Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Czemu poza OC warto mieć AC?

15.10.2018

Dokonując zakupu ubezpieczenia samochodu poszukujemy zwykle możliwych sposobów, aby jego stawka była jak najbardziej korzystna.

Jako, że ze standardowych ubezpieczeń komunikacyjnych w Polsce obligatoryjne jest tylko OC często rezygnujemy z pozostałych opcji oferowanych przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe.

Dlaczego warto wykupić polisy OC i AC?

Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż o ile w przypadku OC komunikacyjnego chronimy się przed skutkami finansowymi wynikającymi z wyrządzonej przez nas szkody, o tyle w AC jest zabezpieczeniem przed uszczerbkami dokonanymi na naszym samochodzie.

Co ważne, nie dotyczy ono tylko szkód wynikających z uszkodzeń dokonanych przez osoby trzecie, ale również działania siły mechanicznej czy zdarzeń losowych i innych. Aby dokonać wyboru najlepszego połączenia polisy OC komunikacyjnego i AC powinniśmy porównać składki oferowane przez różne Towarzystwa Ubezpieczeniowe.

Co prawda zakres OC komunikacyjnego obejmuje zawsze te same elementy, natomiast w przypadku AC jest już inaczej - w zależności od ubezpieczyciela może on być różny.

Zatem przy wyborze AC nie tylko cena powinna być dla nas kluczowa, ale również zakres ubezpieczenia, wariant likwidacji szkody i ewentualne wyłączenia.

Skontaktuj się z nami:

Zamów rozmowę lub zadzwoń: 22 33 00 300
Znajdź placówkę
Zapytaj o produkt lub współpracę Odpowiemy najszybciej, jak to możliwe
Sprawdź OC/AC na autobez wychodzenia z domu.