2019-11-06

Bezpieczne święta – nie daj szans złodziejowi

Odpowiednio zabezpiecz dom na grudniowy wyjazd!

Bezpieczne święta – nie daj szans złodziejowi

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia to niezwykły czas, w którym trzeba udekorować mieszkanie, kupić prezenty oraz zaplanować wyjątkowe potrawy. Mało kto pamięta też o zabezpieczeniu domu czy mieszkania, aby odwiedził Cię Święty Mikołaj, a nie... złodziej, dla którego to najgorętszy okres w roku. Statystyki z ostatnich lat wskazują, że włamanie pojawia się raz na kilka minut! Co zatem możesz zrobić, aby spokojnie przeżyć ten wyjątkowy czas? Pokażemy Ci kilka prostych kroków.

Schowaj wszystko, co cenne

Kupiłeś nowy telewizor lub aparat fotograficzny? Nie wystawiaj tuż przed świętami Bożego Narodzenia pustych kartonów na teren posesji. W ten sposób, będziesz kusić potencjalnych włamywaczy. Nie przechowuj też na zewnątrz skrzynek z narzędziami, drabiny czy innego sprzętu, szczególnie w gorącym okresie przed świętami Bożego Narodzenia. To samo dotyczy także cennych rzeczy w domu, w tym pieniędzy czy innych wartościowych przedmiotów. Częstym problemem jest przechowywanie kluczyków do auta czy torebki tuż przy drzwiach wejściowych. W ten sposób ułatwiasz pracę złodzieja! Znajdź nietypowe miejsca i rozpocznij zabezpieczenie domu od prostych kroków.

Zabezpieczenie okien i drzwi

Niestety, mimo coraz większej świadomości niebezpieczeństw, to właśnie drzwi oraz okna są głównym punktem wejścia włamywaczy. Wystarczy chwila nieuwagi, szczególnie podczas intensywnego okresu przed świętami Bożego Narodzenia, aby ktoś wszedł do Twojego domu. Zawsze sprawdzaj, czy nie zapomniałeś o zamknięciu - zarówno po wyjściu, jak i przed pójściem spać. Jeśli jesteś w trakcie budowy domu lub remontu mieszkania, wybierz odpowiednie drzwi. Modele antywłamaniowe różnią się od tradycyjnych, ponieważ posiadają niezbędny atest potwierdzający ich klasę. Powinna mieścić się ona w przedziale 2-4. Oczywiście, im wyższa klasa, tym więcej czasu włamywacz spędzi przy ich otwieraniu. Jeśli chodzi o okna, warto zainwestować w solidne materiały. W każdej chwili możesz zamontować rolety antywłamaniowe, a także nowoczesne folie. To rozwiązanie jest zupełnie niewidoczne, jednak utrudnia rozbicie szyby włamywaczowi. Zainwestuj także w specjalny zamek, który wydłuży sam proces otwierania drzwi.

Nowoczesne technologie w Twoim domu

Mieszkasz w domu jednorodzinnym? Zamontuj nowoczesny domofon lub wideodomofon, dzięki któremu sprawdzisz, kto czeka za posesją. Przyda Ci się także sprawna instalacja alarmowa, która w przypadku niebezpieczeństwa, od razu wyśle wiadomość do firmy ochroniarskiej. Warto zainstalować także światło przed bramą wjazdową czy furtką. Jeśli wyjeżdżasz na święta Bożego Narodzenia, możesz zadbać o dodatkowe zabezpieczenia domu. Ciekawym rozwiązaniem jest zainstalowanie automatycznych włączników światła, które będą świadczyć o czyjejś obecności. Pozwolą Ci one na włączanie i wyłączanie oświetlenia w różnych pomieszczeniach. Nowoczesne systemy ułatwiają też sterowanie sprzętem elektronicznym, np. telewizorem czy radiem. Wystarczy, że wykorzystasz do tego smartfona czy tablet.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Ubezpieczenie mieszkania i domu

Uzupełnieniem powyższych prostych działań jest wykupienie ubezpieczenia mieszkania lub domu, które może zabezpieczyć nie tylko mury, ale także ruchomości takie jak laptop, telewizor czy aparat fotograficzny. Przykładowo, jeśli rozszerzysz zakres polisy o kradzież z włamaniem, a złodziej uszkodzi Twoje drzwi wejściowe, możesz liczyć na zwrot kosztów. Polisa ubezpieczeniowa może chronić także takie miejsca jak garaż czy piwnica, które mogą zostać zaatakowane podczas Twojej nieobecności podczas świąt Bożego Narodzenia. Wybierz odpowiedni zakres ochrony i bądź bezpieczny przez cały rok!

Nie zostawiaj domu bez ubezpieczenia

W te święta postaw na dobre ubezpieczenie! Polisę kupisz w każdej placówce CUK Ubezpieczenia, na infolinii i w porównywarce online.

Oceń artykuł

5.00
(1)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku