2019-04-12

Dlaczego warto ubezpieczyć domek letniskowy?

Dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu domku letniskowego, by móc cieszyć się jego urokami jak najdłużej!

Dlaczego warto ubezpieczyć domek letniskowy?

Kupiłeś niedawno swoją wymarzoną działkę? A może od lat jesteś właścicielem pięknego domku letniskowego i uwielbiasz spędzać w nim wszystkie możliwe ciepłe dni?

Jeśli tak – czytaj dalej – podpowiadamy jak najlepiej zabezpieczyć się przed nieprzyjemnymi sytuacjami, jakie mogą się przytrafić działkowiczowi.

Kto potrzebuje ubezpieczenia domku letniskowego?

Dużo osób uważa ubezpieczenie domku letniskowego za zbędny wydatek. W rozmowach często pada argument, że ubezpieczenie nie daje nic poza obowiązkiem regularnego opłacania składek. Do czasu.

Gdy wydarzy się nieszczęście, plujemy sobie w brodę. Często trzeba wówczas zrezygnować z wymarzonego wyjazdu na urlop lub z dawno planowanego zakupu nowego telewizora. Pojawiają się duże, pilne, niezapowiedziane wydatki, na które często nas po prostu nie stać. Trzeba pożyczać pieniądze od znajomych lub skorzystać z kredytu gotówkowego. Zaczynamy mieć zobowiązania, żyjemy w coraz większym stresie. A przecież można było temu zapobiec.

Przypomina się wówczas polskie powiedzenie „mądry Polak po szkodzie” i dopiero nauczeni własnym doświadczeniem, zabezpieczamy się na przyszłe niespodziewane wypadki. Warto, bo miesięczna składka ubezpieczenia jest niewielka. Nawet nie odczujesz znaczącej zmiany w miesięcznym budżecie.
 

  • Wypełnij krótki formularz,
  • Porównaj ofert ubezpieczenia domku letniskowego,
  • Wybierz najlepszą polisę i zyskaj spokojny urlop.

Od czego chroni ubezpieczenie domku letniskowego?

Domki letniskowe są bardzo popularne w naszym kraju. Działkowicz zazwyczaj wkłada dużo czasu, pieniędzy i energii w remont oraz bieżące utrzymanie nieruchomości. O ile obiekt jest z punktu widzenia prawnego budynkiem (czyli posiada fundamenty, które wiążą go na stałe z podłożem), to wówczas może zostać ubezpieczony przez działkowicza. Przed czym może chronić ubezpieczenie domku letniskowego?

  • Najczęściej wybieraną grupą ryzyk jest ogień i inne zdarzenia losowe. 

Pożar to jeden z częściej pojawiających się elementów stanowiących zagrożenie dla domku letniskowego. Źródłem ognia może być zarówno naturalne wyładowanie atmosferyczne, jak i spięcie instalacji elektrycznej, lub celowe podpalenie przez wandali. Inne zdarzenia losowe, jak na przykład grad i huragan również powodują duże straty. Zerwane dachy, przewrócone drzewa - naprawa szkód po przejściu takich zjawisk atmosferycznych może być kosztowna. Pamiętaj jednak, że ubezpieczenie domku letniskowego nie obejmuje obiektów i rzeczy znajdujących się poza domkiem.

  • Istnieje również możliwość ubezpieczenia domku od kradzieży z włamaniem i rozboju.

Trzeba jednak pamiętać, że wówczas mamy obowiązek zabezpieczyć domek podobnie jak inne ubezpieczone od tego ryzyka nieruchomości. Oznacza to między innymi zamontowanie odpowiednich zamków w drzwiach. W przypadku domku letniskowego niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe wymagają też dodatkowego zabezpieczenia okien kratami, szybami, roletami antywłamaniowymi lub okiennicami zamykanymi od wewnątrz.

Posiadasz własny domek letniskowy?

Możesz ubezpieczyć go w jednej z naszych licznych placówek lub podczas telefonicznej rozmowy z doradcą.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku