Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Czemu poza OC warto mieć AC?

Jakie ubezpieczenie samochodu jest obowiązkowe?

Dokonując zakupu ubezpieczenia samochodu poszukujemy zwykle możliwych sposobów, aby jego stawka była jak najbardziej korzystna.

Jako, że ze standardowych ubezpieczeń komunikacyjnych w Polsce obligatoryjne jest tylko OC często rezygnujemy z pozostałych opcji oferowanych przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe.

Dlaczego warto wykupić polisy OC i AC?

Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż o ile w przypadku OC komunikacyjnego chronimy się przed skutkami finansowymi wynikającymi z wyrządzonej przez nas szkody, o tyle w AC jest zabezpieczeniem przed uszczerbkami dokonanymi na naszym samochodzie.

Co ważne, nie dotyczy ono tylko szkód wynikających z uszkodzeń dokonanych przez osoby trzecie, ale również działania siły mechanicznej czy zdarzeń losowych i innych. Aby dokonać wyboru najlepszego połączenia polisy OC komunikacyjnego i AC powinniśmy porównać składki oferowane przez różne Towarzystwa Ubezpieczeniowe.

Co prawda zakres OC komunikacyjnego obejmuje zawsze te same elementy, natomiast w przypadku AC jest już inaczej - w zależności od ubezpieczyciela może on być różny.

Zatem przy wyborze AC nie tylko cena powinna być dla nas kluczowa, ale również zakres ubezpieczenia, wariant likwidacji szkody i ewentualne wyłączenia.

Skontaktuj się z nami:

Zamów rozmowę lub zadzwoń: 22 33 00 300
Znajdź placówkę
Zapytaj o produkt lub współpracę Odpowiemy najszybciej, jak to możliwe
Sprawdź OC/AC na autobez wychodzenia z domu.