pracę, co miesiąc odciągana jest składka, która przeznaczona jest na Twoje leczenie w ramach publicznego ubezpieczenia. Obejmuje konsultacje w przychodniach czy poradniach, pobyt w szpitalach, konsultacje lekarskie czy badania ambulatoryjne na zlecenie lekarza. W praktyce jednak często zdarza się tak, że kolejki do specjalisty są tak długie, że pacjent zmuszony jest do umówienia się do lekarza prywatnie. Wyobraź sobie, że z ogromnym bólem zęba zostaniesz odesłany w kolejkę do dentysty na kilka miesięcy... No właśnie. To samo tyczy się także badań, szczególnie takich jak rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa. Jeśli chcesz je wykonać na własną rękę, mogą okazać się dość kosztowne. 

Właśnie dzięki dobrowolnemu ubezpieczeniu zdrowotnemu możesz korzystać z leczenia w prywatnych placówkach. Patrząc na to długoterminowo, wysokość składki może szybko zwrócić Ci się, kiedy będzie trzeba wykonać specjalistyczne badania. Jest to także rozwiązanie komfortowe, ponieważ umówienie się do lekarza odbywa się bardzo szybko i bez stresu. Do wyboru masz zdecydowanie więcej placówek niż w przypadku publicznych przychodni czy poradni, jednak wszystko zależy od wyboru pakietu, który spełni Twoje potrzeby. Więcej na ten temat w naszej poradzie: "Czy prywatne ubezpieczenie zdrowotne się opłaca?".

Koszt ubezpieczenia zdrowotnego

Wysokość comiesięcznej składki ubezpieczeniowej w dużej mierze zależy od Ciebie, a raczej tego, jaki zakres leczenia i badań wybierzesz. Na rynku dostępne są szerokie gamy ofert, jednak warto zdecydować się na takie, które dopasujesz także do swoich przychodów. Średnio najniższy koszt ubezpieczenia zdrowotnego to około 50 zł, a najwyższy sięga nawet 300 zł. 

Zwróć uwagę na Krajowy Program Zdrowotny, który znany jest w całym naszym kraju. To dostęp do prywatnej opieki zdrowotnej, który kosztuje zaledwie 49 zł. W tej cenie możesz umawiać się na wizyty u specjalistów z dnia na dzień, a także korzystać z badań i zabiegów ambulatoryjnych w najlepszych warunkach. Do dyspozycji masz wiele nowoczesnych placówek w całej Polsce - niezależnie od tego, czy przebywasz w domu czy na wakacjach w kraju. W przypadku odwiedzin u lekarza z placówek współpracujących, np. kardiologa, okulisty czy onkologa, zapłacisz 19,90 zł. To rozwiązanie jest niesamowicie wygodne i opłacalne. Comiesięczna składka nie jest zbyt wysoka, a dodatkowe opłaty ponosisz dopiero kiedy udasz się do specjalisty. W praktyce nie płacisz za coś, z czego nie korzystasz.

Kto może się ubezpieczyć?

Krajowy Program Zdrowotny jest przeznaczony dla osób, które mają mniej niż 70 lat i chcą korzystać z leczenia prywatnego na terenie całego kraju. Do dyspozycji masz jeden pakiet, który dostępny jest dla wszystkich pacjentów. Dzięki temu za dodatkową opłatą możesz też ubezpieczyć swoich bliskich. Polisa ubezpieczeniowa obejmuje zarówno konsultacje lekarskie, jak i badania laboratoryjne oraz obrazowe. Wszystko to oczywiście bez limitu. Na wizytę możesz umówić się błyskawicznie przez telefon, a wszelkie koszty poniesiesz np. poprzez szybkie i sprawne przelewy internetowe. W każdej chwili możesz zrezygnować z Krajowego Programu Zdrowotnego, bez ponoszenia konsekwencji, jednak gwarantujemy Ci, że szybko zapomnisz o kolejkach do lekarzy.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Jak kupić ubezpieczenie zdrowotne?

Zakup ubezpieczenia Krajowego Programu Zdrowotnego jest bardzo prosty! Użyj naszego kalkulatora polis zdrowotnych, zadzwoń na infolinię lub odwiedź doradcę w placówce CUK Ubezpieczenia.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku