2019-05-23

Czy ubezpieczenie bagażu chroni też sprzęt sportowy?

Wybierając się w podróż, warto rozważyć zakup ubezpieczenia bagażu i sprzętu sportowego. 

Czy ubezpieczenie bagażu chroni też sprzęt sportowy?

Aparat fotograficzny lub kamera znajdują się w bagażach większości turystów. Często w podróż zabieramy też laptopy. Wartość naszego bagażu mocno rośnie, jeśli wybieramy się na wyjazd sportowy.

Każdy nurek lub narciarz, nawet jeśli uprawia sport jedynie amatorsko, jest świadomy z jakimi kosztami wiąże się uzupełnienie sprzętu sportowego. Ubezpiecz swój bagaż i sprzęt turystyczny i podróżuj spokojnie!

Co to jest ubezpieczenie bagażu?

Ubezpieczenie bagażu (lotniczego bądź w pojeździe) polega na wypłacie zadośćuczynienia w sytuacji, gdy ubezpieczony bagaż podróżny zostanie zniszczony.

Podstawą do zapłaty zadośćuczynienia jest również zgubienie bądź kradzież. Ubezpieczenie bagażu jest dodatkiem, na który możemy się zdecydować podczas zakupu polisy podróżnej. 

Co towarzystwo ubezpieczeniowe uznaje za bagaż?

Pamiętajmy, że każdy ubezpieczyciel ma własną definicję bagażu. Dlatego przed doborem polisy powinniśmy zaznajomić się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia.

Zazwyczaj jednak można napotkać informację, która mówi, że bagaż to walizki, kufry, torebki, tornistry, nesesery wraz z zawartością w formie przedmiotów zazwyczaj zabieranych w podróż, takich jak odzież, obuwie, środki czystości intymnej, książki, aparat fotograficzny, laptop.

Po co Ci ubezpieczenie bagażu podróżnego?

Wykupienie polisy ma jeden standardowy cel – dzięki niej Twój bagaż będzie zabezpieczony nie tylko przed zgubieniem, lecz również pełnym uszkodzeniem oraz drobnym zniszczeniem. Jest to istotne, szczególnie kiedy na wczasy zdecydujesz się zabrać cenne przedmioty, np. laptopa czy aparat fotograficzny.

Pamiętaj, że ubezpieczenie bagażu można wykupić indywidualnie, nawet jeśli wybieramy się na wycieczkę organizowaną przez biuro podróży. 

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Czy ubezpieczenie bagażu chroni w przypadku kradzieży?

Decydując się na ubezpieczenie bagażu podróżnego jesteś chroniony również w przypadku jego kradzieży. Każdy, kto chociaż raz nie znalazł własnego bagażu, wie jak przykre jest to doświadczenie – zwłaszcza wtedy, kiedy jesteś w innym kraju.

Czym jest ubezpieczenie sprzętu sportowego?

Podobnie jak ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie sprzętu sportowego chroni nasze rzeczy podczas podróży, z tą różnicą, że ochroną objęty jest tutaj jedynie sprzęt sportowy (np. narty, rower, deska surfingowa) oraz profesjonalne ubranie sportowe. Ubezpieczenie chroni nasz ekwipunek sportowy od trzech ryzyk – kradzieży, uszkodzenia lub zgubienia.

W jaki sposób ubezpieczyć sprzęt sportowy?

Pamiętajmy, że sprzęt sportowy, podobnie jak bagaż, możemy ubezpieczyć indywidualnie. Są trzy sposoby ubezpieczenia sprzętu sportowego:

  • podczas zakupu polisy podróżnej decydujemy się na dodatek, jakim jest ubezpieczenie bagażu i wybieramy ofertę jednego z towarzystw, które w OWU wyszczególniają, że pod pojęciem bagaż, kryje się też sprzęt sportowy;
  • dodajemy do polisy podróżnej ubezpieczenie bagażu od ubezpieczyciela, który dopuszcza możliwość rozszerzenia ryzyka bagaż o sprzęt sportowy. Wiąże się to czasami z dodatkowymi kosztami;
  • dodając ubezpieczenie sprzętu sportowego do polisy podróżnej.

Polisa podróżna nie ochroni sprzętu sportowego

Pamiętaj, że sama polisa podróżna nie chroni Twojego bagażu i sprzętu sportowego! Jeśli chcesz ubezpieczyć swój bagaż lub sprzęt sportowy, musisz wybrać odpowiedni dodatek do polisy podróżnej. Aby to zrobić odwiedź jedną z naszych placówek lub skontaktuj się telefonicznie z naszym doradcą ubezpieczeniowym!

Oceń artykuł

5.00
(1)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku